Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wasze wyniki/osiągi z spalaniem w mieście o raz trasie?


Lucas21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem się zapytać o spalanie mojego auta mam Avanta 1.9 BRB 116 koni z DPF 2007r. Na trasie 1350 km 95% autostrady przy prędkościach mniej więcej 160 -220 km/h wychodzi mi spalanie 7.8 do 8.6 czy to normalne spalanie tego auta?, zasięg na pełnym baku to 750 do 850 km. Wcześniej miałem audi tez 1.9 110 koni ale z 1997 roku i spalanie wychodziło 5-6 litrów na tej samej trasie. Czy te 2 litry różnicy spowodowane jest tym filtrem DPF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej wiecej 160-220 to srednia 190?

dla mnie mniej wiecej to 160-170.

powiedz lepiej jaka srednia na fisie miales to zobaczymy czy te 7,8-8,6 sa ok.

ja jadac do polski (1100km), mam srednia 120, chociaz jak mozliwe to tempomat na 160 (w polsce na autostradzie 150), tylko ze nie wszedzie sie da tyle jechac.

spalanie na fisie bylo 6,0 ale wiem ze jakies 0,3 trzeba dodac.

janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fisie tez pokazuje od 115 do 130 to nie jest tak ze 10 godzin jadę 190 ;) czasami zwolnię do 80 czasami jeszcze wolniej (korki). Trasę robię Tarnów Luksemburg w Polsce to tempomat 160, a Niemcy to już max czyli zależy od tego czy pod górkę czy z górki. W każdym razie przy takiej samej jeździe starsza A4 z 1997 spalanie było niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w AFNie robię dziennie po 200 czasem po 300km z czego wiekszość autostrady. Skrzynia 5tka więc przeważnie 130-140...czasem więcej.

Nie przekroczyłem nigdy 6 litrów. Przeważnie 5,5-5,8l/100km. Zawsze tankuję, aż zobaczę paliwo, więc o różnym odbijaniu pistoletu można zapomnieć:wink:

.

.

.dobra dobra...zauważyłem, że to wątek B7:decayed: Ale poglądowo zostawiam posta:):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w AFNie robię dziennie po 200 czasem po 300km z czego wiekszość autostrady. Skrzynia 5tka więc przeważnie 130-140...czasem więcej.

Nie przekroczyłem nigdy 6 litrów. Przeważnie 5,5-5,8l/100km. Zawsze tankuję, aż zobaczę paliwo, więc o różnym odbijaniu pistoletu można zapomnieć:wink:

.

.

.dobra dobra...zauważyłem, że to wątek B7:decayed: Ale poglądowo zostawiam posta:):hi:

AFN to legenda, nie ma lepszego silnika. W sedanie rwie jak głupi i 160 masz lekko na budziku.

Spalanie przy tym to 6,83 litra. Nie do osiągnięcia przy agresywnej jeździe przez BKE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy prędkościach mniej więcej 160 -220 km/h

Serio jeździcie tym autem po 200km/h? To jest jakieś 4000obr/min - można tak bez problemu gnać dłuższy czas? Pytam jako niedoświadczony użytkownik auta (wsiadam i ma jechać :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio :) tylko nie wierz w spalania 6litrow przy 150kmh

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio :) tylko nie wierz w spalania 6litrow przy 150kmh

i od razu zaopatrz się w dodatkowe 1-1,5l oleju na 10kkm :wink:

A tak BTW, przed chipsem nie pojechałem więcej niż 190, no chyba że z góry, a nominał miałem bardzo zdrowy bo 126KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nie musisz mowic ja juz 45tys zrobilem tym brb zawsze mam olej na posterunku ;)

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje Mobil 1 ESP Formula 5W-30 wymiana co 12 tys i zauważyłem ze do 8 tys nic nie berze, a jak się zbliża do 10 to trzeba dolać 50 ml i na tej dolewce robię jeszcze 4 tys. W ASO powiedzieli ze ma brać olej i już, szkoda ze taki drogi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz jak ci 50ml brakuje?

ja wymieniam co 15tkm, po okolo 10tkm jest stan w polowie miedzy kreskami, jak mam olej to doleje.

teraz mam ravenol fullsynth 5w-40, zobaczymy czy bedzie cos bral przy juz 185tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z reguły zawsze jak jadę na autostradzie i mam przejechane od wymiany okolu 8 tys to zaświeci olej mimo ze przed trasa był sprawdzany. Tak na oko wlewam 50 ml ważne by poziom mieścił się miedzy widełkami. Jest to reguła przejechałem na razie 85 tys i zawsze tak samo 8 tys dolewka 12 wymiana.

Jak często zmieniacie filtr paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z reguły zawsze jak jadę na autostradzie i mam przejechane od wymiany okolu 8 tys to zaświeci olej mimo ze przed trasa był sprawdzany. Tak na oko wlewam 50 ml ważne by poziom mieścił się miedzy widełkami. Jest to reguła przejechałem na razie 85 tys i zawsze tak samo 8 tys dolewka 12 wymiana.

Jak często zmieniacie filtr paliwa ?

Jeżeli tak się dzieje to znaczy, że olej stracił już swoje właściwości i należy wymienić go na nowy.

Miałem to samo na Liqui Moly 4100 Top Tec, po 8-9 tys. silnik chodził głośniej i zaczął brać więcej oleju.

Zmieniłem na Motula i cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisałem 50ml / 500ml to chyba za dużo?,przecież mieści się 4,6 litra

czasem i 200-300ml trzebabylo wlac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rookie, a na jaki dokładnie ?

A no dokładnie na tym śmigam:

Motul Specific VW 505.01 5W-40 5L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem audi... i od 3 tygodni Diesla. Proszę powiedzcie w jakich obrotach kręcić ten motor w jeździe po mieście. Do tej pory jeździłem Hondą i kręciłem do 3 tys średnio na biegu.

W tym momencie kręcę Audi do 2tys średnio na mieście i pokazuje mi spalanie 10litrów <wow> Będę wdzięczny za pomoc przy zmniejszeniu spalania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokręcam zwykle do ok 3tys i zmiana biegu, po mieście zwykle ok 2 tys-czyli 3 bieg. Od czasu do czasu energiczniej, tak jak zalecił pan z v-techa, czyli do ponad 4 tys żeby turbo rozruszać. Średnio koło 7 w mieście wychodzi.

Jak kręcisz do 2 tys to po zmianie biegu masz pewnie z 1200...oj cierpi układ napędowy u ciebie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...