Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jakie są objawy zużycia górnych wahaczy???


bushi

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zamówiłem sobie 4 sztuki Master-Sportów. W sobotę od rana będę działał. Tylko boję się tej śruby trzymającej sworznie w zwrotnicy :think2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzona metoda to palnik , 2 minuty grzania i sama wyskakuje, oszczędził 2 godziny nerwów i potu i tysiąca k**ew i hujow rzuconych w kierunku auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź amortyzator może jest wadliwy, a jaki rodzaj stuku to jest, metaliczny czy taki głuchy ?

Nie żebym się przypierniczał ale do kogo Ty piszesz i w jakiej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty sie boisz tej sruby w zwrotnicy ja upierdzielilem jej łeb wybilem i dalem nowa zero problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzona metoda to palnik , 2 minuty grzania i sama wyskakuje, oszczędził 2 godziny nerwów i potu i tysiąca k**ew i hujow rzuconych w kierunku auta

ja nie mam siły pudziana ale jak dobrze sie zaparłem to poprostu urwałem z nakrętką i to bez palnika :wink: ,wiec w razie czego tuleje jesli ok mozna sobie zostawić na kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja walilem mlotkiem 5 kilowym z godzine to tylko srube splaszczylem

2 minuty grzania palnikiem w zwrotnice i sruba sama wyskakuje

ale ta metoda jest dobra tylko wtedy kiedy wahacze sa do wyrzucenia bo gumy sie moment pala

podczas wkladanie sruby wielka garsc tawotu albo miedziowego i pozniej powinna sama wychodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie ,tyle ,że potrzebny jest palnik ,nie każdy go ma ,ja nie mam takiego owego ,tylko mam do lutowania taki mały ,z dolnym łacznikiem miałem problem wyciagnać i jedynie boschem naciecie nakretki pomogło odkrecić ,wachacz i tak na złom ale w razie czego moge komuś pokazac jak kiedyś oryginały robili ( łacznik z 95r i wytrzymał ponad 200tys km )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na szczęście miałem bo kolegi ojciec jest kierownikiem praktyk samochodowki i mam darmowy dostęp do podnośnika palnika i co tylko tam jest wiec byłem skazany na powodzenie:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na szczęście miałem bo kolegi ojciec jest kierownikiem praktyk samochodowki i mam darmowy dostęp do podnośnika palnika i co tylko tam jest wiec byłem skazany na powodzenie:decayed:

no widzisz jak masz dobrze ,ja tego nie mialem i nie mam a całe auto rozkładam i składam paroma kluczami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie powiem co do objawów, to że akurat górne to walą jak szalone na małych nierównościach typu trelinka czy bruk - tzn. jeżeli luzy ma sworzeń i o tyle w nich prosto, że łatwo na podniesionym kole sprawdzić czy są do wymiany. U mnie był już prawie centymetr luzu więc masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był już prawie centymetr luzu więc masakra.

nie mozliwe to jest ,to strach jezdzić ,u mnie luż był 1mm i od razu do wymiany poszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie wiedziałem jak to sprawdzić to jeździłem, ale jak mi jeden mechanik pokazał to od razu się wziąłem za wymianę i co najlepsze, to dopiero trzeci z kolei potrafił to zdiagnozować i to taki co dopiero warsztat otworzył i też się uczy... No może ciuteczkę przesadziłem, ale pół centymetra na bank ruszał się sworzeń przy szarpaniu kołem co było dobrze widać, bo nie dość, że miał pionowe i poziome stuki to jeszcze sam w sobie nie miał już żadnego oporu przy ruszaniu na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może to jakiś hinol był ? ori lmo i trw nawet jak by ze 100 tys mial to nie nie wiem ,żeby taki luz byl ,nie trzeba być mechankiem żeby sprawdzić stan wahaczy ,wystarczą 2 osoby ,1 siedzi i naciska na hamulec nożny do oporu i buja kierownicą a 2 osoba łapie za wahacz i mówi który to i tak po kolei.( na zgaszonym silniku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś wiedział, że to chinol SRL... zrobię może jakiś filmik później. Teraz MS wsadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRL,nty,hps,bergman i podobne to sa tzw no name ,inaczej chinole. MS też niby w chinach je robią jakąś obróbke bo taniej po czym idą do niemiec ale poco to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie wymienialem komplet górnych wachaczy, u mnie siedziały jeszcze oryginały data produkcji na nich 2000r. wytrzymały ekstremalnie długo ponad 280 tyś !! Zamontowałem 4szt. Lemofrdera. Z ta długą srubą walczyłem po jednej stronie ponad 4h palnik nie wiele dał dopiero ogromny młot ją przekonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wraz ze spadkiem temperatury kilka dni temu zaczęło coś mi bardzo irytująco piszczeć z okolic przedniego zawieszenia z jednej strony. Piszczy przeraźliwie tylko i wyłącznie podczas kręcenia kierownicą, zarówno na postoju jak i w czasie jazdy. Odgłos dobiega jakby z górnych wahaczy / zwrotnicy. Wie ktoś o co może chodzić? Luzów wahacze nie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...