Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Automatyczna wentylacja w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ale żeby zamontować licznik z B7 w B6, to trzeba chyba dechę wymienić, bo różnią się od siebie kształtem?

Opublikowano
3 godziny temu, nitroo napisał:

Ale żeby zamontować licznik z B7 w B6, to trzeba chyba dechę wymienić, bo różnią się od siebie kształtem?

 Takiego czegoś jeszcze nie słyszałem, podobno p&p pasuje.
 

 

Opublikowano

Ale chyba ciężko ponoć z przypisaniem...

Opublikowano
  • Autor

Kształt ten sam, gorzej z przypisaniem do auta

Opublikowano

Panowie powiedzcie czy dobrze zrozumiałem z postów funkcję Autowentylacji po wyłączeniu zapłonu. To działa za każdym razem kiedy wyłączany jest zapłon pod warunkiem, że wcześniej ustawimy w menu Aux. auto ventilat ON ?

Jeśli tak to trochę upierdliwe, a może by tak coś skombinować na wzór funkcji REST?

Mnie troche korci aby się pokusić o modyfikację tylko przydałaby się pełna rozpiska pinów od klimatronika.

Gdyby sterować podawaniem +12 na wzbudzenie klimatronika to możnaby osiągnąć działanie wentylacji wedle potrzeb.

Pozostaje kwestia pozostałych komponentów (wentylator, czujniki temp., etc) czy może klimatronik je wzbudza samoczynnie?

 

Pozdrawiam,

Tomek

Opublikowano

Koledzy a ja mam takie pytanie, czy pin9(zasilanie+) ma byc staly, czy moze byc po zaplonie z kluczyka? Bo szczerze powiem ze podpiolem sie po kluczyku a tak sobie mysle ze chyba + powinien byc staly caly czas:/:)

Opublikowano
47 minut temu, YoGi1984 napisał:

Koledzy a ja mam takie pytanie, czy pin9(zasilanie+) ma byc staly, czy moze byc po zaplonie z kluczyka? Bo szczerze powiem ze podpiolem sie po kluczyku a tak sobie mysle ze chyba + powinien byc staly caly czas:/:)

Ja u siebie zamontowałem ten panelik (co prawda do swojego CARPC a nie do licznika) i z tego co widzę, to te +12V wymagane jest do generowania sygnału lewo, prawo. Pozostałe przyciski operują na zwarciu do masy (bezpośrednie [menu|przycisk na rolce] lub przez pewien opór [przyciski navi,info, return i ten 4].

Wiec jeśli się nie mylę to przy wyłączonym zapłonie nie będzie Ci działało pokrętło :)

Pozdrawiam,

Tomek

Opublikowano
  • Autor

+12V jest wzbudzany klimatronik z tego co pamiętam funkcją solar dachu więc tu można się podpiąć

Opublikowano
3 godziny temu, biggman napisał:

+12V jest wzbudzany klimatronik z tego co pamiętam funkcją solar dachu więc tu można się podpiąć

O właśnie, a który to będzie dokładnie pin i wtyczka ? :)

Czy to będzie dobry schemat?

solar.png

Edytowane przez iceskywolker

Opublikowano
10 minut temu, iceskywolker napisał:

Wiec jeśli się nie mylę to przy wyłączonym zapłonie nie będzie Ci działało pokrętło :)

Dzialac, dziala  tylko jak wylacze zaplon to mi gasnie wszystko:/ ustawiam timer od wentylacji pokazuje mi sie wiatraczek kolo daty ale jak wyciagne kluczyk to wylacza mi sie wszystko.

Opublikowano

Siedze w aucie i rozkminilem, podpiolem pod staly plys i dziala:)  jutro jeszcze tylko napisze czy mi akumulatora nierozladowywuje taki patent:D

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Panowie. Mam webasto, i te wietrzenie, przycisk również jest, ale nie mam pilota. Czy po zakupie pilota Jet możliwość zakodowania go do mojego samochodu?

Opublikowano

Potrzebujesz jeszcze sterownik pilota. Zobacz w bagażniku pod lewą tapicerką.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Orientuje się ktoś z was który pin w tym panelu jest od przycisku nav, return i ten z samochodami? 

Opublikowano
2 godziny temu, sayan01 napisał:

Orientuje się ktoś z was który pin w tym panelu jest od przycisku nav, return i ten z samochodami? 

Witam,

Przyciski: NAV i RETURN -> PIN 3

Przyciski: CAR i INFO -> PIN 2

 

Schemat jest pokazany w poście nr. 2 :)

 

Pozdrawiam,

Tomek

 

Opublikowano
17 godzin temu, iceskywolker napisał:

Witam,

Przyciski: NAV i RETURN -> PIN 3

Przyciski: CAR i INFO -> PIN 2

 

Schemat jest pokazany w poście nr. 2 :)

 

Pozdrawiam,

Tomek

 

Aha to dlatego jak podłączyłem panel i wybudzanie menu przyciskiem info to wybudza się też przez naciśnięcie car. Tylko dlaczego dwa przyciski maja wyjście tym samym pinem? 

Jeszcze jedno pytanie, miał ktoś z was tak, że mógł przełączać się tylko między pierwszymi dwoma wierszami?

Nie mogę wejść np w computer bo z 2 przeskakuje mi od razu na 1 wiersz. Sprawdziłem połączenie, wszystko jest ok. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Proszę o pomoc. 

Opublikowano

Patrząc na schemat widać, że przyciski są podłączone do masy poprzez drabinkę rezystorów.

Nie pamiętam dokładnie wartości, ale jakoś 650Ω (CAR, RETURN) i 150Ω (INFO, NAVI).

W ten sposób moduł rozróżnia który przycisk został wciśnięty, pomimo tego że są 2 przyciski na 1 pinie.

 

Co do pozostałych pytan to Ci nie pomogę, bo ja ten panelik zaadoptowałem do sterowania CAR-PC.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Opublikowano

Bo może masz w vagu niektywny komputer. Tylko jeden poziom.
Druga sprawa, zatwierdzasz pokrętłem?
Wciskając je do środka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
W dniu 12.12.2017 o 21:36, GreGoriO napisał:

Bo może masz w vagu niektywny komputer. Tylko jeden poziom.
Druga sprawa, zatwierdzasz pokrętłem?
Wciskając je do środka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak zatwierdzam pokrętłem, np odpalam menu naciskam enter na Set to pokazuje mi się podmenu 1. Automatyczna wentylacja 2. Zegar 3. Computer itp i mogę się przełączać tylko między 1 i 2. Np daje pokrętło w prawo to z 1 przechodzi mi na 2, jeszcze raz w prawo to nic się nie dzieje i jeszcze raz w prawo to z 2 na 1 wraca. 

Opublikowano

No tak. Mając podświetlenie komp1 zatwierdzasz pokrętłem?
Wciskając je?
Na comp2 też tak się dzieje?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.