Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[AHH/1Z/AFN/AVG/AJM/ANB/ATJ] Wymiana termostatu - fotostory

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak już się nagrzeje to na zegarze jest praktycznie cały czas ok 89, niezależnie czy na climatronicu jest 89 czy 95.

Tak to już jest .... to temperatura robocza. Na zegarach jest mniej wiecej :wink4:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

A do 1Z to która instrukcja? i jakim płynem zalać bo mam teraz zielonkawy bo przed czerwcem 1996 auto wyprodukowane

Opublikowano

Witam

A czy odpowietrzanie w B6 jest takie samo do wykonania jak w B5 czy sa jakies drobne roznice w opowietrzaniu po wymianie termostatu?

Pozdrawiam

Opublikowano

w kazdym aucie odpowietrzanie ma podobny przebieg. zalewasz i wlaczasz silnik w miare ubywania plynu w zbiorniku - dolewasz. mozna odkrecic odpowietrznik na rurze od nagrzewnicy jak jest.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Hejka :) W moim przypadki na vagu pokazuje max 78,3 jak jadę, a na postoju spada nawet do 65 st. Także raczej coś nie tak, wykluczyłem czujnik g62 i g2 także zabieram się za wymianę termostatu i w związku z tym takie pytania:

1. Czy orientujecie się czy termostaty o tym samym symbolu ( do AVF - 044121113) są takie same w serwisach audi i skody. Pytam bo w skodzinie są o jakieś 20 pln tańsze i jeszcze serwis mam pod nosem :)

2. Czy macie jakieś wskazówki do wymiany w moim silniku AVF

Opublikowano

Hejka :) W moim przypadki na vagu pokazuje max 78,3 jak jadę, a na postoju spada nawet do 65 st. Także raczej coś nie tak, wykluczyłem czujnik g62 i g2 także zabieram się za wymianę termostatu i w związku z tym takie pytania:

1. Czy orientujecie się czy termostaty o tym samym symbolu ( do AVF - 044121113) są takie same w serwisach audi i skody. Pytam bo w skodzinie są o jakieś 20 pln tańsze i jeszcze serwis mam pod nosem :)

2. Czy macie jakieś wskazówki do wymiany w moim silniku AVF

Podejdz do salonu skody i tam dostaniesz ori do audi.

Powodzenia z wymianą nie pomogę jeżeli chodzi o AVF ale podejżewam, że nie ma jakiejś kolosalnej różnicy niż np w AFN.

Opublikowano

Hejka :) W moim przypadki na vagu pokazuje max 78,3 jak jadę, a na postoju spada nawet do 65 st. Także raczej coś nie tak, wykluczyłem czujnik g62 i g2 także zabieram się za wymianę termostatu i w związku z tym takie pytania:

1. Czy orientujecie się czy termostaty o tym samym symbolu ( do AVF - 044121113) są takie same w serwisach audi i skody. Pytam bo w skodzinie są o jakieś 20 pln tańsze i jeszcze serwis mam pod nosem :)

2. Czy macie jakieś wskazówki do wymiany w moim silniku AVF

Podejdz do salonu skody i tam dostaniesz ori do audi.

Powodzenia z wymianą nie pomogę jeżeli chodzi o AVF ale podejżewam, że nie ma jakiejś kolosalnej różnicy niż np w AFN.

A AVF (AWX) wymiana termostatu identycznie jak w AJM.

Opublikowano

Silnik AFN

Uwagi do artykułu przewodniego:

1. Do tego silnika wchodzi ok 5,5l

2. Odnośnie odpowietrzenia - łatwiejszy sposób 1. Przesuwacie wąż z dziurką do odpowietrzania za króciec, 2.zalewacie zbiorniczek do pełna i grzecznie czekacie aż spłynie i się sam zaleje kilkakrotnie akcje powtarzacie. 3 jak już przestanie spływać płyn ze zbiorniczka odkręcacie 3 śrubki mocujące zbiorniczek, zakręcacie korek i zbiorniczek do góry na ile pozwolą przewody i czujnik. 4 trzymamy tak długo, aż przez odpowietrzenie nie zacznie lecieć płyn (mała fontanna), 4 przesunąć wężyk na miejsce 5. przykręcić powrotem zbiorniczek dolać płynu do max i sprawdzić po przejechaniu kilku kilometrów czy wszystko ok

Opublikowano

witam :hi:

Mam pytanie, czy podane instrukcje wymiany termostatu będą przydatne w silniku AHU ?? bo nie wiem czy sam dam radę czy do mechanika muszę udeżyć :mysli:

Bo z tego co czytałem to chyba nie ma bardzo istotnych różnic... chyba że się myle

Z góry dzięki za info

Opublikowano

Silnik AFN

Uwagi do artykułu przewodniego:

1. Do tego silnika wchodzi ok 5,5l

2. Odnośnie odpowietrzenia - łatwiejszy sposób 1. Przesuwacie wąż z dziurką do odpowietrzania za króciec, 2.zalewacie zbiorniczek do pełna i grzecznie czekacie aż spłynie i się sam zaleje kilkakrotnie akcje powtarzacie. 3 jak już przestanie spływać płyn ze zbiorniczka odkręcacie 3 śrubki mocujące zbiorniczek, zakręcacie korek i zbiorniczek do góry na ile pozwolą przewody i czujnik. 4 trzymamy tak długo, aż przez odpowietrzenie nie zacznie lecieć płyn (mała fontanna), 4 przesunąć wężyk na miejsce 5. przykręcić powrotem zbiorniczek dolać płynu do max i sprawdzić po przejechaniu kilku kilometrów czy wszystko ok

Jaka powinna być temperatura cieczy chłodzącej podczas operacji odpowietrzania?

Opublikowano

Ten silnik się sam odpowietrza

Opublikowano

Jaka powinna być temperatura cieczy chłodzącej podczas operacji odpowietrzania?

Ja to robiłem przy temp. -7 stopni więc płyn miał ok 0 stopni

Opublikowano

Wita! :hi: Dzięki temu artykułowi udało mi sie samemu wymienić czujnik temperatury i termostat :> nie jest to takie trudne jak mogłoby sie wydawać, wystarczy kilka kluczy i trochę oleju w głowie;)

Opublikowano

Panowi u mnie to wygląda tak na blacie stoi 90*C

Na kanale 49 - 73-79*C

Na 51 - stałe 90*C

Jak jechałem teraz z zakopca to temperatura ze 2 razy spadła do 80*C i spowrotem do 90*C i tak została.

Czy mam termostat to wymiany?

Opublikowano

wskazowka spadala gwaltownie? wtedy czujnik. jesli spadala pomalu podczas szybkiej jazdy i rosla podczas wolnej jazdy - termostat.

Opublikowano

Spadała bardzo powoli więc raczej termostat do wymiany.

A o co chodzi jak mam 90*C na blacie a na kanale 49 pokazuje 73-79*C?

Opublikowano

A o co chodzi jak mam 90*C na blacie a na kanale 49 pokazuje 73-79*C?

Ja miałem podobnie tylko w b6. Na blacie pokazywało często 90 tylko podczas szybszej jazdy spadało nawet do 75 (ciągle mówię o wskazaniach na desce). Ja się okazało po podpięciu Vaga, gdy na blacie pokazywało 90 (odczyt z czujnika G2) to faktyczna temperatura płynu była 75 (odczyt z czujnika G62 :shocked: Wymieniłem zespolony czujnik G62/G2 (nie wiem czy u was są dwa oddzielne czy też jeden zespolony - cztery piny) oraz termostat i teraz wskazania z czujnika G62 89,1 i G2 91 :)

Podziękowania dla twórców wątku :notworthy: dziki wam sam wymieniłem oba te elementy w swoim AVF :) Jedyna różnica jest w odpowietrzaniu, a mianowicie wężyk z dziurką od nagrzewnicy jest na podszybiu po prawej stronie patrząc od przodu auta, nie da się go pomylić :) jeszcze raz dzięki :hi:

Opublikowano

Hej

Mógłby ktoś wrzucić fotki ?

Zablokowali stronę[br]Dopisany: 18 Luty 2010, 15:59_________________________________________________właśnie jestem po wymianie termostatu. Autko odżyło i na blacie w końcu pojawiło się 90*

zmotywował mnie ten wątek

wielkie dzięki

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
Opublikowano

A jak jest z silnikiem AWX bo nie moge znalezc?

I bardzo prosilbym jakies fotki

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.