Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wasze wyniki/osiągi z spalaniem w mieście o raz trasie?


Lucas21

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kręcisz do 2 tys to po zmianie biegu masz pewnie z 1200...oj cierpi układ napędowy u ciebie :facepalm:

Dzięki Tobie właśnie dziś kończą się jego cierpienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie z 2 na 3 spada na 1400, tak samo z 3 na 4. A z 4 na 5 spadają na 1600. Moim zdaniem w mieście wystarczy kręcić do 2300-2400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy mam 33 km, średnia prędkość 70-80 km/h. Spalanie wychodzi mi w granicach 5.1L, jak się postaram to 4.5L , a jak sie schowam za tirem to i nawet 3.8 L się zdaża :).

Tankuje na Shell-u fuel saver i zauważyłem jedno, że średnio na baku robię 50-70 km więcej niż na innch paliwach ( statoil, BP, orlen), ale za to paliwo z shella jest droższe o 10-15 gr na litrze.

Od dłuższego czasu zliczam paliwo w pliku Excela i wychodzi mi średnia 4,8 L ( dane z 15 tys km) a Fis wskazuje 5.5L .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na autostradzie na tempomacie 120km/h opony 215/35/R18 spalanie z FIS - 6,6litra

Potwierdzam, ja na autostradzie 140 km/h, pełen załadunek czyli 2 tony (A4 b7 Avant 1525 kg masy własnej + pasażerowie i pełno bagaży) spalanie 6,5 l/100km

Silnik BKE 115 KM olej Motul Specific 5W-40

---------- Post dopisany at 22:33 ---------- Poprzedni post napisany at 22:32 ----------

Po zmianie z 2 na 3 spada na 1400, tak samo z 3 na 4. A z 4 na 5 spadają na 1600. Moim zdaniem w mieście wystarczy kręcić do 2300-2400.

Nieważne do ilu się go kręci, ważne, aby na każdym biegu utrzymywać 2000 obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! wiem że to nie jest odpowiedni dział ale chciałbym obliczyć spalanie a nie wiem jaką pojemnośc ma zbiornik Na forum nie mogłem znaleśc tematu a w internetach są różne dane 63L i 70L Auto :B6 1,9 TDI 131KM r 2001 sedan Pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limuzyna i kombi z napedem na przod 70L, z quattro 63L.

Przeciez do liczenia potzrebne sa litry ktore na stacji tankujesz i dzielisz przez przejechane km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rekord na trasie prawie 1000km to 4,5l/100km bardzo spokojna jazda na trasie. Ogólnie to średnio pali ok 5l/100km w większości trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz w okresie zimowym 63l do pełna zatankowany (sedan/limuzyna) 1000km (989km) trasa-miasto do 35km mało jeżdżenia, głównie miasto. Jazda ekonomiczna bez pedału w podłogę, więc rachunek jest prosty 6,3l.

Paliwo zimowe, orlen - nie wiem czy opony dużo się nie przyczyniają, bo nowe mam kupione, auto prowadzi się dużo lepiej jak na letnich, kierownica lżej nawet chodzi.

Edytowane przez Lucas21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde niektórzy z was powinni prowadzić szkołę ekonomicznej jazdy :P zejść poniżej 5L na trasie w życiu mi się nie udało rekord to 5,3 na trasie 430km, u mnie wygląda to tak:

trasa 30km autostradą 120-140km/h dodatkowo 20 km zwykłe drogi max 80km/h spalanie 5,7L

autostrada max 140km/h 6- 6,3L

miasto/praca dystans około 4km - spalanie 8-9L ( silnik niedogrzany )

Edytowane przez Lukasz_200616
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędna jazda to nie tylko prędkość, ale operowanie gazem i przewidywanie sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa nad morze 450 km, wzdłuż wybrzeża 350km wioskami (po 30-50 km)+ 194km powrót trasa =994km , prędkości w trasie 100-140 (przez chwilę 200), po wybrzeżu 70-90 km/h

W aucie 2 osoby dorosłe + małe 1,5 roczne + cały bagażnik,

Koła 17" 215/55

spalanie z komputera 5,4l, rzeczywiste z tankowania 6,22l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga była szeroka, prosta, goemetria ustawiona, koła wyważone, w zawieszeniu nic nie puka. Dosłownie rozpędziłem się do tej prędkości i odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zatankowaniu na shelu do pelna, 2 odbicia.... 1260km przejechane (w baku zostało na ok 60km wedlug kompa) przejchene ok 950km trasy reszta miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moim Mondeo schodzę na 4,5l/100km, a średnio to ok 4,9-5,2l/100km głównie trasa, prędkości ok 100-120km/h na trasie, ale czesto jest, ze jadę 80-90 bo TIRy wszędzie i się trzeba pomęczyć bo u mnie to nie ma dużo obwodnic nie wspominając o autostradach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwne ale dlaczego mój ,,smok ,, pali litr więcej niż wasze ? Nie mam bólu d..py ale chciałbym się dowiedzieć czy mogę coś u siebie vagiem sprawdzić czy wszystko jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływa na to naprawde wiele czynników. Jakie masz opony, jakie ciśnienie, czy masz wszystkie filtry nowe, czy wszystko jest szczelne itd itp..... Auta już maja swoje lata dużo rzeczy może się stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja 17 są cięższe niż np moje 15" zimówki i spalanie będzie większe, może klimatyzacja też wpływa na spalanie większe, ale myślałem że mógłbym sprawdzić dawkę paliwa czy coś..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...