Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

kolego jak termostat to tylko ori, ja to przerabiałem i dziesiatki ludzi tutaj, jak wsadziłem ori wróciło wszystko do normy a jak miałem wachlera to szkoda gadać, nawet budowa się różnił, a co do pomiaru czujnika to kolega adadur kiedys to opisywał poszukaj, ja tez w to się bawiłem, ale mi na vagu wywalało błędy czujnika

Opublikowano

Zrobiłem test na org. termostacie (uszkodzonym jak mi się wydawało) wsadziłem go do garnka z wodą i zacząłem grzać:

84'C - po wyjęciu go w,oda powoli wycieka z 'kieliszka' ,nie widać żadnej szczeliny

87'C - ciągle nie widać szczeliny ale woda znajduje ujście

91'C - widać małą szczelinę

97'C - termostat otwarty

Co wy na to?

Opublikowano

walniety on pelne otwarcie powiien miec przy 87 max 90

Opublikowano

A jak ma się to do mojej temp. silnika która nie przekraczała (i nie przekracza) 70 stopni?

Opublikowano

skoro masz termometr z takim zakresem temp. do mierzenia cieczy, to zmierz temp. płynu chłodniczego i dowiesz się czy czujnik temp. w twoim aucie cię nie oszukuje

jak dla mnie oryginalny termostat jest dobry - mieści sie w skali błedu odczytu temp. przez rózne czujniki

diagnoza - walnięty czujnik (częsta przypadłosć)

Opublikowano

No właśnie tym bardziej ,że dziś rano robiłem logi silnika na kanale 07 i wskazał temp.płyny na -30,6 przy temp otoczenia -0,5.

A co do pomiaru temp w zbiorniku wyrównawczym to wydaje mi się ,że nie będzie to zgodne z rzeczywistością, bardziej będzie to wypadkowa temp. w chłodnicy i w bloku.

Opublikowano

kolego jak termostat to tylko ori, ja to przerabiałem i dziesiatki ludzi tutaj, jak wsadziłem ori wróciło wszystko do normy a jak miałem wachlera to szkoda gadać, nawet budowa się różnił, a co do pomiaru czujnika to kolega adadur kiedys to opisywał poszukaj, ja tez w to się bawiłem, ale mi na vagu wywalało błędy czujnika

Niestety na aucie cieżko to pomierzyć bo dostęp tragiczny (bynajmniej w AJMie)

Zrobiłem test na org. termostacie (uszkodzonym jak mi się wydawało) wsadziłem go do garnka z wodą i zacząłem grzać:

84'C - po wyjęciu go w,oda powoli wycieka z 'kieliszka' ,nie widać żadnej szczeliny

87'C - ciągle nie widać szczeliny ale woda znajduje ujście

91'C - widać małą szczelinę

97'C - termostat otwarty

Co wy na to?

Jest OK!!! 87st.C to początek otwarcie!!!

Opublikowano

Ok to ja mam pytanie również o termostat a nie chcę zakładać nowego tematu.

Wskazówka w zegarach żyje własnym życiem i ma opóźnienie, na klimatroniku na kanale #51 szybciej osiągam 90C niż na #49, co za tym idzie wydaje mi się, że termostat jest cały czas otwarty. Czy dobrze rozumuję?

Temperatura nigdy nie przekracza 90C czyli teoretycznie termostat jest sprawny.

Jest jeszcze jedno ale w mieście silnik nagrzewa się po 4-5 km, w trasie po 8-9 - to już chyba jest nie tak.

Wnioski: czujnik i termostat do wymiany?

Opublikowano

na klimatroniku na kanale #51 szybciej osiągam 90C niż na #49

I tak ma być.

wydaje mi się, że termostat jest cały czas otwarty.

Sprawdź dolny wąż idący z chłodnicy do silnika - jak jest zimny to termostat jest dobry!

Wnioski: czujnik i termostat do wymiany?

Z tego co napisałeś to wszystko jest ok.

Opublikowano

Ok, czyli wynika, że V6 po prostu długo się nagrzewa, tak? No i co z wskazówką na blacie?

Opublikowano

grabalaba:

Cytat: lone_wolf 18 Listopad 2007, 17:51

wydaje mi się, że termostat jest cały czas otwarty.

Sprawdź dolny wąż idący z chłodnicy do silnika - jak jest zimny to termostat jest dobry!

Tak ale do pewnego momentu w okolicach 90 st.C termostat zaczyna się uchylać i wąż może być lekko ciepły - przy prawidłowo dziąłającym termostacie i pompie wody nie ma szans osiągnąć temp zbliżonych do 100st.C a z tym wiąże się większy przepływ (otwarcie termostatu) i rozgrzanie węża.

Opublikowano

Wskazania temperatury miałem tak jak na fotce.Mechanior wymienił termostat i czujnik ponoc dobrej firmy.Było ok przez miesiac. Zgłaszajac reklamacje stwierdził ze w AUDI to morma.d*pa prawda.

Czujnik temperatury musi miec 2 omy oporności inna wartosc bedzie wskazywac błedna temperature na zegarku

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam, mam takie pytanie czy wyjęcie tego czujnika temperatury wiąże się rozlaniem płynu chłodzącego ?

Opublikowano

czy wyjęcie tego czujnika temperatury wiąże się rozlaniem płynu chłodzącego ?

mechanik wymieniał mi czujnik i mówił, że płyn się nie wylewa (nie było mnie przy wymianie), bo takie samo pytanie mu zadałem.
Opublikowano

No to OK bo by trzeba było ściągać osłonę silnika. Dzieki

Opublikowano

Panowie!

U mnie też coś silnik jest nie dogrzny ...nigdy nie było 90oC, zgodnie z zaleceniami

zaczołem "terapię" od wymiany czujnika - ryzyk fizyk 85 zł (orginał Luksemburg + oring)

No i nic...nadal nie dogrzny.

Teraz kolej na termostat.

Wiem czujnik moznabyło sparwdzić omomierzem :gwizdanie:...teraz sparawdze ten stary...a wymiana myśle że się przyda (koszt do przyjęcia).

Po II liftingu 49C pokazuje to co mam na liczniku (przynajmniej tak jest u mnie)dziwne bo przy temp. +3oC pokazuje na starcie 27 oC ?????

P.S

Jak się człowiek naczyta to zaraz jakąś "chorobę" w aucie znajdzie...i spokoju nie ma

Pozdro

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Nie wiem czy dobrze mówię ale słyszałem że kanał 51 - temperatura silnika na bloku silnika, 49- temperatura cieczy chłodzącej. I w sumie zgadzałoby się bo najpierw rośnie na 51 a potem na 49.

Opublikowano

A ile może kosztować oryginalny termostat do Audi A6 C4 1996 2,5TDI AEL?

Mógłby ktoś się zorientować w ASO, bo ode mnie trochę daleko, a planuję wymianę, bo auto grzeje się tylko do 81st i nie chcę wsadzać podróbki żeby nie wymieniać ponownie za miesiąc. Chyba, że macie jakieś inne dobre firmy.

Opublikowano

....tydzien temu wymnieniłem termostat ....bi zama wymiana czujnika temp. nie poskótkowała.

Za czujnik ORI w "salonie" dałem 84 zł + 3 zł oring + G12plus (2 butle po 1.5 l) po 27 zł.

Warto było....90,7 oC stoi po paru minutach (kiedyś zmierzę orientacyjnie)....ogrzewanie teraz działa lepiej....tylko zimy nie ma.

Myślę, że tremostat do A6 rózni się od A4....sprawidziłem w ETKA ... to i cena będzie inna (wyższa).

Polecam ORI, znam kilka przypadków (termostrat za 30 zł) i efekt żaden...loteria bo bywają dobre.

Pozdro

SZYCHA

Opublikowano

Powiedzcie w końcu co to jest za wartość 51c w klimatroniku I, bo u mnie jak jadę 100km/h to jest 91, a jak tylko zdejmę nogę z gazu to maleje stopniowo do 81 i nie wiem czy zmieniać termostat czy nie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.