Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, mam pytanko czy montowal moze ktos ten modul? http://allegro.pl/doswietlanie-zakretow-can-bus-homologacja-vat-w-wa-i5551027795.html Mam zamiar go zakupic poniewaz zalezy mi na sterowaniu przednimi czujnikami parkowania i milo bedzie dodatkowo miec drl i clh i doswietlanie zakretow. W zalaczniku dorzucam instrukcje. Jak ewentualnie podlaczyc to zeby drl zalaczaly sie w pozycji auto? Musze wymienic wlacznik swiatel i moge kupic z auto lub bez wiec jesli byla by mozliwosc sterowania dlr'ami zapomoca pozycja auto bylo by mi to na reke.

http://www.directupload.net/file/d/4054/ngjevipa_pdf.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, mam pytanko czy montowal moze ktos ten modul? http://allegro.pl/doswietlanie-zakretow-can-bus-homologacja-vat-w-wa-i5551027795.html Mam zamiar go zakupic poniewaz zalezy mi na sterowaniu przednimi czujnikami parkowania i milo bedzie dodatkowo miec drl i clh i doswietlanie zakretow. W zalaczniku dorzucam instrukcje. Jak ewentualnie podlaczyc to zeby drl zalaczaly sie w pozycji auto? Musze wymienic wlacznik swiatel i moge kupic z auto lub bez wiec jesli byla by mozliwosc sterowania dlr'ami zapomoca pozycja auto bylo by mi to na reke.

http://www.directupload.net/file/d/4054/ngjevipa_pdf.htm

Ja mam ten moduł założony u siebie ale trzeba nad nim popracować gdyż drl mam podłączone pod halogeny ale zapalenie ich następuję po mrugnięciu długimi, a nie o to przecież chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupilem http://allegro.pl/sterownik-swiatel-dziennych-sr-01-z-czujnikiem-osw-i5096829540.html podlaczylem wedlug schematu i nie do konca dziala po wykryciu zmierzchu nie zapalaja sie automatycznie swiatla postojowe i mijania(brak zasilania na kablu niebieskim i czarnym wychodzacym z przekaznika) czy musze do tego przekaznika dolozyc kolejny przekaznik??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupilem http://allegro.pl/sterownik-swiatel-dziennych-sr-01-z-czujnikiem-osw-i5096829540.html podlaczylem wedlug schematu i nie do konca dziala po wykryciu zmierzchu nie zapalaja sie automatycznie swiatla postojowe i mijania(brak zasilania na kablu niebieskim i czarnym wychodzacym z przekaznika) czy musze do tego przekaznika dolozyc kolejny przekaznik??

pozdrawiam

W którym miejscu instalacji auta wpiąłeś się dołączonym przekaźnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zolty i czerwony ida orginalnie z moduly a czarny i niebieski tak jak na schemacie jeden do postojowek a drugi do mijania tylko ze w tym niebieskim i czarnym po wykryciu przez czujnik zmierzchu nie ma napiecia a dzienne znikaja


a wpielem sie pod przelacznik swiatel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zolty i czerwony ida orginalnie z moduly a czarny i niebieski tak jak na schemacie jeden do postojowek a drugi do mijania tylko ze w tym niebieskim i czarnym po wykryciu przez czujnik zmierzchu nie ma napiecia a dzienne znikaja

Niebieski z przekaźnika podpiąłeś pod mijania a czarne pod postojówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwota, że to nie działa :kox: bo skąd ma tam być napięcie? Żółty i czerwony wychodzący z modułu to sygnał z czujnika zmierzchu do cewki "zamknij/otwórz" styk 30 i 87 są robocze więc przenoszą żądane napięcie. Na moje wpięcie tego przekaźnika żeby działało musi być równoległe w przewód przy włączniku świateł do świateł mijania, czyli poszukać przewód dochodzący do włącznika świateł gdzie jest + i dać go na styk na styk 30 a 87 podpiąć do przewodu świateł mijania wychodzącego z włącznika.


Mam nadzieje, że jasno opisałem

Edytowane przez _quattro_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ide zaraz poptubowac


poprubowac


nie dziala taki uklad...


napisales jasne podpielem styk 30 pod przelacznik ale tam gdzie jest plus po przekreceniu kluczyka a styk 87 do swiatel mijanie i nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ide zaraz poptubowac

poprubowac

nie dziala taki uklad...

napisales jasne podpielem styk 30 pod przelacznik ale tam gdzie jest plus po przekreceniu kluczyka a styk 87 do swiatel mijanie i nic...

Zapłon miałes włączony? Czujnik zmierzchu zakryłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ns styku 30 pojawia sie zasilanie ale na 87 juz nie...

tak zaplon wlaczony i czujnik zakryty

Miernik masz? Sprawdź czy po zakryciu czujnika zmierzchu jest przejście pomiędzy stykami 30 i 87

Oczywiście zasilnie miałeś podpięte do modułu kiedy robiłeś te testy........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam czujnika...moze na innym przekazniku sprawdzic...

Jest to jakies rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak modul jest caly czas podpiety tak przekrece kluczyk dzienne w swiatlach dlugich sie zapalaja po przykryciu czujnika dzienne gasna i nic sie nie zapala


ok ide podpiac inny przekaznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


dzienne w swiatlach dlugich sie zapalaja po przykryciu czujnika dzienne gasna

Czyli sam czujnik jest sprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety na innym czujniku to samo nie ma zasilania z styku 30 na styk 87....


tak jak przykryje czujnik to dzienne gasna i powinny sie zapalic mijania plus postojowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze czy po zakryciu czujnika zmierzchu jest napięcie na przewodach czerwonym i żółtym :eusathink: jak nie masz miernika to może masz zwykły samochodowy próbnik na 12V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...