Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Na bank za to drugie, bo jeszcze nie słyszałem o przypadku mandatu za samo posiadanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie dostałeś mandat?

Za brak oznaczeń na kloszach?

B6 nie ma wogole oznaczeń na kloszach,a żeby sprawdzić trzeba lampę zdemontować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w latach produkcji B6 nie było obowiązku jazdy na dziennych, pewnie dlatego też nie ma oznaczeń. Chyba, że się mylę :eusathink:

Z drugiej strony, to niezły służbista musiał być, te osły do wszystkiego się mogą przyczepić. Ale skoro masz same dzienne bez pozycji, to jednak trochę ciężko, nawet według przepisów :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 h7,xenon czy xenon plus żadna z tych lamp nie ma oznaczeń na szkle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było oznaczeń, bo fabrycznie nie szły z dziennymi.

A policjanci sprawdzają teraz wszystko, światła, opony, przednią szybę, raz mi się zdarzyło, że nie mieli się do czego przyczepić, to zaczęli.. sprawdzać stan techniczny auta, w tym hamulec ręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trep na drodze ci stwierdził że fabrycznie nie bylo,musiałeś na pasionata marki trafić

masz w aucie xenon?

Pokaż mi w b6 oznaczenie xenon na szkle

Edytowane przez ucho.77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodziło. grzes pisał o oznaczeniu w odniesieniu do świateł dziennych, a nie ogólnie o oznaczeniu lamp w b6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że na drodze nawet przy zwykłych lampach h7 i mając założone do nich srenony policjant nie ma jak sprawdzić/udowodnić nam ze to jest lampa nie przystosowana do xenona,musiałby ją zdemontować a stwierdzenie że tam leży przetwornica tretytka zlapana nie wystarczy


Pomijam fakt spryskow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie, zabierze dowód i karze udać się do skp celem wydania stosownego zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłączę się do tematu, ja mam z kolei pytanie czy kiedys ktoś z Was, posiadając moduł drl w b6, był na przeglądzie w SKP i jak sprawa się miała wg badacza technicznego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno trafne stwierdzenie, że jak będzie chciał się przyczepić, to i tak to zrobi. A chyba lepiej, żeby miał za co. Ciężko się pogodzić z faktem, że tak frajer zabiera Tobie dowód, za jakąś duperelę, którą możesz na parkingu naprawić :facepalm:

Kiedyś w Borze miałem klapę US no i dorobioną na allegro tablicę wymiarów US, oczywiście bez homologacji. Mimo, że swoją ori miałem w bagażniku, to i tak nie poszedł na przełożenie na miejscu. A największa beka, że miałem wszystkie szyby przyciemniane i o to się nie przywalił :facepalm: ........zrozumieć tę grupę społeczną, to trzeba kilku profesorów ze stanów :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony przy każdej kontroli prócz dmuchania i dokumentów jest intensywne sprawdzanie oświetlenia pojazdu, czy broń Boże nie mam wstawionych LEDów w miejsce pozycyjnych W5W albo przepalonej żarówki stopu. Znajomemu zabrali dowód za spaloną jedną z dwóch żarówek oświetlenia tablicy rejestracyjnej.

Z drugiej strony ludzie jeżdżą z założonymi chińskimi zenonami o niebieskiej barwie i strumieniu tak potężnym, że starczyłoby na oświetlenie jeszcze dwóch aut. Pomijając sam fakt ustawienia wysokości świateł, oślepiają innych użytkowników dróg. I za to nikt się nie weźmie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa....fart :wink:

Ale za to powinien być ostry mandat i punkty, niekiedy nie można jechać, bo jakis baran z naprzeciwka hidy sobie wrzucił w golfa III i uważa się za kozaka :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł wrzuce tak czy siak takze w razie kontroli bede twardy hehe. A co do tych idiotów którzy jeżdżą i oślepiają to brak słów. Naprawde. A najgorsze jest to że jest ich coraz więcęj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno trafne stwierdzenie, że jak będzie chciał się przyczepić, to i tak to zrobi. A chyba lepiej, żeby miał za co. Ciężko się pogodzić z faktem, że tak frajer zabiera Tobie dowód, za jakąś duperelę, którą możesz na parkingu naprawić :facepalm:

Kiedyś w Borze miałem klapę US no i dorobioną na allegro tablicę wymiarów US, oczywiście bez homologacji. Mimo, że swoją ori miałem w bagażniku, to i tak nie poszedł na przełożenie na miejscu. A największa beka, że miałem wszystkie szyby przyciemniane i o to się nie przywalił :facepalm: ........zrozumieć tę grupę społeczną, to trzeba kilku profesorów ze stanów :grin:

sprawdzanie kiedyś i teraz szybek nadal jest na zasadzie macania paluszkami ranciku :D

Edytowane przez dydek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu szukałem B7 z oryginalnie zamontowanymi DRL żeby sprawdzić lampę czy ma oznaczenia - nie było

Edytowane przez _quattro_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak to wygląda w rozporządzeniu?

Czytam właśnie materiały z początków stosowania świateł DLR w Unii E. i znalazłem takie coś:

W autach rejestrowanych do końca 2009 roku światła dzienne mogły zapalać się wraz ze światłami mijania, w tych rejestrowanych od 1 stycznia 2010 roku światła do jazdy dziennej muszą zapalać się wraz z silnikiem, a wyłączać, gdy zapalane są światła mijania, drogowe, lub przednie światła przeciwmgłowe.

Przeciwmgłowe z kolei zapalają się tylko i wyłącznie po włączeniu świateł pozycyjnych i/lub mijania, co wyklucza jednoczesne używanie świateł pozycyjnych i do jazdy dziennej.

Jak to obecnie wygląda w przepisach?

ps. ciekawostka: w nowym A6 światła przeciwmgłowe dają się włączyć tylko po włączeniu świateł mijania. Z pozycyjnymi nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak szukał oznaczenia na lampach i twierdził że to nie są drl. A ledwo w postojowych nie zauważył. Jak zacząłem mu tłumaczyć to zaczął szukać co innego wię wolałem odpuścić bo jeszcze by się uparł na coś innego i dowód zabrał.. A tego nie wiedziałem że nie było oznaczeń na lampach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak szukał oznaczenia na lampach i twierdził że to nie są drl. A ledwo w postojowych nie zauważył. Jak zacząłem mu tłumaczyć to zaczął szukać co innego wię wolałem odpuścić bo jeszcze by się uparł na coś innego i dowód zabrał.. A tego nie wiedziałem że nie było oznaczeń na lampach.

na pierwszej stronie było o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przeciwmgłowe z kolei zapalają się tylko i wyłącznie po włączeniu świateł pozycyjnych

W jakim aucie uda się włączyć przeciwmgłowe z pozycyjnymi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...