Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu uprzedzę pytania - takie piny wchodzą w kostkę do regulacji świateł/DRL/CLH :arrow2:http://allegro.pl/2konektor-pin-zenski-mqs-0-2-0-50mm2-000-979-009-e-i4940022916.html

Swoją drogą, będę montował u siebie DRL, ale bez włącznika DRL, bo mam włącznik regulacji świateł i CLH. Podpowiecie jak podłączyć ten włącznik http://allegro.pl/przelacznik-wlacznik-swiatel-podswietlany-f-vat-i4971432792.htmlzamiast przekaźnika?

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu uprzedzę pytania - takie piny wchodzą w kostkę do regulacji świateł/DRL/CLH :arrow2:http://allegro.pl/2konektor-pin-zenski-mqs-0-2-0-50mm2-000-979-009-e-i4940022916.html

Swoją drogą, będę montował u siebie DRL, ale bez włącznika DRL, bo mam włącznik regulacji świateł i CLH. Podpowiecie jak podłączyć ten włącznik http://allegro.pl/przelacznik-wlacznik-swiatel-podswietlany-f-vat-i4971432792.htmlzamiast przekaźnika?

Nie lepiej wykorzystać włącznik CLH? Obsługiwałby wtedy dwie rzeczy CLH i DRL a jeśli nie i chcesz jednak wykorzystać ten z allegro to jego podłącza się na dwa sposoby, wszystko zależy czy chcesz żeby działała w nim kontrolka czy ma spełniać tylko funkcję "włącz - wyłącz" bez kontrolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam szczerze, że coraz bardziej się zastanawiam, aby podłączyć to do CLH... Pin 7, tak? I wówczas potrzebuję przekaźnik, zgadza się?

PS. A jesteś w stanie mi rozpisać, jak ewentualnie ten włącznik podłączyć, aby kontrolka się świeciła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam szczerze, że coraz bardziej się zastanawiam, aby podłączyć to do CLH... Pin 7, tak? I wówczas potrzebuję przekaźnik, zgadza się?

Kurcze nie jestem pewnien ale włącznik CLH działa odwrotnie niż DRL, zdaje mi się, że gdzieś w temacie ucho pisał na ten temat

Edytowane przez _quattro_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:OMG:

Nitroo bez obrazy głupiego przełącznika nie umiesz podłączyć do którego trzeba tylko +/- podpiąć a wątku od Grzeska udziela się choćbyś się znał

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/301862-schemat-instalacji-clh-drl-h7-w-a4-b6/:wtf:


.

Jak użyć przełącznika od clh jest w pierwszym poście :wink:

Edytowane przez ucho.77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mody, które już zrobiłem to wiem, co i jak i dlatego się udzielam.

Spoko, poradzę sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego jak dobrze kojarzę to już raz się o ten przełącznik pytałeś :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,
Chciałbym też u siebie zamontować takie światła dzienne.. Kupując moduł od firmy z pierwszego posta..

Ale mam pytanko - Czy mogę ominąć montaż przełącznika DRL (0/1) i przekaźnika?

Mam u siebie Bi-Xenon fabrycznie, czyli autopoziomowanie też jest..
Nie do końca widzę potrzebę w posiadaniu włącznika/wyłącznika DRL.. a CLH też nie potrzebuje.

36_2.jpg Włącznik DLR 8E1 919 094 C 5PR

20141229_171558.jpg Przekaźnik PR0004

Chcę by to działo tak jak jest stworzone, czyli odpalało długie na 30% po odpaleniu auta, a wyłączało razem z gaszeniem silnika,

oraz po włączeniu postojówek i dalej mijania..
Mruganie długimi też musi działać - i na dziennych i na mijania.

Schemat podłączenia mniej-więcej rozumiem. Tylko co z tymi dwoma elementami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczasz wg. schematu zawartego w komplecie. Bez przekaźnika i przełącznika DRL/CLH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sobie myślałem, ale szukałem upewnienia..

Bo dla mnie włącznik DRL i CLH to niepotrzebny koszt..

Dobra, czyli montaż ze schematu modułu, a nie forum :thumbup1:

A podpowiedz jeszcze, jak to z używaniem długich?
Bo parę postów wcześniej czytałem o problemach z drganiem soczewki i "grzaniem/topieniem" modułu?! :blink::disgust:

Dodam, że mam wymienione soczewki na te z B8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zbyt krótko używam narazie, żeby być obiektywnym. Jeśli chodzi o drgania soczewki, to nie zaobserwowalem. Co do długich to czasami nie można ich włączyć na stałe. Mrugnięcia zawsze działaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ od kiedy da radę zapalić na stałe długie jak mijania nie świecą

:eusathink:

Takich rzeczy nawer w erze nie bylo :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes to nawet ja wiem. Ale mi nie świecą przy włączonych xenonach. Nie wiem od czego to zależy. Ale raz działa a raz nie. :wink:


Także nie łap mordeczko za słówka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak przypuszczam.Ale na razie nie biorę do bani. Ważniejsze są mrugnięcia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drl w drogowych fajna sprawa ale panowie z Policji mają inne zdanie. Długo nie pojeździłem i już dostałem nagrodę od nich :). Jeszcze raz i zamiast taniej wyjdzie drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drl w drogowych fajna sprawa ale panowie z Policji mają inne zdanie. Długo nie pojeździłem i już dostałem nagrodę od nich :). Jeszcze raz i zamiast taniej wyjdzie drożej.

Dostałeś za sam fakt posiadania DRL w drogowych, czy za jednoczesne działanie DLR i postojowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...