Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zakładanie nowych sprężyn przód - czy ważna góra/dół ?


lutas

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniam sprężyny w moim B5 1Z '95, nowe sprężyny są f-my Kayaba, symbol RH1019.

Zastanawia mnie jedna rzecz - czy istotne jest w jakim kierunku nałożymy sprężynę (góra/dół) ? Poprzednie sprężyny były wsadzone tak, że jedna była napisami odwrotnie, druga nie. Poza tym jedna z nich pękła.

Choć nowe sprężyny wydają się identyczne z obu stron to wydaje mi się, jakby po jednej stronie zakończenie było nieco bardziej płaskie, a z drugiej jakby bardziej ukośne (nie wiem, może mi się wydaje). De facto wsadzić sprężynę da się i tak i tak - pasuje.

Macie jakieś doświadczenia z tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo pytanie,sprężyny przód Kayaba czy jest różnica jak zakładamy góra/dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia, ja nawet z ciekawości upewniałem się przekładając sprężynę odwrotnie jak się bawiłem z zawiasem i to nie ma kompletnie znaczenia jak ją wsadzisz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu jest różnica , przód jak piszą koledzy bez znaczenia - oryginalnie montowane kolorowymi kropkami do dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo tylko niżej :grin:

w sportowych springach jest zależność montowania szczególnie w springach progresywnych!!! trzeba zamontować je dobrze nie odwrotnie bo będa całkiem inaczej pracowały niż zostały zaprojektowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz dobrze wiedzieć :wink: Może się przyda :decayed:

Ale niżej będzie? :kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli załozysz odwrotnie to wysokość bedzie taka sama jak w stanie pierwotnym z tym że praca springa zmieni sie drastycznie a to najbardziej w springach progresywnych gdzie praca springa jest zależna od zwoju na który działa siła...

niżej bedzie na gwincie :grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość już dawno zmontowałem i jeżdżę, wynika z tego że faktycznie nieistotne jest jak wsadzimy sprężynę przednią - góra/dół nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...