Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VW B6 CC white gold ComfortCoupe oem+ :)


rafalekx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
czas najwyższy pokazać na forum obecne wozidło, które jest ze mną już ponad rok :decayed: Aktualnie uważam że dość godny następca mojego poczciwego A4 B5 z pancernym AFNem :wink:

Fabryka wypuściła takie oto cudo:
VW B6 CC (zwane Passatem CC :doh: )
rocznik: 10.2008
silnik: 2,0 TDI CR oznaczenie CBAB (seryjnie było wg katalogów producenta: 143 KM i chyba 320 Nm)
wyposażenie: widać na fotkach, nie jest to full ale jest wszystko co trzeba a nawet aż za dużo (np. elektryczna roleta tylnej szyby) :decayed:
kolor: white gold

Moja wizja przewidziała następujące zmiany:

+ silnik: pozostało seryjne 2,0 TDI ale doleciała turbinka CBBB (170 KM) + grzeczny program u Witka R-performance
finalnie jest 214 KM i 426 Nm
inne mody:
+ zawieszenie gwintowane APX z regulacją tłumienia (regulacja od -15 do -50 mm)
+ koło letnie 19'' 9J szer. ET60 od touarega 5x130, więc doleciały adaptery/dystanse zmieniające rozstaw 5x130 -> 5x112 (20mm przód i 22 mm tył)
opona letnia 235/35/19
koła zimowe to koła seryjne 17'' (oponki 235/45/17)
+ Ledowe DRL P21W w dzienne przód 4500 K
+ z klapy znikło brzydkie słowo "Passat" pojawił się nowy emblemat "CC"
+ zmiana softu radia na jeden z nowszych - 5269 (polskie menu itp.) + nowe mapy do navi - 8008 (V10)
+ końcóweczki wydechu Buzzer
+ kratki nawiewów podświetlane z satynową ramką z B7
+ zwykłe żaróweczki zastąpiły LEDowe moduły o barwie 4500 K we wszystkim co może oświetlać wnętrze, bagażnik, schowek, słoneczka itd., + postojowe i oświetlenie tablicy rej.
+ nowe ori żarniki xenonowe Philips D1S XenStart 2012, temp. barw. 4850 K (i stała się jasność :wink:)
+ dymione kierunkowskazy i halogeny przód
+ body R-line (zderzak i progi)

+ in progress... :whistling:

Plany:

sam nie wiem, wyjdzie w trakcie, może na zimę jakieś 18'' a na lato 20... pożyjemy zobaczymy.

Fotki:

wykresik:

CC_MOD.jpg wykresikcckorekta.jpg
program 09.2012 ______ korekta po zmianie rozrządu i uszczelnieniu wydechu 09.2013

wnętrze:

DSC_7942x4.jpg DSC_0616x.jpg

zimowo:

DSC_8654xysmall.jpg DSC_9482xsm.jpg DSC_9462xysm.jpg

CC wiozło pewnego klubowicza do ślubu:

IMG_0578sm.jpg

Etapy przejściowe:

DSC_0420xy.jpg DSC_0430xsm.jpg Majo_VWka_2013_0130.jpg Majo_VWka_2013_0156.jpg Majo_VWka_2013_0128.jpg

i z mrogalikiem :wink: ________i małe porównanie: moja była (A4 B5) i obecna (CC) :wink:

DSC06886.jpg 943124_159330760913312_132278479_n.jpg

A tu szocik ze zlotu w Bukowinie 2014 i piękne Tatry:

DSC4283yzsmall.jpg

Aktualnie autko uzbrojone w pakiet R-line (na dniach nowa sesja foto):

DSC5739xyz1.jpg DSC6011poprsm.jpg

DSC7287x2sm.jpg DSC7293xsm.jpg

DSC9871x6sm.jpg


Więcej grzechów nie pamiętam :decayed: obiecuję poprawę i powrót do Audi... A7? :decayed:

Edytowane przez rafalekx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na passata to nie głupia:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny CC - na tych kołach z Tuarega zdecydowanie lepiej niż na Vertini :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne. myślałem nad takim 2 lata temu jak zmieniałem A3, ale w tej samej cenie było A5 więc wybór dla mnie był wiadomy :decayed: szkoda, że nie biały.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne. myślałem nad takim 2 lata temu jak zmieniałem A3, ale w tej samej cenie było A5 więc wybór dla mnie był wiadomy :decayed: szkoda, że nie biały.. :wink:

Masz na myśli ceny nowego CC i A5? Mnie dotyczył inny pułap cenowy i A5 było poza jego zasięgiem :wink: W sumie to autko też trafiło się bardzo korzystnie cenowo, więc do A5 było bardzo daleko :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, patrzyłem na używki.. tylko CC chciałem R-Line na full wypasie :decayed: i za ten budżet trafiło mi się A5 S-line, w sumie nie żałuję :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, patrzyłem na używki.. tylko CC chciałem R-Line na full wypasie :decayed: i za ten budżet trafiło mi się A5 S-line, w sumie nie żałuję :grin:

mój do "bidnych" nie należy bo do tzw. full wypasu brakuje mu paru pierdół, a kosztował coś blisko połowy ceny A5 :decayed: no może przesadziłem ale niewiele więcej :wink: gdybym miał wybór CC vs. A5 też bym wybrał tak jak Ty :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest piękny, nie da się ukryć :jerk: do tego to koło pasuje idealnie :slina::slina::slina::slina::slina::kox::kox::kox::kox::kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, patrzyłem na używki.. tylko CC chciałem R-Line na full wypasie :decayed: i za ten budżet trafiło mi się A5 S-line, w sumie nie żałuję :grin:

mój do "bidnych" nie należy bo do tzw. full wypasu brakuje mu paru pierdół, a kosztował coś blisko połowy ceny A5 :decayed: no może przesadziłem ale niewiele więcej :wink: gdybym miał wybór CC vs. A5 też bym wybrał tak jak Ty :naughty:

wiem, wiem - nie miałem na myśli, że Twój jest "bidny" :decayed: bardzo mi się to auto podoba, w BT oglądałem jak stało zamknięte na parkingu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CC fajne auto, z sentymentem mojego wspominam.

Fajnie się Twój prezentuje tylko szkoda, że trochę słabe wyposażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CC fajne auto, z sentymentem mojego wspominam.

Fajnie się Twój prezentuje tylko szkoda, że trochę słabe wyposażenie

że co ?:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CC fajne auto, z sentymentem mojego wspominam.

Fajnie się Twój prezentuje

Dzięki :wink:

tylko szkoda, że trochę słabe wyposażenie

:facepalm:

CC fajne auto, z sentymentem mojego wspominam.

Fajnie się Twój prezentuje tylko szkoda, że trochę słabe wyposażenie

że co ?:whistling:

Jozek wiesz bida totalna :decayed: brakuje:

- skóry na siedzeniach - :decayed:

- pakietu r-line (nie licząc kierownicy z płaskim dołem nie kręci mnie, nawet zewnętrzne body)

- DSG - mam mieszane uczucia

- panoramicznego dachu - tak tego mi brakuje :decayed:

- adaptacyjnego zawieszenia DCC - które w przypadku gwintu musiałbym wyłączyć... :whistling:

- sam nie parkuje... - fajnie by było pochwalić się przed kolegami albo zaimponować jakiejś lasce, tylko osobiście wolę imponować swoimi umiejętnościami niż gadżetami :decayed:

- kamery wstecznej - no w sumie fajny... gadżet :decayed:

- klapa bagażnika nie zamyka się na guzik :facepalm:

- no i webasto nie ma...

Ale za to jest praktycznie cała reszta biednego wyposażenia:

- poduszkę powietrzną kierowcy i pasażera + kilka innych :decayed: - chyba seria

- jakieś sensory deszczu i zmierzchu itp. itd. - to chyba seryjne

- BiX z dziennymi, skrętny z doświetlaniem zakrętów + halo + coming/leaving home

- RNS 510 z nawigacją, dvd, czytnikiem kart itd.

- "ParkPilot" - czujniki przód i tył, dźwiękowo + obraz na ekranie

- kontrola ciśnienia w oponach

- elektryczna roleta szyby tylnej

- wielofunkcyjna kierownica

- zestaw głośnogadający - faktycznie nie jest oryginalny i nie ma klawiatury, ale działa chyba podobnie

- klima 2 strefowa - w Polsce seria

- kilka innych pierdół które są seryjne w tym aucie a których nie ma w serii w zwykłym pasku :decayed:

bieda aż piszczy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Park assist to tylko fajny bajer nic więcej, ojciec ma w touranie i 2 razy z tego korzystałem tylko :decayed:

fakt panorama to by się przydała :grin:

skórę ja lubię i bym akurat sobię kupił do takiej fury :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalekx - taką bidę :facepalm: to ja bym pod jakimś starym magazynem zostawił - niech zabierają na złom:naughty: Powiem szczerze, że jak szukałem teraz auta, to przymierzałem się do CC właśnie i jak dla mnie super autko - miejsca jest naprawdę sporo, bagażnik nie mały. Mnie zaskoczyło bardzo pozytywnie.

Co do samego park assist'a, to jak dla mnie mało warte dziadostwo. Testowałem to kilka ładnych razy w A7 i powiem, że wszędzie tam, gdzie PA nie dał rady się wcisnąć, ja stawiałem auto i zostawało mi sporo wolnego miejsca. Niestety to dziadostwo na auto wielkości A7 potrzebuje około 2m więcej:doh:

Nie wiem, jak to ma pomagać w parkowaniu np w zatłoczonym mieście, ale to szczegół:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalekx - taką bidę :facepalm: to ja bym pod jakimś starym magazynem zostawił - niech zabierają na złom:naughty: Powiem szczerze, że jak szukałem teraz auta, to przymierzałem się do CC właśnie i jak dla mnie super autko - miejsca jest naprawdę sporo, bagażnik nie mały. Mnie zaskoczyło bardzo pozytywnie.

Co do samego park assist'a, to jak dla mnie mało warte dziadostwo. Testowałem to kilka ładnych razy w A7 i powiem, że wszędzie tam, gdzie PA nie dał rady się wcisnąć, ja stawiałem auto i zostawało mi sporo wolnego miejsca. Niestety to dziadostwo na auto wielkości A7 potrzebuje około 2m więcej:doh:

Nie wiem, jak to ma pomagać w parkowaniu np w zatłoczonym mieście, ale to szczegół:kox:

Przymierzałeś się do CC a kupiłeś A7? :decayed: Ja o A7 myślę po tym aucie :decayed: A co do CC nie licząc tego, że auto jest bardzo niskie + obecnie mój gwint, to powoduje, że pasażerowie marudzą, że tak ciężko się wsiada szczególnie na tył (linia dachu), no i oczywiście nie licząc tego, że są 4-ro miejscowe (w pierwszych 3 latach produkcji, w połowie 2010 dopiero można za dopłatą mieć 5...) to ogólnie jak dla mnie mega wygodne auto. Nieporównywalnie więcej miejsca na nogi przód i tył niż w Audi A4 itp.

Co do "Park Assist"... nie prędko wymyślą coś co parkuje lepiej niż większość z nas :wink: A "Park Pilot" akurat baaardzo chwalę - parkowanie bez patrzenia w lusterka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CC fajne auto, z sentymentem mojego wspominam.

Fajnie się Twój prezentuje

Dzięki :wink:

tylko szkoda, że trochę słabe wyposażenie

:facepalm:

CC fajne auto, z sentymentem mojego wspominam.

Fajnie się Twój prezentuje tylko szkoda, że trochę słabe wyposażenie

że co ?:whistling:

Jozek wiesz bida totalna :decayed: brakuje:

- skóry na siedzeniach - :decayed:

- pakietu r-line (nie licząc kierownicy z płaskim dołem nie kręci mnie, nawet zewnętrzne body)

- DSG - mam mieszane uczucia

- panoramicznego dachu - tak tego mi brakuje :decayed:

- adaptacyjnego zawieszenia DCC - które w przypadku gwintu musiałbym wyłączyć... :whistling:

- sam nie parkuje... - fajnie by było pochwalić się przed kolegami albo zaimponować jakiejś lasce, tylko osobiście wolę imponować swoimi umiejętnościami niż gadżetami :decayed:

- kamery wstecznej - no w sumie fajny... gadżet :decayed:

- klapa bagażnika nie zamyka się na guzik :facepalm:

- no i webasto nie ma...

Ale za to jest praktycznie cała reszta biednego wyposażenia:

- poduszkę powietrzną kierowcy i pasażera + kilka innych :decayed: - chyba seria

- jakieś sensory deszczu i zmierzchu itp. itd. - to chyba seryjne

- BiX z dziennymi, skrętny z doświetlaniem zakrętów + halo + coming/leaving home

- RNS 510 z nawigacją, dvd, czytnikiem kart itd.

- "ParkPilot" - czujniki przód i tył, dźwiękowo + obraz na ekranie

- kontrola ciśnienia w oponach

- elektryczna roleta szyby tylnej

- wielofunkcyjna kierownica

- zestaw głośnogadający - faktycznie nie jest oryginalny i nie ma klawiatury, ale działa chyba podobnie

- klima 2 strefowa - w Polsce seria

- kilka innych pierdół które są seryjne w tym aucie a których nie ma w serii w zwykłym pasku :decayed:

bieda aż piszczy :decayed:

w 2008r. nie było r-linów jeszcze :)

a tak to szkoda, że nie masz Auto-Holda w 2008r. kosztowało to ~300-400zł a bardzo fajny i użyteczny bajer i zaślepka mniej.

do listy możesz dołożyc jeszcze tempomat nawet zwykły nie mówię już o aktywnym,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafalekx - taką bidę :facepalm: to ja bym pod jakimś starym magazynem zostawił - niech zabierają na złom:naughty: Powiem szczerze, że jak szukałem teraz auta, to przymierzałem się do CC właśnie i jak dla mnie super autko - miejsca jest naprawdę sporo, bagażnik nie mały. Mnie zaskoczyło bardzo pozytywnie.

Co do samego park assist'a, to jak dla mnie mało warte dziadostwo. Testowałem to kilka ładnych razy w A7 i powiem, że wszędzie tam, gdzie PA nie dał rady się wcisnąć, ja stawiałem auto i zostawało mi sporo wolnego miejsca. Niestety to dziadostwo na auto wielkości A7 potrzebuje około 2m więcej:doh:

Nie wiem, jak to ma pomagać w parkowaniu np w zatłoczonym mieście, ale to szczegół:kox:

Przymierzałeś się do CC a kupiłeś A7? :decayed:

Nie nie - A7 mam okazję jedynie testować. Gdyby stać mnie było na zakup A7, to na pewno nie oglądał bym CC jako jakiejkolwiek alternatywy :decayed: Ja potrzebuję auto, którym czasem przewiozę jakąś szafkę, fotel, albo coś innego do pokoju dla dziecka, czy małżonce, więc kupiłem A6C6 Avant po-lift.

Potwierdzam jednak, że w CC jest naprawdę spora ilość miejsca, zarówno z przodu, jak i z tyłu :thumbup1: Wsiada i wysiada się również bardzo sprawnie jak dla mnie (mam 178cm), bo kanapy nie są jak w BMW pochyłe, a bardziej proste, jak w Audi. Wysokie osoby jednak mogą mieć z tyłu problem, ale to akurat nie jest dziwne :)

Bardzo fajne autko i powiem szczerze, że gdybym miał wybierać pomiędzy B8 FWD, a paskiem CC, to raczej A4 bym nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...