Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczy przy porannym odpaleniu


tomaszw

Rekomendowane odpowiedzi

W srodku nie, a z wydechu od zawsze wali czyms dziwnym...i niewiem co to razem z siwym dymem pisalem o tym tematy niżej ``dymi na postoju``

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek zdejmij dolot i sprawdz luzy na wirniku

dokładnie obejrzyj kolektor wydechowy, moze byc peknnięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wystarczy zeby były takie cuda jak opisujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temat.

Póki co filtra paliwa nie wymieniłem bo pogoda zniechęca do dłubania.

Obserwowałem te szarpania i jest to jakby na zimnym silniku lub może ogólnie wszystko zimne. Jest taki objaw jakby brakowało paliwa.

Auto albo mocno szarpnie i pojedzie lub zgaśnie.

Moim zdaniem jakby przepływ paliwa coś blokowało.

Co ciekawe raz szarpnie lub dwa i potem już jest wszystko dobrze.

Dzieje się to po dłuższym postoju na mrozie min 8 godzin.

Po np 3 godz. (silnik zimny) tego nie ma

Zrobiłem jeszcze test, odpaliłem auto (temp -10st) silnik pracował na wolnych obrotach aż przełączył się na lpg.

Auto idzie jak trzeba, więc ewidentnie wina braku paliwa.

Wymienię filtr paliwa, bo chyba nic innego nie może być.

Jaki polecacie?

Mann WK 720/5 czy Filtron PP836/7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli udam się do serwisu np VW to zdiagnozują przyczynę szarpania (powracające błędy 16684 ; 16686) ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tamtych logów nie wynika żeby był jakis większy problem w aucie, na benzynie tez wywala te błedy? , jesli to problem z lpg to w aso nic nie zrobią. Skasuj błedy i pojeżdzij kilka dni na benzynie i sprawdz czy błędy powracają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gdy auto odpalam to już silnik nierówno pracuje - wyczyściłem odmę, wymieniłem w niej zaworek (śrubę odpowietrzającą) ale nic to nie dało. Zdecydowanie problem z układem zapłonowym, dlatego też moje pytanie: czy w ASO to namiary np może kable zapłonowe szwankują itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, spróbuj odpiąc na chwile akumulator lub skasowac błedy vagiem skasują sie adaptacje, wtedy spróbuj odpalić rano i zobacz czy jest tak samo, kabli tam nie ma sa cewki i swiece tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, spróbuj odpiąc na chwile akumulator lub skasowac błedy vagiem skasują sie adaptacje, wtedy spróbuj odpalić rano i zobacz czy jest tak samo, kabli tam nie ma sa cewki i swiece tylko.

Chodzi mi o kable które podłączam do cewek - może tak gdzieś coś nie łączy - czy to na stykach a może gdzieś kabel wewnątrz uszkodzony

Auto źle chodzi - słychać że zimny nierówno pracuje, a rozgrzany jak się jedzie to miejscami przerywa.

W tej chwili kolejny raz zamieniłem cewki - przerywa, ale błędu jak na razie nie wywaliło, także nie wiem czy cały czas 2 cylinder szwankuje.

dlatego się mocno zastanawiam nad ASO - mogą podmieniać cewki, świece, sprawdzić styki w wiązce czy odpowiednio przewodzą itp, bo takie szukanie juz mnie dobija (z 3 miesiące temu to miałem, później ustało, teraz znowu - taki matrix)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to na lpg i pb?

Najlepiej jakbyś miał nową cewkę lub pożyczył od kogoś i wtedy podmieniał.

Jeszcze jedno, sprawdzałeś skrzynkę ECU, czy nie ma wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swiece sprawdzałeś na tym cylindrze? jeszcze wężyk od lpg na tym cylindrze sprawdz czy nie łapie lewego powietrza, no i zostaje jeszcze pomiar kompresji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swiece sprawdzałeś na tym cylindrze? jeszcze wężyk od lpg na tym cylindrze sprawdz czy nie łapie lewego powietrza, no i zostaje jeszcze pomiar kompresji..

No właśnie świec na ta chwilę nie ruszałem (zmieniałem tylko cewki), a lpg nie ma nic wspólnego ponieważ to się dzieje i na Pb i lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...