Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] 1.9TDI Quattro by Emsi


alani2

Rekomendowane odpowiedzi

taniej jej nie kupisz od ludzi którzy wiedzą jak sie ceni, tylko z przypadku tak jak ci pisałem szperajac po całych autach albo silnikach kompletnych:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pisze Ci ze masz szukać AHH, to nic innego nie szukaj, graty z 11ki są też w pompach renówki tylko numery fabryczne gdzies zapodziałem, ale tam chyba fala jest inna, tak wiec i tak musisz szukać poczęści AHH, a fala nówka kosztuje ok 600zł:whistling: a do tego złożyć uszcelnic wyregulować jak byk 1500zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz możłiwosc kupna to czemu nie:wink: tylko ciekawe na ile ona nowa, czy poprostu nie po regeneracji-udszczelnieniu(nie znaczy gorsza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa zaczęta w pompie paliwa urwało ten główny bolec ;/ i spaliło nastawnik. Oto plan działania:

- wałek 38E SDI

- pompa 11mm AHH

- Nowy rozrząd

- uszczelnienie całego silnika

I na razie to wszystko bo i tak $$$$ sypie sie z portfela jeszcze szybciej niż audi na razie jeździ :P Robie sam więc pewnie troche czasu zejdzie ale po tym co zobaczyłem nie wieże już ,,fachowcom'' miałem praktycznie wszystkie koła rozrządu luźne wszystko zachlapane olejem ;/ 1 rolka odwrotnie przykręcona, sprzęgiełko alternatora 6pk gdzie powinno być 5pk to jakaś masakra!!! Wszystkim odradzam fachowców z pobliża Gołdapi a dokładniej KOŚMIDR

Sory za jakość telefon nokia c6 ;/

19102013008.jpg

19102013007.jpg

19102013006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć coś dobrze zrobione to najlepiej zrób to sam :wink:

Przynajmniej zaoszczędzisz trochę kasy na tych pseudo fachowców i będziesz miał trochę satysfakcji z pracy przy swojej :a4fan:

Jak to mówią awaria matką tuningu :banan:

Powodzenia w modzeniu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej miejscowe szroty = polonez maluch opel astra ;/ a na allegro patrze co razto narazie najtańszy komplecik jaki znalazlem w czarnych skórach jest za 1500 ale banan :P

---------- Post dopisany 22-10-2013 at 17:17 ---------- Poprzedni post napisany 20-10-2013 at 23:07 ----------

Prace dobiegają ku końcowi nie długo Audik pokaże sie na drogach :banan: krótkie podsumowanie:

- zardzewiały nastawnik

- urwany wałek w pompie

- zmieniony rozrząd + paski

- oleje, filtry, przewody paliwowe i podciśnieniowe

- uszczelnienie silnika nowe uszczelki korki itp

- czyjnik temp. silnika

- poskładanie przodu zarazem włożenie w lampy silniczków

- zmiana wałka sdi

- Ustawienie na PC dawki--->korekta mapy do wałka SDI itp właśnie sie robi

Podsumowanie cześci , pc mniej więćej 2tys-- 2,5tys jeszcze dokładnie nie liczyłem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłes napewno ten wałek co trzeba? 38E, bo tych wałków to od cholery jest w SDI:wink: z dawkato szalec nie musisz bo wałek nie przyniesie jakis mega róznic w mocy, póki siedzą tam seryjne graty.

Wałek w pompie ci sie urwał czy ten w nastawniku? bo jak to pierwsze to w sumie dziwny przypadek:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pompie bede miał chwile to rozłorze pompe i cykne fotke tak napewno ten wałek gdysz pomiędzy pierwszymi 2 krzywkami było wyrezane wytłoczone 38E

---------- Post dopisany 07-11-2013 at 20:17 ---------- Poprzedni post napisany 22-10-2013 at 17:53 ----------

Panowie od 4-łapów podpowiedzcie zaczęło mi łożysko huczeć ;/ zmieniałem wszystkie 4szt w styczniu 2013 na SKF no ale wiadomo ,,Q'' gdzie okazja tam bokiem :wink: i sie posypały. Jakie wy montujecie czy są jakieś wzmacniane specjalne do latania bokiem czy jak ? a druga sprawa po zimie muszę przesypać hamulce bo kończą sie powoli i teraz tak czy tek komplecik podpasuje do mojej :

TARCZE PRZÓD AUDI S4 A4 B5 B7 A6 C5 QUATTRO 321MM (3614139143) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

czy lepiej kupić :

TARCZE BREMBO KLOCKI FERODO AUDI A4 B5 B6 B7 312MM (3625172930) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Co na tył i jakie zaciski do takich tarcz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód 321 wiaze sie z wymianą zwrotnic na aluminiowe z S4 czy z B6 i cos tam jeszcze dochodziło, napewno którys wachacz, a te 312 to tylko jarzma z A6 C5 passatów i innych majacych ten hebel na zeliwnej zwrotnicy:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...