Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A do serwa nie mozna sie podpiac? Tam jest podcisnienie.

Trzeba tez zobaczyc jak naped mialo rozwiazane S2, przeciez tam bylo 2.2T.

Skoro Polak wymyslil mechaniczne sterowanie VNT w turbinie bez uzycia ECU to napewno poradzicie sobie z podcisnieniem w Q :-)

Opublikowano

cała filozofia leży w tym komputerku pod kanapą, ma on 3 wyjścia, 2 na most a jeden na kolektor, na pewno pełni też funkcję zaworka zwrotnego bo w końcu musi nie tylko przepuszczać podcisnienie ale takze je hamowac, a jak blokuje podcisnienie to i cisnienie rownież

Opublikowano
  • Autor

Zrobim, zrobim czemu ni.. .

---------- Post dopisany at 19:26 ---------- Poprzedni post napisany at 13:10 ----------

jedna rzecz mnie zastanawia...

do siłownika który jest w moście ida dwa przewody

jednym ma iśc podciśnienie a drugim ciśnienie przy uruchomieniu blokady a przy rozpieciu jest odwrotnie, skąd teraz brac ciśnienie ????

Opublikowano

a które ciśnienie załącza blokadę? Bo jak nadciśnienie załącza to przy bucie żeby blokowało bierz z dolotu :decayed: pytanie jak duże ciśnienie jest potrzebne:wink:

Opublikowano
  • Autor

to jest troche dziwne, bo równoczesnie w jednym przewodzie jest ciśnienie a w drugima vacuum,

a potem odwrotnie, ja mysle o założeniu mechanizmu od central zamka

bez pierd....a, kilka kabli i przełacznik

aby uruchomic blokadę wystarczy zassac ustami :decayed:

Opublikowano

No fakt pompka od centralnego w B5 zaadoptować i guzikiem ja wyzwalać i po problemie:decayed:

Opublikowano

haha tomek dluga rurka z ustnikiem do kabiny i kiedy chcesz zassiesz sobie blokade ;D

Opublikowano
nie chodziło mi o pompke tylko o mechaniczny CZ, taki jak ten:

http://www.alarmy-krakow.net/dzialy/images/centralny_zamek.jpg

Aha no to luz chyba że tak. Pytanie jakiej siły potrzeba do przestawienia dźwigni. Jak chodzi to lekko to fakt. Albo linkę hamulcową od roweru i koło ręcznego zamontować coś ala manetka od przerzutek :decayed:

Opublikowano
  • Autor

często jezdzi ze mna moja dziewczyna wiec nie powinno byc kłopotu....

Opublikowano

tomik dobralem jakies oringi do tych zaciskow w sklepie z czesciami , ciasna wchodza na ośke ale sie nie rozciagaja, sa tez grubsze i ciasno wchodza rowniez w miejsce przez tulejka wewnatrz zacisku... myslisz ze powinny byc ok skoro wchodza na tak na sredni wcisk?

Opublikowano
  • Autor

bedzie dobrze

Opublikowano
:) nic mnie tak nie rozbawia jak wasza rozkima dotycząca wł oraz wył blokady:)) poczytajcie trochę z czym jak się to je a potem gdybajcie a jak już dojdziecie sedna w co wierze to sami będziecie się z tego śmiać :)))
Opublikowano
  • Autor

Na razie sobie spokojnie dyskutujemy, a potem bedziemy przystepowac do realizacji tematu.

A jezeli chodzi o Ciebie to po za Twoim tylko gadaniem nie widzimy zadnego namacalnego dowodu ze to masz wrzucone na auto i działa.

Czekamy....

Opublikowano

w poniedziałek porobię fotki hmmm podobno ma sypnąć to i może jakiś filmik też zapodam:)

Opublikowano
  • Autor

Dawaj, dawaj chetnie oblukamy.

Gdzie wrzuciles wlacznik ?

Opublikowano

czesc przesledzilem caly watek dalej nie bardzo rozumiem :facepalm:

Czy moze ktos strescic w jednej wypowiedzi czym różni sie Torsen z v8 wykonany przez Kolege o nicku "devastation' od

mechanizmu różnicowego w b5 quattro . Torsen z v8 to jakby szpera 100% czy cos calkiem mieszam

Dzieki i sorki za takie braki wiedzy :facepalm:

Opublikowano
  • Autor

Kolego wszystko jest w tym poście, na 2, 3 stronach, łącznie ze zdjęciami.

Opublikowano

torsen to staly naped na kazde z kol ale w przedziale od 25do75% czy jakos tak czyli koło ze słabsza przyczepnością może mieć przekazane maks 75% z czego koło o lepszej przyczepności ma zawsze minimum 25% całego momentu tylnej osi przekazane

stały mechanizm z blokada to naped 50/50 na oba koła do pewnej predkosci samochodu czyli obydwa koła mają zawsze po połowie momentu przekazane

a normalny mechanizm z EDSem to coś słabszego niż torsen jeszcze, nie jest tak efektywny jak torsen bo jest to bardziej elektroniczny układ - jedno koło ktore ma słabą przyczepność jest specjalnie hamowane przez hamulce żeby drugie o lepszej przyczepności mogło przejąć jego moment obrotowy

Opublikowano

Dzieki krótko i na temat :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.