Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

A miał ktoś tak ze wszystko działa jak powinno, drl chodzi itd lecz gdy przyłącze z 1 na 0 światła gasną tak jak powinno być lecz gdy wrzucę z 0 na 1 brak reakcji światła się nie zapalają.. Zgasze auto odpale raz czy drugi czasem 4 to znów działają normalnie.. Jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś przekaźnik pod akumulatorem?

Nie znam sie na tym az tak. Podejde jutro do elektryka niech zajrzy. Wazne ze dziala szkoda tylko ze nie dziala pokretlo

Wysłane za pomocą Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś tak ze wszystko działa jak powinno, drl chodzi itd lecz gdy przyłącze z 1 na 0 światła gasną tak jak powinno być lecz gdy wrzucę z 0 na 1 brak reakcji światła się nie zapalają.. Zgasze auto odpale raz czy drugi czasem 4 to znów działają normalnie.. Jakiś pomysł?

przekaźnik, albo rozladowany aku

Tomek na pv masz fona ;-)

Edytowane przez ucho.77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś tak ze wszystko działa jak powinno, drl chodzi itd lecz gdy przyłącze z 1 na 0 światła gasną tak jak powinno być lecz gdy wrzucę z 0 na 1 brak reakcji światła się nie zapalają.. Zgasze auto odpale raz czy drugi czasem 4 to znów działają normalnie.. Jakiś pomysł?

przekaźnik, albo rozladowany aku

Tomek na pv masz fona ;-)

Odezwe sie jutro. Dzis wybralem sie na wies pomoc przy zniwach- i zaczynam sie zastanawiac czy to byl dobry pomysl.

Wysłane za pomocą Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić jakieś żarówki H7 z białym światłem np. osram night breaker i tez ładnie wygląda

Dokładnie. I do tego postojówki np. Osram Cool Blue :)

No dobra, ale jaki to dokładnie typ postojówki? Bo raczej nie W5W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jaki to dokładnie typ postojówki? Bo raczej nie W5W.

906.jpg

xenon i bixenon :wink:

w5w tylko przy zwykłych lampach

Edytowane przez ucho.77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I panowie policjanci również :lol:

Przy każdej kontroli sprawdzają mi światła :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 10lat już jeżdżę na ledach i żaden policmajster się nie czepiał :D


Ani leda ani drl-a teraz :naughty:

Edytowane przez ucho.77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dla większość to oczywista sprawa, ale ja dopiero raczkuje przy elektronice.

Jaki typ gniazda do przekaźnika PRE0004 kupić bo na alledrogo widzę są różne:

- modułowe typu A

- modułowe typu B

- modułowe typu C

Do tego uchwyty mocujące pojedyńcze/podwójne.

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-v2-uni-1-1-0807&search_scope=&description=1&string=PRE0004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mas przekaźnik z uchem do przymocowania to takie gniazdo wystarczy

14_f.jpg

jeśli przekaźnik nie ma mocowania to

http://allegro.pl/gniazdo-przekaznika-40a-5-pin-modulowe-c-i5174989626.html

:wink:


ewentualnie masz tu całość

http://allegro.pl/przekaznik-samochodowy-do-swiatel-alarmu-12v-40a-i5268065717.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Grzesiek.

Jeszcze jedno pytanko:

ewentualnie masz tu całość

PrzekaĹşnik samochodowy do ĹwiateĹ alarmu 12V 40A (5268065717) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.

Ten przekaźnik jest innego typu niż pokazany w pierwszym poście PRE0004. Będzie pasować?

Edytowane przez worm87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka, założyłem dzisiaj sobie moduł z pierwszego posta ale bez przekaźnika i przełącznika drl bo mam zwykłe lampy... Otóż sprawa wygląda banalnie prosta z tym podłączeniem i zrobiłem wg instrukcji, natomiast po podłączeniu wszystkiego, moduł hula jak talala. Odpala się po włączeniu silnika i gaśnie gdy przełącze na postojuwki lub mijania. Problem polega na tym, że przed założeniem modułu nie wyskakiwał mi bląd spalonej tylnej lewej żarówki --->>> rücklicht LINKS. Odpinałem jeszcze raz wtyki z mce i wpinałem z powrotem. Sprawdzałem całątylna lampę z żarówkami i wszystkie dobre. Błąd po zapaleniu świateł mijania gaśnie. Macie jakies pomysły co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby przesłona nie drgała to trzeba załozyć diode zenera 12V zaporowo do kostki w lampie? Bo wiem ze na poczatku tego tematu byla mowa o zalezeniu diod w lampach ale co i jak to nie napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka, założyłem dzisiaj sobie moduł z pierwszego posta ale bez przekaźnika i przełącznika drl bo mam zwykłe lampy... Otóż sprawa wygląda banalnie prosta z tym podłączeniem i zrobiłem wg instrukcji, natomiast po podłączeniu wszystkiego, moduł hula jak talala. Odpala się po włączeniu silnika i gaśnie gdy przełącze na postojuwki lub mijania. Problem polega na tym, że przed założeniem modułu nie wyskakiwał mi bląd spalonej tylnej lewej żarówki --->>> rücklicht LINKS. Odpinałem jeszcze raz wtyki z mce i wpinałem z powrotem. Sprawdzałem całątylna lampę z żarówkami i wszystkie dobre. Błąd po zapaleniu świateł mijania gaśnie. Macie jakies pomysły co jest grane?

Miałem to samo. Nie za każdym razem, ale wywalało błąd. Też sprawdzałem wszystko. Ten błąd tak samo jak u mnie znika po zapaleniu świateł. Musisz wlutować diodę na przewód, który idzie do MCE. Chodzi o ten przewód co czerpie sygnał z MCE o światłach. Najmniejsza dioda i po problemie.

Edytowane przez Malinioo93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie sprawdzałem wszystko i wygląda dobrze. I dokładnie mam tak jak Ty, że nie zawsze wywalało błąd ale przeważnie. Masz jakieś może dane parametrów tej diody prostowniczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po zamontowaniu tego modułu wraz z przekaźnikami w lampach (tak jak to zrobił ucho.77) aby przesłona nie drgała też wywala bład o przepalonej żarówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...