Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskazania fis


przemaspoll

Rekomendowane odpowiedzi

Można przybliżyć wartość spalania rzeczywistego do spalania na komputerze, zmieniając parametr Consumption.

Domyślnie ma wartość 100%, można go zmieniać w zakresie (85% - 115%). Im wyższa wartość tym komputer będzie pokazywał większe spalanie.

Kodowanie: Instruments (17) - Adaption (10) - Channel 3 - Consumption 85% - 115% (zmiana co 5%, np. 105, 110, itp.) najpierw podłacz vaga i zobacz co on pokarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może zanim kodować się zacznie , to warto sprawdzić ile spalił w rzeczywistości. Czyli na dystrybutor i kalkulator, może nie w fisie problem.

dokładnie tak , ja sugerowałem jedynie co ewentualnie zrobić po:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie jest ok. jakieś 6,5 litra w trasie. spokojna jazda,między 100-120.

To jeśli 6.5l/100Km w trasie spokojną jazdą 100-120 to według mnie nie jest ok. W trasie z taką prędkością spokojnie jadąc to powinieneś poniżej 5l/100km zejść. a 5,5 to max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w trasie 5l spokonie spali 6.5l to mi po miescie pali korki itp a w malym miescie nie mieszkam ale to wszystko przy bardzo spokojnej jezdzie przy bucie to i 9 i wiecej łyknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem dzisiaj po trasie 250 km 4 osoby zalaem do pelna po 250 km tankowanie i weszlo 14 litrow rowne :) wyszlo ok 5,5 na 100, na fisie pokazywalo 5,3-,5,4 litra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro spalanie jest zbyt duże,to czego się czepić? komputer nic nie pokazuje,silnik czysty. W piątek jadę do aso na wymianę oleju w silniku i oleju w skrzyni. Nie sądzę,żeby wymiana oleju miała wpływ na spalanie,ale.. dodam,że mam automat.

To tu się można czepić... Może automat źle biegi zmienia. Za długo trzyma na obrotach... Wiadomo że spali wiecej niż manual ale zeby aż tyle? Niech się wypowiedzą Ci co mają Automatika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro spalanie jest zbyt duże,to czego się czepić? komputer nic nie pokazuje,silnik czysty. W piątek jadę do aso na wymianę oleju w silniku i oleju w skrzyni. Nie sądzę,żeby wymiana oleju miała wpływ na spalanie,ale.. dodam,że mam automat.

To tu się można czepić... Może automat źle biegi zmienia. Za długo trzyma na obrotach... Wiadomo że spali wiecej niż manual ale zeby aż tyle? Niech się wypowiedzą Ci co mają Automatika :wink:

Multitronic działa troszkę inaczej - tu nie następuje "fizyczna" zmiana biegu, tylko wałki przekładni cały czas zmieniają swoją średnicę (zaczerpnięte z Encyklopedii by Bart-S :hi:),

więc obroty są prawie cały czas na stosunkowo niskim poziomie.

Niestety u siebie pełnego FISa mam dopiero od niedawna - ale jak pojadę w jakąś dłuższą trasę to sprawdzę jak u mnie wychodzi spalanie.

Jak liczyłem wcześniej wg baku to przy zużyciu 50/50 (miasto / trasa) średnie spalanie miałem na poziomie 6,5 - 7 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mnie dziewczyna się śmieje, że jeżdżę bezpiecznie i spokojnie jak emeryt, trasa Białystok - Gdańsk 4,3 litra/100.

Zweryfikuj swoje spalanie średnie i wtedy gdybaj. Podłącz kabel też sprawdź, może FIS oszalał. I które parametry odczytujesz? Bo na fisie występuje średnie spalanie i obecne. Te obecne to o kant d*py rozbić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne spalanie,to totalna porażka,Audi nie popisał się komputerem. Obecne spalanie,potrafi pokazać 70litrów,ale jak buta wbije w podłogę,to potrafi pokazać 8 litrów :) na to,to już wcale nie patrzę. Jutro zatankuje do pełna,zrobię 200km i zatankuje,to będzie najlepszy sposób,aby to zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu.. po przejechaniu 200 km tylko w mieście,zmieściłem prawie 14,60 litra. Czyli spalanie wychodzi w normie. Ale patrząc na fis,zastanawia mnie wskazanie,widzę światło czerwone,toczę się,zatrzymuje,i komputer pokazuje chwilowe 85.0 km/L czyli,że w tym momencie,jak auto się tylko toczy,to z jednego litra mogę przejechać 85km? bo jeśli tak mam czytać fis,to by się reszta wskazań zgadzała. Dla przykładu,średnie spalanie pokazuje 11,90 km/L czyli,że z jednego litra,przejechałem 11,90 km ? czyli odcinek 100km dzielimy na 11,90 km = 8,4 litra/na 100km. Średnia prędkość,jest już pokazywana 28km/h czyli na godzinę. Tak to ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Tak to ma być?

Mnie się widzi, że masz coś pokręcone z kodowaniem.

Normalnie wyświetlanie spalania chwilowego (oraz średniego) wygląda tak:

dsc00156f.jpg

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...