Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciche stukanie ustające po wciśnięciu sprzęgła


a4fan3m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wsłuchałem się ostatnio w samochód na biegu jałowym i oprócz dźwięku pracy silnika, słyszę dodatkowe stuki (nie są jakieś mega głośne) ze strony skrzyni biegów, które cichną po wciśnięciu sprzęgła. Obstawiałbym dwumas, ale nic nie trzęsię autem - zarówno podczas jazdy, ruszania jak i podczas włączania/wyłączania silnika. Nic nie wibruje :)...

Lożysko oporowe ? a może tak ma być ? bo ostatnio byłem na przeglądzie w serwisie i nic nie mówili, żeby coś nie tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko oporowe wydaje dźwięki gdy się wciska sprzęgło a nie jak jest u ciebie - obstawiałbym też dwumas ale jak narazie się nic nie dzieje to jeździć i obserwować/nasłuchiwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identycznie jak ty od momentu gdy przywiozlem autko z niemiec, podejrzewam dwumas a raczej napewno z tym napewno to okaze sie jak rozbieze sie skrzynie :) :)

ja z tym jezdze bo nic niepokojacego sie nie dzieje oprocz tych stukow na biegu jalowym niekiedy , jak zaczna sie wieksze klopoty to skrzynia na stol i dopiero wtedy zrobie komplet bo znajac zycie po wymianie samego dwumasa zaraz padnie sprzeglo i znowu bedzie ta sama robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy to dwumas jestem już po wymianie stuki były na początku potem podczas jazdy drgania i w końcu padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile jezdziles jak stukał ???? sam dwumas zrobiles ???? jakiej firmy wlozyles ???? jak mozesz to podaj mi numery czesci danego producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś 5 miesięcy no kompletne sprzęgło włożyłem a firma to LUK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...