Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żółte światła b5 IIlift, czemu?


tobi665

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam b5 po II lifcie i światła świecą mi strasznie na żółto, natomiast u brata w b6 również soczewka świeca dość ładnie biało.

Czemu taka różnica??

Oraz mam drugi problem.

Jadąc w nocy jak przyspieszam od 0 to czasem światła przygasą i słychac jakiś przekaźniek pod kierownicą, po chwili znów pyktnie i znów jest jakby lepsze światło (lub tylko mi sie wydaje i w czasie pykniecia tylko przygasają)

Co jest winne i czy tak ma być?

Oraz jak poprawić te światła? klosze sa ładne bez zarysowań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam b5 po II lifcie i światła świecą mi strasznie na żółto, natomiast u brata w b6 również soczewka świeca dość ładnie biało.

Czemu taka różnica??

Oraz mam drugi problem.

Jadąc w nocy jak przyspieszam od 0 to czasem światła przygasą i słychac jakiś przekaźniek pod kierownicą, po chwili znów pyktnie i znów jest jakby lepsze światło (lub tylko mi sie wydaje i w czasie pykniecia tylko przygasają)

Co jest winne i czy tak ma być?

Oraz jak poprawić te światła? klosze sa ładne bez zarysowań

Jeśli chodzi o barwę to może macie różne barwy xenonu? Piszę nie fachowo bo tak chyba najlepiej, barwa (fachowo to chyba temperatura) xenonu oznaczona 4300K będzie bardziej żółta, a barwy 6000K bardziej pod biały-niebieski, co do reszty nic nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale my mamy zwykłe soczewki na zarówce h7

---------- Post dopisany 07-09-2013 at 12:36 ---------- Poprzedni post napisany 06-09-2013 at 15:17 ----------

sprawdziłem jeszcze napiecie na kostce przy zarówce i n odpalonym silniku jest 13,07-13,11 V(tyle co odpalony silnik)

czy to dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła przygasają jak słyszysz przekaźnik bo prawdopodobnie coś co pobiera sporo prądu się włącza. Przykładowo wentylator chłodnicy klimatyzacji i jest to normalne. A co do świateł, może brat ma żarówki typu Philips Night vision coś tam te co świecą jak ala xenony, a ty masz zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałes najważniejszego, macie takie same żarówki? nowe? bo to przecież od żarówki zalezy jaka barwa swiatła będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze soczewke masz juz do wymiany... wypalona? I temu swieci jak swieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja najzwyklejsze i on też zwykłe h7, jedną z tego co mi sie przypomina mamy taką samą bo brałem od niego, jakieś po 10 czy 15zł, nic z ten plus coś tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze zacznij od zmiany żarówek, sądze że w nich lezy problem barwy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale w niego w b6 (klosze moze nawet w gorszym stanie jak u mnie) dalego i łądnie swieci bardziej na biało

mi nei chodzi bardzo o tą barwę a bardziej zeby lepiej mi to swieciło, troche dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy soczewkowe w poliftach tak mają, że bardzo słabo świecą. Moim zdaniem winę za to ponosi wypalony odbłyśnik i brudna soczewka. Można spróbować wymontować lampę i wypłukać ją w środku wodą z jakimś ludwikiem ale to raczej dużo nie pomoże. Trzeba by było zregenerować odbłyśnik przy soczewce. Tu pojawia się problem wyjęcia go i włożenia. Lampy poliftowe się nie rozkładają. Nie da się bezinwazyjnie oddzielić klosza. Odbłyśnik soczewki da się wyjąć tyłem ale trudno go ponownie zamontować. Jest to zadanie wykonalne ale dla cierpliwych.

Tu jest temat gdzie jeden kolega opisał jak czyścił soczewkę - http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b5-czyszczenie-soczewki-reflektora-42538/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki,

wiec poszukuje jakichś dobrych żarówek

wiele osób chwiali Osram Night Breaker

polecacie je??

czy moze jakieś inne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki,

wiec poszukuje jakichś dobrych żarówek

wiele osób chwiali Osram Night Breaker

polecacie je??

czy moze jakieś inne??

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-zarowki-polecacie-swiatel-mijania-691/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na włączonych światłach i przy założonej zarówce tyle jest

---------- Post dopisany 11-09-2013 at 09:30 ---------- Poprzedni post napisany 08-09-2013 at 19:12 ----------

żarówki wymienione na osram i zaczęło ładnie świecieć ALE i tak dość krótko, na krótkich nie śieci mi nawet od słupka do słupka na drodze, czy to nie za krótko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź na diagnostyczna i ustaw sobie poprawnie światła, te lampy szału nie robia na zwykłych H7, zawsze mozesz z czasem pomyśleć o zestawie HID 4300-5000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na takim zestawie będzie już łądnie swiecić?? i jaki zestaw? bardziej chodzi mi o widoczność niż wygląd (kilka lat tem miałem punto 2fl i tam światła tak dobrze świeciły ze czasem nawet długich nie uzywałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretnej aukcji Ci nie pokaże, ale jakis zestaw HID za 150zł powinien być dobry, tych najtańszych nie warto brać, tylko wiedz ze mozesz trafic na zestaw zakłócający radio i cb:wink: to jest nie do przewidzenia bez wcześniejszego sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...