Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Duże spalanie


mix03

Rekomendowane odpowiedzi

czujnik wody

sonda jest NGK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam BERU na sprzedaż praktycznie nową, w razie co dam ci gwarancje rozruchową jakby nie chulała ok

---------- Post dopisany at 13:14 ---------- Poprzedni post napisany at 13:12 ----------

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-152/nowa-sonda-beru-1-8t-apu-ajl-dedykowana-ori-255144/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak czytam tego posta to mnie dreszcz przechodzi. Nie potrafię ogarnąć waszego spalania na poziomie 15L na 100 km. Mam AJL w ośce i w zimę przy mrozach to max 11 L na odcinkach 3km po drodze ruszam 4 lub 5 razy (Tyle świateł), w sezonie ciepłym (powyżej 5 stopni w nocy i 15 stopni w dzień) AJL nie spala więcej niż 9L. '

W AEB Quattro spalanie na poziomie 12-13L w zimie i około 10L w sezonie ciepłym. AEB mój miał 400tys. i skończył się blok.

Takie auto przy spokojnej jeździe, bez "buta" na zimnym (max 1800obr/min) do czasu nabrania temperatury 14 - 15L to pali ale LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sondy lambda i jej weryfikacji... Jak się ma sprawa jeżeli osprzęt silnika jest powymieniany ( turbina, wydech, wałki rozrządu itp ) a wtryski póki co seryjne żeby nie było problemu z przelewaniem, czy po logach dynamicznych można sprawdzić stan sondy ?? wiadomo że przy bucie będzie ubogo bo do silnika trafia za dużo powietrza względem paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonde sprawdza sie tylko statycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonde sprawdza sie tylko statycznie

Czyli mam zrobić loga statycznego na zimnym i nagrzanym silniku ?? Jak długo mam logować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwile;d bedzie widac czy napiecie oscyluje sinusoidalnie czy stoi mniej/wiecej w miejscu, powiedzmy 20 sekund

tyle ze na zimnym bedzie stała i to jest normalne, a dopiero na rozgrzanym zacznie prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze na zimnym bedzie stała i to jest normalne, a dopiero na rozgrzanym zacznie prace

jak jest zdrowa to powinna od razu, po to ma grzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnei nie wazne czy nowa czy stara przez pierwszych pare minut stoi od startu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podobny problem odnośnie spalania.Silnik ANB i na komputerze i w km nie potrafie zejsc poniżej 15 litrów mimo że jeżdże do 2,2-5tys max by sprawdzić.Obecnie na Fisie mam 17,2 spalanie średnie z dystansu 100km.Odcinki raczej krótkie ale też nie mamy zimy przecież.

Wymieniłem odme,sonde,rozrząd,filtry regularnie,czujnik temp,na przepływce starej oryginalnej to samo,na obecnej używanej dalej to samo.Błędów nie wywala,chodzi wręcz idealnie.Jak sprawdzić termostat? i przepływke w czasie jazdy czy na postoju.Auto się nagrzewa bardzo dobrze,ale to ze jest 90 na zegarach to moze nie ma sie co sugerowac?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:vaglogi:

Przepływka na wolnych obrotach powinna pokazywać między 2-4g/s, podczas jazdy to log musisz zrobić. Jak podepniesz Vaga to sprawdzisz od razu temperature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...