Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby doba była 2razy dłuższa to mialbym czas na wiecej takich rzeczy, a tak du...a :kwasny:

---------- Post dopisany 20-11-2013 at 14:19 ---------- Poprzedni post napisany 17-11-2013 at 20:32 ----------

Pimp my ride :naughty:

Nie długo on board :decayed:

100% blokada !!!!! :naughty:

20131120_140758.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozbiore dziada i zobaczę co dalej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev śledzę posty od początku i czekam aż lada dzień wymyślisz sposób wpakowania q do ośki. :buhaha:

Ale to już ktoś na forum oferował przecież :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev śledzę posty od początku i czekam aż lada dzień wymyślisz sposób wpakowania q do ośki. :buhaha:

Ale to już ktoś na forum oferował przecież :decayed:

Tak ale do B6 a koledze chodziło chyba o B5 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev śledzę posty od początku i czekam aż lada dzień wymyślisz sposób wpakowania q do ośki. :buhaha:

Ale to już ktoś na forum oferował przecież :decayed:

Tak ale do B6 a koledze chodziło chyba o B5 :decayed:

dokładnie w bepińć ;D teoretycznie nie możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem, ze jak zwykle spozniony pisze i nie w pore ale...

B5 ma takie a nie inne wymiary bo naped Quattro zostal zaadaptowany w B4 (z niewielkimi zmianami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zapodac Torsena na przod, nie da to oczywiscie mozliwosci Q ale zawsze to lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie mostu z 80tki znalazłem cos takiego, opis naprawy

JEST!!

sterownik pod kanapą nie dostawał podciśnienia. Jakby ktoś jeszcze miał problem z blokadą to na najłatwiej jest sprawdzić sterowanie w następujący sposób

-odkręcamy kanapę

-ze sterownika ściągamy przewody

-jeśli żaden z przewodów nie zasysa nam palucha (przy włączonym silniku oczywiście) znaczy że z silnika nie idzie podciśnienie.

-dmuchamy po kolei we wszystkie przewody paszczą, jak cyknie i zapali się zielona lampka to spadł/zerwał się przewód z kolektora na silniku lub jest nieszczelność po drodze

-jeśli się w dalszym ciągu nie włącza należy sprawdzić gumowe przewody idące do lewego tylnego nadkola, do takiego białego urządzonka przy moście

-Jeśli wygląda że jest ok, podnosimy któreś tylne koło( najlepiej kanał) obracamy nim, a drugi "ktoś" próbuje wcisnąć siłownik wychodzący z tego "białego czegoś" przy moście

-jeśli w odpowiednim ułożeniu/obrocie koła, siłownik wejdzie głębiej, a kołem nie będzie się dało obracać znaczy że sam mechanizm jest sprawny i trzeba szukać w szczelności układu

-jeśli wciskanie siłownika nie daje efektów może oznaczać, że pękły plastikowe widełki wchodzące do mostu( ponoć dostępne w serwiscie całkiem niedrogo, ale wymiana wiąże się z rozbiórką mostu- zgadujuę że drogo lub bardzo czasochłonnie :) )

-możliwe jest też, że siłownik się po prostu zapiekł - tu już wiadomo co robić

- dodatkowe info: -niedziałający licznik nie wpływa na działanie blokady ( może ewentualnie jej nie wyłączać, powyżej zadanej mu prędkości)

-jeśli chce ktoś obejść wyłączanie blokady powyżej 25km/h (czy ilu tam) należy przeciąć biało-niebieski kabelek. idący do wtyczki, podłączonej do sterownika. Proponowałbym zrobienie przełącznika - żeby nie okazało się że ktoś w zakręcie przy 160km/h nie włączy tej blokady dla jaj czy coś :) Efekt pewnie podobny jak zaciągnięcie ręcznego

Mam nadzieję, że te informacje się przydadzą. Można większość z tych rzeczy znaleźć w tym temacie. Ja chciałem wszystko zebrać do kupy. Sam trochę się naszukałem, namartwiłem etc. Może komuś to oszczędzi czasu i nerwów. Jeśli w czymś się pomyliłem, proszę mnie poprawić. W temacie quattro.gif nie jestem jeszcze wyjadaczem

---------- Post dopisany at 10:08 ---------- Poprzedni post napisany at 09:45 ----------

Audi 80 Klub Polska :: [b4 coupeAAH] Blokada tylnego mostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa

?.. wszystko dobrze ale dla wolnossaka

Z turbo trzeba pokombinowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...