Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dopuszczalne ubytki oleju A4 B6 1.8 T


SonGoku

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno nie wszystkim, są 1.8t w których od wymiany do wymiany jest niewielki spadek na bagnecie:wink: a 0,4l na 1000km to stanowczo za duże spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowa tu o 1.8t w b6? moj poczciwy aeb zje moze 100ml od wymiany do wymiany co 10tys. olej motul 5w40 od naszego prezesa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie uwazam ze kazdy silnik turbo spala olej, a szczegolnie taki ktory ma juz swoje nalatane, 150tys i wiecej, to nie jakies perpetum mobile

po drugie, to zalezy tez od stylu jazdy, jezdzac jak emeryt mozna uzyskac minimalne spalanie oleju, a deptajac (szczegolnei w trasie gdzie doladowanie i wysokie obroty utrzymuja sie dluzej niz w jezdzie po miescie) mozna sie niezle zdziwic ile niektore samochody potrafia lyknac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak u was ale ja ani w b6 ani w b7 niue robiłem dolewek , od wymiany do wymiany jest zawsze ten sam stan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowa tu o 1.8t w b6? moj poczciwy aeb zje moze 100ml od wymiany do wymiany co 10tys. olej motul 5w40 od naszego prezesa

Kogo masz na myśli pisząc "prezesa"? Przymierzam się do kupna takiego oleju + różne filtry bo wymiana się zbliża i może zamiast Allegro lepiej kupić od kogoś z forum? Pytam ponieważ nie grzebałem na forum w celu zbadania takiej możliwości zakupu.

I przy okazji przypomniało mi się, kiedyś zauważyłem na bagnecie coś takiego:

IMAG0040.jpg

Zwykle jest normalnie ale czy takie białe coś może być spowodowane czymś konkretnym? W silniku był jeden olej, nie był dolewany inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wytracenie z oleju, albo robisz krotkie odcinki albo dawno nie byl wymieniany, albo nagromadzilo ci sie tyle tego na dnie ze nie chce sie rozpuscic

przed wymiana oleju zalej silnik dobra płukanką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowa tu o 1.8t w b6? moj poczciwy aeb zje moze 100ml od wymiany do wymiany co 10tys. olej motul 5w40 od naszego prezesa

Kogo masz na myśli pisząc "prezesa"? Przymierzam się do kupna takiego oleju + różne filtry bo wymiana się zbliża i może zamiast Allegro lepiej kupić od kogoś z forum? Pytam ponieważ nie grzebałem na forum w celu zbadania takiej możliwości zakupu.

I przy okazji przypomniało mi się, kiedyś zauważyłem na bagnecie coś takiego:

http://s23.postimg.org/i0dc4tn6v/IMAG0040.jpg

Zwykle jest normalnie ale czy takie białe coś może być spowodowane czymś konkretnym? W silniku był jeden olej, nie był dolewany inny.

Co do osadu obserwowanego na zdjęciu: taka sytuacja bardzo często występuje zimą kiedy jeździsz na niedogrzanym silniku na krótkich dystansach. U mnie przynajmniej tak jest. Latem całkowicie nie występuje. Może uszczelka pod głowicą delikatnie popuszcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak jak wspomnialiście, jest to wytrącenie z oleju. Nie mam tego regularnie, przez 1,5 roku zauważyłem to może kilka razy i przy którymś razie zrobiłem zdjęcie. A zdażało mi się jeździć na krótkich dystansach po mieście. W ciągu ostatnich kilku miesięcy nie widziałem, teraz zmieniam olej i z ciekawości będę często obserwował. Pewnie dam też płukankę, bo już wcześniej chciałem zastosować a teraz zmieniam olej z Castrol na Motul x-cess 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z tym braniem oleju (bynajmniej u mnie) jest tak, że jak jeżdżę spokojnie to oleju nie ubywa. Jak wykręcę średnie spalanie na trasie 12l - czyli w kość dostaje to dolewki są konieczne (turbo nie świszczy, auto nic nie kopci). Dodam że latam na nieszczęsnym 10W40 mobila - zmieniam teraz na motula 5W40 i zobaczymy co się będzie działo...

p.s. jak ta strona naszego forumowicza się nazywała - chciałbym zamówić, a nie chcę mi się grzebać :) - już znalazłem - nie aktualne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mnie tak samo jak spokojnie to nic nie ubywa ale jak ciężka bardzo noga to ubywa .

Witam,

z tym braniem oleju (bynajmniej u mnie) jest tak, że jak jeżdżę spokojnie to oleju nie ubywa. Jak wykręcę średnie spalanie na trasie 12l - czyli w kość dostaje to dolewki są konieczne (turbo nie świszczy, auto nic nie kopci). Dodam że latam na nieszczęsnym 10W40 mobila - zmieniam teraz na motula 5W40 i zobaczymy co się będzie działo...

p.s. jak ta strona naszego forumowicza się nazywała - chciałbym zamówić, a nie chcę mi się grzebać :) - już znalazłem - nie aktualne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowa tu o 1.8t w b6? moj poczciwy aeb zje moze 100ml od wymiany do wymiany co 10tys. olej motul 5w40 od naszego prezesa

Kogo masz na myśli pisząc "prezesa"? Przymierzam się do kupna takiego oleju + różne filtry bo wymiana się zbliża i może zamiast Allegro lepiej kupić od kogoś z forum? Pytam ponieważ nie grzebałem na forum w celu zbadania takiej możliwości zakupu.

I przy okazji przypomniało mi się, kiedyś zauważyłem na bagnecie coś takiego:

http://s23.postimg.org/i0dc4tn6v/IMAG0040.jpg

Zwykle jest normalnie ale czy takie białe coś może być spowodowane czymś konkretnym? W silniku był jeden olej, nie był dolewany inny.

witam ja odnosnie tego co miales na bagnecie nie wiem co to moze byc:whistling: ale ja kiedys mialem opilek tak wielki jak bys wiertarka wiercil:doh: co to moglo byc:shock3::shock3::shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z tym braniem oleju (bynajmniej u mnie) jest tak, że jak jeżdżę spokojnie to oleju nie ubywa. Jak wykręcę średnie spalanie na trasie 12l - czyli w kość dostaje to dolewki są konieczne (turbo nie świszczy, auto nic nie kopci). Dodam że latam na nieszczęsnym 10W40 mobila - zmieniam teraz na motula 5W40 i zobaczymy co się będzie działo...

p.s. jak ta strona naszego forumowicza się nazywała - chciałbym zamówić, a nie chcę mi się grzebać :) - już znalazłem - nie aktualne...

Ja mam podobnie. Co dziwne jak kupiłem auto to nie brał oleju. Dopiero jak zacząłem zmieniać producenta oleju co wymianę to zaczęły się dolewki. Nie pamiętam kolejności ale jeździłem na mobilu, castrolu i motulu. Chyba po zalaniu castrola zaczęły się problemy i do teraz co jakiś czas robię dolewkę. Ostatnio przez ok 5000km nie dolewałem nic bo jeździłem po mieście i spokojnie. Znowu jak wyleciałem na trasę i trochę przypałowałem to nagle zaczęło ubywać znacznie oleju. Na dniach jadę do mechaniora znaleźć przyczynę ubywania oleju. Sprawdzimy uszczelniacze i inne pierdoły, turbo mam suche, cooler też.

PrzemoVKP zalałeś już na motula ? Poprawiło się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wymieniłem olej przy 175500 kk na motul X-cess 5W40 / Mam w tej chwili 179000 i wlałem w sumie 1 l. Mam pęknięty lejek od bagnetu oleju, trochę z niego wykapało, nie sprawdzałem jeszcze odmy w jakim jest stanie. Czy ewentualna zapchana/uszkodzona odma może w jakiś sposób zwiększać kosumpcję oliwy. Samochód mam dopiero od 3 miesięcy. Założyłem gaz jakieś 2 tygodnie temu - średnie spalanie z 2 tankowań 9.6lpg/100km :D - głównie trasa do 120 km/h bo szybciej nie było gdzie (jeśli tak można nazwać drogę Rzeszów-Zakopane:polew:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz zapchana odme to moze cisnienie wywalic ci uszczelki a wtedy i olej, przez bagnet rowniez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee nie Zawsze sprawdzam rano w garazu. a garaz idealnie prosty ;P takze zobaczymy jak dalej bedzie sie zachowywac.

---------- Post dopisany at 08:52 ---------- Poprzedni post napisany at 08:46 ----------

grzes1150. A jaki olej wlewasz do swojej ?

Ja dolałem 1L na 8kkm teraz od wymiany, na castrolu edge 5w50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie jaki bedzie dobry olej do 1.8t na zegarze niby 167 ale napewno taki nie jest ja licze na jakies 250. Co zalac zeby to w miare jezdzilo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie jaki bedzie dobry olej do 1.8t na zegarze niby 167 ale napewno taki nie jest ja licze na jakies 250. Co zalac zeby to w miare jezdzilo??

Motul 8100 5W40

Dodam tylko że miałem wcześniej castrola i na 10000 km zjadł mi ponad 2l

Teraz zrobiłem 10000 na Motulu dolałem 1l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...