Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zapalona kontrolka ABS + migajacy (!)


easyone

Rekomendowane odpowiedzi

Juz 2 raz przytrafilo mi sie cos takiego, pamietam ze pierwszy raz byl po tym jak mnie holowano (jezdzilem na oparach :P) bardzo wtedy szarpalo autem pomyslalem ze moze czujnik sie poluzowal ale kontrolki pogasly wiec zapomnialem o tym. Dzis jechalem do berlina zostawilem auto na parkingu wszystko ok, wracam odpalam i znow ABS + migajacy (!) :wallbash: troche balem sie na tym jechac ale do domu wrocic musialem i udalo mi sie.

Pamietam ze pierwszym razem kontrolki zgasly jak wyjezdzalem z parkingu na maxymalnie skreconych kolach na wstecznym, wiec dzis po powrocie do domu pojezdzilem troche na wstecznym zanim zgasilem silnik, kontrolka nie zgasla ale po zgaszeniu motoru sprobowalem jeszcze raz odpalic i problem znikl :mysli:

Odstep czasowy od tych 2 przypadkow to ok 1,5 miesiaca.

Czy to moze byc luz na jakims czujniku, jazda na maxymalnie skreconych kolach na wstecznym ma wogole jakies znaczenie czy przypadek.

pozdrawiam :hi:

easy[br]Dopisany: 08 Lipiec 2008, 20:54 _________________________________________________i zeby bylo jasne kontrolki zapali sie tego samego dnia ktorego mnie holowano nie bezposrednio w trakcie czy nawet odrazu po. Kilka godzin pozniej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że czujniki przy kołach są zbytnio wysuniete i poluzowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że czujniki przy kołach są zbytnio wysuniete i poluzowane

Możliwe, warto sprawdzić. Ale może to być również uwalony sterownik ABS. Vag-owanie w tej sytuacji mile widziane... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mój lubuski kolego,tez miałem taki przypadek.Sprawdz klocki hamulcowe z przodu i z tyłu pewnie sa juz jakieś zjechane,bynajmniej u mnie tak było.Wymieniłem klocki z tyłu do były same blachy prawie i problem znikł,przy okazji wyczysciłem czujniki ABS-u bo były na nich opiłki i podciągnełem sobie reczny bo brał na 15 zębie.I teraz jest git.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem.

Autostrada 140 - 160 / h kontrolki sie zapalają.

Zjechałem na MOP-a i jak ruszałem też maksymalny skręt kołami podczas opuszczania parkingu a tu wszystko pogasło

ale w drodze powrotnej dokładnie ten sam przypadek.

I zrobiłem tak: Benzynka, lewarek , wyjęcie czujnika : raz, dwa, trzy go benzynką i jak na razi odpukać przestało mnie niepokoić

Ale tak czy siak VAG trzeba bedzie podpiąć.

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo ; podpiolem pod vag`a i stwierdzili uwalony komputer ABS`u gdyz jest brak z nim komunikacji; powiedzieli ze cala pompa do wymiany bo pompa i sterownik jest integralna czescia ukladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei przy przejechaniu po dziurach zapala się (!) a ABS sie nie świeci. Pomruga chwilę i zaraz gaśnie. Nie wiem co to może być. Tylne klocki wymienione a przednie jeszcze dość żywotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei przy przejechaniu po dziurach zapala się (!) a ABS sie nie świeci. Pomruga chwilę i zaraz gaśnie. Nie wiem co to może być. Tylne klocki wymienione a przednie jeszcze dość żywotne.

Sprawdź poziom płynu hamulcowego :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom płynu hamulcowego w normie.[br]Dopisany: 03 Wrzesień 2008, 17:05_________________________________________________Nie wiem co to może być tymbardziej że klocki są prawdopodobnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!Ja wymienilem steronik na inny bo ten co był nie smigał(brak komunikacj) zalozylem inny no i kontrolka od ABS gaśnie ale nadal jest brak komunikacji z ABS przez Vag-a i ten nieszczesny (!) swieci. Wiecie cos moze na ten temacik ?? Aha po wymianie sterownika abs Vag zacząl sie normalnie łączyc z sterownikiem airbag i licznikiem czego nie robil na tamtym starym sterowniku abs. Tak wiec uwalony sterownik moze robic problem z komunikacją innych modułów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...