Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też przy wyłączonych światła mijania przy mrugnięciu długimi przesłony się otwierają - to jest normalne. Ale nie wiem czy zachowanie co wyżej opisałeś jest normalne. Ja akurat mam inny moduł, więc u mnie to inaczej wygląda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek jedne przesłony się ruszają inne nie,przesłona jest na stałe z długimi spięta.

Ktoś już miał podobny problem i jakieś diody zakładał(nawet je od gościa od modułów dostał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś będę dzwonić do sprzedającego i poproszę o podpowiedź ..
Zobaczymy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek jedne przesłony się ruszają inne nie,przesłona jest na stałe z długimi spięta.

Ktoś już miał podobny problem i jakieś diody zakładał(nawet je od gościa od modułów dostał)

Dokładnie. Chyba nawet w tym temacie jest to poruszone. Nie wiem tylko, jak to odprowadzanie się oiwinno zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałem o tym tu w temacie i w drugim-podobnym.

Już się dowiedziałem.. Wychodzi na to, że również będę musiał zastosować diody prostownicze, by przepuścić pełne napięcie na przesłony, a mniejsze (30 i 60%) NIE ;-)

Swoją drogą, ciekawe, czy to różnica w okablowaniu różnych wersji bixow, czy wrażliwość elektromagnesów :-\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażliwość elektromagnesow,okablowanie lamp jest jedno :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to skąd się biorą takie różnice między naszymi autami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby posiadające u siebie przełącznik z regulacją zasięgu świateł+clh mogą wykorzystać pokrętło z clh czuli pin.7 wtyczki ,tylko w takim przypadku trzeba w inny sposób podpiąć przekaźnik.(

Przełącznik clh działa poprawnie względem włącz/wyłącz tj;0-włączone 1-wyłączony tylko w przełączniku są cienkie ścieżki i żeby go nie spalić też dokładamy przekaźnik.

(Info o działaniu przełącznika clh od forumowicza , nikt nie pamiętam :facepalm: )

Podpięcie przekaźnika;

Pin 30- plus ze śruby za pedałami

Pin 85- plus po zapłonie

Pin 86- masa z przełącznika drl

Pin 87- plus podpinamy do modułu drl

Pin 87a- pusty

20141229_171618.jpg

Korzystał ktoś z powyższego schematu? U mnie to nie działa... Mam moduł od Proeltec, z którego nie wykorzystałem czarnego i białego przewodu.

Moduł podłączony bezpośrednio działa, ale przez przekaźnik nie. Postanowiłem zaczerpnąć wiedzy bezpośrednio u producenta modułu i ponieważ ów moduł działa dopiero po odpaleniu auta, więc zasugerował mi stały plus na PIN 85 zamiast plusa z bezpiecznika 36.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Korzystał ktoś z powyższego schematu?

Nie. Pokazany przekaźnik nie jest jedyny na rynku. Sposobów podłączeń innych przekaźników może być wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę kupić dokładnie taki sam przekaźnik, ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód pin 1 z przełącznika świateł, łączymy z pinem 4 z przekaźnika drl tzw plus po stacyjce. Zatem z czym łączymy pin 85 z przekaźnika PRE0004 tzw po zapłonie?

Edytowane przez dawid.bary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nitroo masz fona do mnie? Dzwoń jutro to obgadamy problem :wink:

Edytowane przez ucho.77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam. Dzwoniłem we wtorek, ale Twoja żona coś mówiła, że w Holandii jesteś :) Zadzwonię jutro, bo jak coś, to załatwiłem sobie przekaźnik PR0004 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem samochód próbuję podłączyć ten moduł :ModuĹ ĹwiateĹ dziennych REG. POTENJ od 10% do 45% (5203406153) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.wszystko działa ale po wyłączeniu silnika i wyjeciu kluczyka światła dzienne dalej świecą... wydaje mi się że kabel po stacyjce dalej ma zasilanie po wyłączniu... podpiąłem do oczka dokładnie tego co pokazane wyzej oraz tego jedno na prawo dalej to samo... czy ktoś wie gdzie można podłączyć plus po stacyjce w b5 po lifcie? Rano muszę jechać a nie chce tego znów rozkładać.


Dla innych: + po stacyjce na śrubie z żółto czarnymi kablami. (a6 c5 po lifcie i a4 b5 po lifcie) nie jak pokazano w poradniku instalacji na czerwonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebna jest tylko 8 pinowa czy 6 ?

8 pinowa

8L0 971 883 – 8 pin

No pany, kto zgadnie ile aso w Kaliszu policzyło za tę wtyczkę.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie i nawiązanie do tematu? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestroga, żeby podzwonić po różnych serwisach w okolicy.

Wtyczka kosztowała prawie 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne w ASO. Ceny pinów są jeszcze wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie kompletowali 4 dni.. Piny na szczęście z allegro.

A moduł proeltec jakiś czas temu zaczął wygaszać i zapalać światła wg własnego uznania. Kontaktowałem się w tej sprawie z wytwórcą, jeśli jego wskazówki okażą się pomocne, napiszę tu co i jak. Najpierw jednak zamontuję oryginalną wtyczkę w miejsce samoróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...