Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam takie male pytanko, przymierzam sie do zamontowania modulu DRL, zeby on chodzil prawidlowo to musze instalowac wlacznik drl, czy wystarczy zakupic modul podlaczyc go i wszystko bedzie dzialalo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlacznik drl to tylko opcja zebyć mógl włączyc/wyłączyc DRL(modul)

ja np mam wlacznik dla chociaz uzylem go na poczatku pare razy dla zabawy czy dziala:)

teraz mam cał czas na "1"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz, ale pamiętaj, że wtedy DRL zawsze Ci będzie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze w sensie po każdorazowym odpaleniu, nawet pod domem, gdy będziesz potrzebował np. w zimie zagrzać auto - w sensie na 0 lub "Auto" we włączniku świateł. Pozycyjne i mijania powinny wyłączać dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem wg zaleceń producenta czarny przewód od modułu do plusa po stacyjce (czyli pod bezpiecznik nr5), na tę chwilę światła DLR zapalają się i nie gasną/mrugają podczas pracy silnika.

Będę obserwował zachowanie modułu, ale nie powinno być już niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co podpinasz przewód po stacyjce jak on do niczego nie jest potrzebny, moduł sam startuje po odpaleniu auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł wygaszał i zapalał światła jak mu się podobało, napisałem do wytwórcy, zalecił podłączenie czarnego przewodu. Światła startują po odpaleniu auta zupełnie jak bez podłączonego czarnego przewodu. Na tę chwilę nie zaobserwowałem wygaszania/zapalania podczas pracy silnika, więc można spokojnie przyjąć, że pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany zakładał ktoś żarówkę led do drl? Działa to jakoś?

Działa. Ja sprawdzałem z odpowiednim rezystorem ale świateł drogowych wtedy nie ma na tej żarówce (fatalna świecą). Lepiej kupić jakieś żarówki H7 z białym światłem np. osram night breaker i tez ładnie wygląda

Edytowane przez _quattro_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Lepiej kupić jakieś żarówki H7 z białym światłem np. osram night breaker i tez ładnie wygląda

Dokładnie. I do tego postojówki np. Osram Cool Blue :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany zakładał ktoś żarówkę led do drl? Działa to jakoś?

Działa. Ja sprawdzałem z odpowiednim rezystorem ale świateł drogowych wtedy nie ma na tej żarówce (fatalna świecą). Lepiej kupić jakieś żarówki H7 z białym światłem np. osram night breaker i tez ładnie wygląda

Dziękuję ;) takiej odpowiedzi oczekiwałem ;) proste szkoda pieniędzy w przypadku drl na led lepiej dobra h7 i z bani [emoji3]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO CI dziekuje za odpowiedź. Czyli wychodzi na to że niektóre przysłony po prostu były bardziej wrażliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BGSc9yq.jpg

Jeśli mam regulację świateł i CLH to tak powinno być podłączone żeby DRL można było wyłączyć z włącznika CLH ?

http://allegro.pl/mo...5346055867.html

Czy ten DRL może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli mam regulację świateł i CLH to tak powinno być podłączone żeby DRL można było wyłączyć z włącznika CLH ?

Nie. W pierwszym poście na dole spojlera masz info o podłączeniu przekaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam moduł DRL światła mijania 30%-40% zakupiony na allegro za ok. 60zł i po podłączniu w prawej lampie dużo jaśniej świeci żarówka. Lampy to XENON + H7. Co może być tego przyczyną ?


Panowie mam moduł DRL światła mijania 30%-40% zakupiony na allegro za ok. 60zł i po podłączniu w prawej lampie dużo jaśniej świeci żarówka. Lampy to XENON + H7. Co może być tego przyczyną ?

dodam że to nie wina żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dać na cewkę przekaźnika diodę zaporową dla bezpieczeństwa zapobiega powstawaniu prądu samoindukcji, które dochodzi nawet od 200 do 400V. źródło http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011/03/przekaznik-i-zaklocenia.html

nie zapominajmy moduł drl jest zbudowany na mikro-kontrolerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...