Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Mam moduł jak z pierwszego wątku z funkcja samostartu po odpaleniu silnika. Pytanie moje takie:czy muszę przy podłączaniu przekaźnika od włącznika od drl muszę również podpiąć plus po zapłonie ? Pytanie może trochę laickie ,ale z góry dzięki za odpowiedz

Pozdro

Edytowane przez rafalw80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.zakupiłem moduł od kolegi proeltec.Mam włącznik z funkcją auto lusterka fotochromy oraz czujnik zmierzchu,nie posiadam włącznika świateł drl.i po podłączeniu wszystko działa jak należy,lecz gdy zasłonie czujnik zmierzchu(włącznik na auto) to zapalą się xenony czyli ok,ale gdy odsłonie czujnik to już nie chcą zasnąć musze wyłączyć silnik uruchomić ponownie i wtedy palą się dziennie

Przewód czerwony mam do sruby +za pedalami

Przewód niebieski do śruby -na słupku

Przewód szary Kostka B pin16

Przewód szary Kostka B pin 18

Przewód zielony Kostka B pin 22

Przewód czarny zaizolowany

Przewód biały zaizolowany

No i zostały mu dwie diody ale raczej niepotrzebne bo mam zwykły xenon

O co chodzi panowie co mam nie tak podłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.zakupiłem moduł od kolegi proeltec.Mam włącznik z funkcją auto lusterka fotochromy oraz czujnik zmierzchu,nie posiadam włącznika świateł drl.i po podłączeniu wszystko działa jak należy,lecz gdy zasłonie czujnik zmierzchu(włącznik na auto) to zapalą się xenony czyli ok,ale gdy odsłonie czujnik to już nie chcą zasnąć musze wyłączyć silnik uruchomić ponownie i wtedy palą się dziennie

Przewód czerwony mam do sruby +za pedalami

Przewód niebieski do śruby -na słupku

Przewód szary Kostka B pin16

Przewód szary Kostka B pin 18

Przewód zielony Kostka B pin 22

Przewód czarny zaizolowany

Przewód biały zaizolowany

No i zostały mu dwie diody ale raczej niepotrzebne bo mam zwykły xenon

O co chodzi panowie co mam nie tak podłączone

Przed montażem modułu czujnik zmierzchu działał normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak działał normalnie oddalając auto w garażu(pozycja na włącznika auto) zapalały się xenony a na zewnątrz gasly a teraz nie chcą

Może coś nie tak podlaczylem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak działał normalnie oddalając auto w garażu(pozycja na włącznika auto) zapalały się xenony a na zewnątrz gasly a teraz nie chcą

Może coś nie tak podlaczylem ?

Wg Twoich wyjaśnień wszystko podłączyłeś ok, ja bym odłączył na chwilkę moduł i zobaczył czy czujnik działa jak powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro to sprawdzę ale jestem pewien że czujnik działał jakiś miesiąc temu .A który pin i która kostka to światła pozycyjne,może pod pozycję podlacze zielony przewód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro to sprawdzę ale jestem pewien że czujnik działał jakiś miesiąc temu .A który pin i która kostka to światła pozycyjne,może pod pozycję podlacze zielony przewód?

Gniazdo C (32-pin)

Pin 3 – Zasilanie lewego światła postojowego (WY) [szaro/czarny]p.zielony wpinasz w jeden z nich

Pin 5 – Zasilanie prawe światła postojowego (WY) [szaro/czerwony] p.zielony drl gaśnie po postoju

Edytowane przez _quattro_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko działa jak należy. Porostu sprawdzałem działanie czujnika w pochmurnej pogodzie i gdy go przyslonilem(pomogłem mu załączyć światła mijania) ale sam juz nie zmienił świateł na dzienne, bo było zbyt ciemno. Dzięki panowie, teraz musze jeszcze zmienić żarówki na jakieś bardziej jasne(białe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


musze jeszcze zmienić żarówki na jakieś bardziej jasne(białe)

Polecam osram night breaker :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie mam taki problem.Zamontowałem moduł ,przekaźnik,włącznik drl wszystko jak w pierwszym poście.Wszystko działa ale gdy ustawie włącznik drl na 0 i włączę światła to po wyłączeniu silnika i zgaszeniu świateł odpalają sie na około 5 sekund światła dzienne ,gasną i zapalają po chwili znowu na około 5 sekund.W czym może być problem ? Dodam że przez jakiś czas jeździłem z modułem podłączonym bez przekaźnika i włącznika drl i wtedy takiego efektu nie było .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zgaszeniu świateł odpalają sie na około 5 sekund światła dzienne ,gasną i zapalają po chwili znowu na około 5 sekund

Zauważyłem to samo u siebie. U sąsiada, któremu montowałem ten moduł również z tym, że włączają się dzienne gasną na chwilę, zapalają się ponownie i działają już cały czas. Ale taka sytuacja ma miejsce na wolnych obrotach kiedy załącza sie klimatyzacja i są skoki napięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgaszeniu świateł odpalają sie na około 5 sekund światła dzienne ,gasną i zapalają po chwili znowu na około 5 sekund

Zauważyłem to samo u siebie. U sąsiada, któremu montowałem ten moduł również z tym, że włączają się dzienne gasną na chwilę, zapalają się ponownie i działają już cały czas. Ale taka sytuacja ma miejsce na wolnych obrotach kiedy załącza sie klimatyzacja i są skoki napięcia

u mnie cała akcja dzieje się już na zgaszonym silniku i po drugim zgaszeniu się świateł więcej się nie zapalają na szczęście

Edytowane przez rafalw80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgaszeniu świateł odpalają sie na około 5 sekund światła dzienne ,gasną i zapalają po chwili znowu na około 5 sekund

Zauważyłem to samo u siebie. U sąsiada, któremu montowałem ten moduł również z tym, że włączają się dzienne gasną na chwilę, zapalają się ponownie i działają już cały czas. Ale taka sytuacja ma miejsce na wolnych obrotach kiedy załącza sie klimatyzacja i są skoki napięcia

u mnie cała akcja dzieje się już na zgaszonym silniku i po drugim zgaszeniu się świateł więcej się nie zapalają na szczęście

Jest jedno wyjście gdy dzienne zapalają się i gasną co chwilę (na zapalonym silniku) - podpiąć czarny przewód pod "plus" załączany po stacyjce.

Edytowane przez erchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do wszystkich posiadających ten moduł. Czy po uruchomieniu silnika i włączeniu się DRL nie zapala sie kontrolka w liczniku od świateł drogowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zapala się. Możesz podpiąć do modułu diodę sygnalizującą działanie DRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mozecie dozucic jakiś link do aukcji gdzie bedzie cały komplet do zamontowania z wmiare prosta instrukcja. Do a4 b6 2002 z xenon

Wysłane za pomocą Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w Google proeltec

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mozecie dozucic jakiś link do aukcji gdzie bedzie cały komplet do zamontowania z wmiare prosta instrukcja. Do a4 b6 2002 z xenon

Wysłane za pomocą Commodore 64

http://allegro.pl/modul-swiatel-dlugich-drogowych-dzienne-nie-led-i5534936575.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...