Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klopot przy wyborze felg :/ ktos moze doradzi


Sebastian1983

Rekomendowane odpowiedzi

witam

W związku ze moje opony już się nie nadają ze względu na brak bieżnika, postanowiłem zamiast wydawać 700 / 1000zl na nowe opony 16 cali, zmienić felgi na rozmiar większe, choć kto wie, może i skusze się na 18 cali... choć te nasze drogi...

przeglądając rożne wzory, najbardziej przypasował mi wzór s line z a8

7446a76064ff093a.jpg

tyle ze zeby ta felga dobrze wygladala musi miec 18 / 19 cali... i maly profil, 17 i 205/50 czy nawet 215/50 bedzie wygladala jak kołpak.

Nastepnym wzorem ktory mi wpadł w oko byl aez xylo,

felgi_aluminiowe_Aez_Xylo.jpg

widzialem raz a4 b5 na takich felgach i podobala mi sie.. tyle ze nie wiem czy byla to 17 czy 18... bo 17 znow moze okazac sie nędzna wizualnie...

i taka sama sytuacja z dtm , bardzo podobne do aez xylo

felgi_aluminiowe_ats_dtm_competition.jpg

W calym tym gąszczu przewinela sie równiez bbs ch ...

attachment.php?attachmentid=820228&stc=1&d=1360982657

i taka sama czarna

bbschr.jpg

ale mysle ze 17 to rowniez za malo zeby to dobrze wygladalo...

z samej ciekawosci chcialem sprawdzic czym ludzie sie tak grzeją z tymi avusami...

808414-AudiS3Avus.jpg

kanciate to, i takie sobie ... jakos mocno do mnie nie przemawia... choc na a4 widzialem

0012img6726.jpg

wyglada calkiem calkiem, pytanie jak by to bylo z 17...

chcialem jakis wzor ori rs4 lub s4 bo sa fajne...

Audi-RS4-B5-a22140080.jpg

Audi%20RS4%20Sportec%201152x864_b5.jpg

lans.jpg

fele.jpg

ale niczego sensownego nie moge wymyslec, tym bardziej 17 calowych :/ moze ktos podpowie cos ciekawego ?

boje się 18 ze wzgledu na dziury i grubosc opony... 40/45 to jest za malo.... najbezpieczniej byloby wziać cos minimum 50 ....

teraz jezdze na 16 ori 205/55:

IMAG1286.jpg

chętnie bym się zamienił z dopłatą oczywiście, ale co wybrac ... co bedzie dobrze wygladalo.... ?

i nie ukrywam że zaczyna mnie irytować to już bo jest polowa czerwca a ja pomykam na stalowych zimowych oponach 15-stkach ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/45/17 lub 205/50/17 jest moim zdaniem optymalne jeśli wziąć pod uwagę wygląd i komfort jazdy :wink: może i 17" nie robi szału ale też można dobrac ciekawy wzór. Z tych wszystkich ja bym brał BBSy ale 18" oczywiście

DSC03559.jpg

chs4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale niczego sensownego nie moge wymyslec, tym bardziej 17 calowych :/ moze ktos podpowie cos ciekawego ?

boje się 18 ze wzgledu na dziury i grubosc opony... 40/45 to jest za malo.... najbezpieczniej byloby wziać cos minimum 50 ....

teraz jezdze na 16 ori 205/55:

http://s18.postimg.org/449ffgujc/IMAG1286.jpg

chętnie bym się zamienił z dopłatą oczywiście, ale co wybrac ... co bedzie dobrze wygladalo.... ?

i nie ukrywam że zaczyna mnie irytować to już bo jest polowa czerwca a ja pomykam na stalowych zimowych oponach 15-stkach ......

Pamiętaj, że "grubość" opony jest podana w procencie jej szerokości więc jak weźmiesz szerszą gumę z niższym profilem to wyjdzie na to samo (jeżeli chodzi o jej wysokość) jak byś wziął węższą z wyższym profilem. Szeroka (ale bez przesady) niskoprofilowa guma po prostu lepiej się prezentuje bo wiadomo, że komfort nie będzie taki sam ( o ile jeszcze będzie) jak na 16" z balonem:wink:

Każda felga którą pokazujesz jest fajna o ile właśnie jest co najmniej w 18" z odpowiednio dobraną gumą (tu też ważna jest szerokość felgi czasem ET przy sytej glebie). Jeżeli nie chcesz obniżać auta to daruj sobie duże felgi bo na prawdę słabo to wygląda:facepalm: a żeby nie wiem jak ciekawy był wzór, a jak felga mała i z baloniastą gumą to może wyglądać gorzej niż standartowa felga audi/vw z tą samą oponą.

Także albo lans albo komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrzut niezły :) począwszy od felg za kilkaset zł zakończywszy na felgach za jakieś 2 tysie. jeśli piszesz że chcesz je zanabyć zamiast wydawać kolejne 800-1000 zł za opony 16 to licz się z tym że zakup 18" ładny wzór z dobrą oponą to conajmniej 1500 zł i to będzie okazja. Za 17" zapłacisz nieco mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ciezki wybor z tymi felami, ale wlasnie powienienes podumac ile chcesz wydac, bo tak jak ktos napisal, zeby mialo rece i nogi to musisz 1800-2000 wydac na felgi z oponami, cos ciekawego, od dluzszego czasu szukam do siebie i wiem ze za 1500 nie wyrwiesz nic ciekawego, tzn same felgi jak najbardziej ale opony do wymiany beda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko Ci doradzić bo felgi które pokazałeś mają mega rozbieżność cenową. Jeżeli miałbym brać tańszą opcję to szukałbym Avusów - moim zdaniem bardzo dobrze wyglądają na A4 B5. Jeśli jednak miałbym więcej gotówki to pokusiłbym się o BBSy które pokazałeś w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

chcę trochę odświeżyć temat. Podobnie jak kolega moje aktualne opony nie nadaąa się już do jazdy, przy okazji chciałbym zmienić felgi. Aktualnie 16" 225/55. Komfort bardzo dobry jednak wygląd już nie :) Bardzo zastanawiam się nad 18" 225/45, ale boję się że po kilku dniach będę miał ich dość. Proszę o opinie czy mam szukać czegoś w tym rozmiarze czy skupić się na 17". Słyszałem kilka złych słow o 18" ale nie od użytkowników Audi.

Dodam jeszcze że robię około 30-40 tys rocznie po różnych drogach

Mój samochód: Audi a4 B8 Sedan, 2.0TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 225 trochę ciąga po koleinach ale skoro miałeś takie na 16" to penie się przyzwyczaiłeś. Na 225/45 będzie bardziej tłuc bo profil niższy ale da się wytrzymać ( na niższych jeżdżą). Te złe słowa to pewnie od tych, co założyli duże, szerokie koła do słabego auta :decayed: normalne jest to, że komfort i przyśpieszenie zmalało, spalanie wzrosło, miota po koleinach i tłucze na dziurach ale wygląda, no trudno coś za coś.

Ja śmigam na 225/40 r18 i nie jest źle, na krawężnik wskakuję bez zastanawiania, nie spinam się żeby ominąć każdą dziurę czy studzienkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

chcę trochę odświeżyć temat. Podobnie jak kolega moje aktualne opony nie nadaąa się już do jazdy, przy okazji chciałbym zmienić felgi. Aktualnie 16" 225/55. Komfort bardzo dobry jednak wygląd już nie :) Bardzo zastanawiam się nad 18" 225/45, ale boję się że po kilku dniach będę miał ich dość. Proszę o opinie czy mam szukać czegoś w tym rozmiarze czy skupić się na 17". Słyszałem kilka złych słow o 18" ale nie od użytkowników Audi.

Dodam jeszcze że robię około 30-40 tys rocznie po różnych drogach

Mój samochód: Audi a4 B8 Sedan, 2.0TDI

Kolego też sie troche obawiałem tych 18 ale od 2 tygodni już pomykam i nie jest źle , myślałem że będzie gorzej , jeżdżę na oponach 225/40 i na zawieszeniu 1BE jest ok . Jedyne co mnie troche wkurza to jazda w koleinach , bo jest troche męcząca . Najważniejsze żeby kupić jakieś solidne fele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia moja nazeczona jezdzi na 18 225 40 i nienarzeka. Wiadomo na nasze drogi przy rozmiarze 18 cali tylko konkretna felga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, czy te felgi FELGI OPONY VW AUDI A6 A8 5X112 225/55R17 6,4mm (4169248540) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. to sa te same co moje 16 ?? bo wlasnie takich szukalem tylko o jeden rozmiar wiekszych, podeszlyby do mnie te 17 ?

a mam takie

http://s30.postimg.org/7n4t31fe5/IMAG1286.jpg

opony 10% za wysokie - potrzebujesz profil 45 nie 55 przy szer. 225 ( i zapewne wiekowe !!! ) a za same fele 1500 ... droooogo

ogólnie nie kupiłbym :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzor jest bardzo podobny, w 17 chyba sa chyba nieco szersze łopaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...