Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cykanie AFNa


e2rd-85

Rekomendowane odpowiedzi

na wlepce po prawej stronie wnęki koła zapasowego lub na górnej części plastikowej osłony rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wnece kola zapasowego jest w kombi.

W sedanach wlepka jest pod tylna kanapa.

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kilka sedanów A4 B5 przed liftem i po i w każdym była wlepka we wnęce koła zapasowego więc pierwsze słyszę :)

ale ciekawa sprawa, masz foto gdzie dokładnie jest u ciebie pod kanapą ?

Edytowane przez MASATO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N75 można bez problemów zregenerować w domu.

Przez lata swojej pracy smar wewnątrz zaworka, nie spełnia swojego zadania i robi się jak modelina utrudniając pracę metalowego trzpienia.

Wystarczy wszystko wyczyścić, nałożyć troszkę nowego smaru i złożyć do kupy, a na koniec cieszyć się zaoszczędzoną kapuchą :decayed:

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film znaleziony na YT

szczególnie dobrze słychać od 3:06 - 3:20

Ja od tamtej pory jeżdżę i nic się nie dzieje silnik pracuje elegancko .

Miałem to samo cykanie. Rada: Zdejmij osłonę silnika z góry aby mieć dostęp do wtryskiwaczy. Odetnij pół metra drewnianego kija od szczotki i na jednym końcu jednym wkrętem przymocuj kawałek sklejki np 3mm o bokach 10x10cm mocując na środeczku deseczki. Teraz końcem kija przykładaj kolejno do wtryskiwaczy a do deseczki przykładaj ucho . EFEKT NIESAMOWITY. W ten sposób możesz obsłuchać sobie wiele elementów efekty warte kijka i deseczki. [email protected]

No tak, ale co drugi afn cyka i to wlasnie wtrysk sterujacy wydaje ten dzwiek.

Moj tez leciutko cyka, a podejrzewam ze mam wtryski do wymiany/regeneracji bo sie z nich leje - wysokie spalanie, a po jakiejs minucie od odpalenia gdy jest zimny, kopci na bialo ( egr zaslepiony, kat wywalony, odma w butelce)

Wysłane z mojego GT-I9100

Miałem to samo cykanie. Rada: Zdejmij osłonę silnika z góry aby mieć dostęp do wtryskiwaczy. Odetnij pół metra drewnianego kija od szczotki i na jednym końcu jednym wkrętem przymocuj kawałek sklejki np 3mm o bokach 10x10cm mocując na środeczku deseczki. Teraz końcem kija przykładaj kolejno do wtryskiwaczy a do deseczki przykładaj ucho . EFEKT NIESAMOWITY. W ten sposób możesz obsłuchać sobie wiele elementów efekty warte kijka i deseczki. [email protected]

Witam.

Z mojego AFNa 410.000km, oprócz charakterystycznego klekotu, dochodzi dość głośny odgłos cykania (nie brzmi to jak popychacze , bo one metalicznie klepią ) .

Cykanie narasta wraz z obrotami .

W kabinie nic nie słychać , za to na zewnątrz tak , nawet przy zamkniętej masce . Jak uchylę szyby podczas jazdy też słychać

Podjechałem do mechanika i powiedział że to normalne w tym silniku i nie ma się czym martwić . Ponoć to pompa wtryskowa wydaje taki dźwięk cykania.

Jeszcze gdzieś przeczytałem że jest jakiś zawór który wydaje taki dźwięk .

Z silnikiem nie mam najmniejszych problemów .

Dlatego chcę się odwołać do waszego doświadczenia ,

co to może być ?

Miałem to samo cykanie. Rada: Zdejmij osłonę silnika z góry aby mieć dostęp do wtryskiwaczy. Odetnij pół metra drewnianego kija od szczotki i na jednym końcu jednym wkrętem przymocuj kawałek sklejki np 3mm o bokach 10x10cm mocując na środeczku deseczki. Teraz końcem kija przykładaj kolejno do wtryskiwaczy a do deseczki przykładaj ucho . EFEKT NIESAMOWITY. W ten sposób możesz obsłuchać sobie wiele elementów efekty warte kijka i deseczki. [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem filmik jak u mnie cyka . Kupiłem nawet stetoskop aby to osłuchać . Dźwięk jakby wydobywa się z wtrysku tego najdłuższego .

Cykanie zaczęło się jakieś 1,5 roku temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem filmik jak u mnie cyka . Kupiłem nawet stetoskop aby to osłuchać . Dźwięk jakby wydobywa się z wtrysku tego najdłuższego .

Cykanie zaczęło się jakieś 1,5 roku temu

U mnie jest dokładnie tak samo.

A masz też tak że jak odpalisz zimnego to nie słychać cykania dopóki się nie rozgrzeje ? U mnie tak jest i obstawiam że to popychacz. Moja teoria jest taka że zimny olej jest gęstszy i i lepiej wycisza popychacz, dopiero jak olej złapie temperaturę to zaczyna cykać.

Mam tak od kiedy go kupiłem i już nawet nie zwracam na to uwagi :) . Przejechałem 30tyś. km i nic się nie dzieje . Może przy wymianie rozrządu wymienię też popychacze .

Edytowane przez szymek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku jak go kupiłem nie cykał w ogóle . Po jakimś czasie umyłem dokładnie silnik i wymieniłem świece . Po tym zabiegu zaczął cykać jak się trochę rozgrzał , a od roku cyka czy zimny czy ciepły. Wymieniałem ostatnio rozrząd i chciałem aby sprawdzili wałki oraz wymienili popychacze. Wałki sprawdzili mówiąc że są idealne lecz szklanek nie dotykali .

W kabinie cykania nie słychać . Przykładając specjalistyczny stetoskop do pokrywy zaworów nie słychać nic podejrzanego . Najbardziej słychać ten cyk z okolic wtrysku sterującego . Auto nie kopci na czarno ani niebiesko odpala dobrze

I zapomniałem dodać że ten AFN jest w fordzie galaxy

Olej to mobil diesel 10w40 , wcześniej zalałem valvoline 10w40 lecz bez różnic , poprzedni właściciel jeździł też na mobilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powie ktos mi moze gdzie jest ten N75 bo bym chcial sprawdzic czy u mnie to cyka bo slysze jak cyka jakby zawory cykaly przy wiekszych obrotach szybciej cyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy myślę że co niektórzy mogą sobie sprawdzić "gruszkę" zaznaczoną na zdjęciu :-) u mnie właśnie to cyka :-)

44829956b14cf263gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej a4 AFN też mam podobne cykanie jak na filmiku,a posiadam jeszcze starą poczciwą 80 b4 z silnikiem 1Z i cykania nie ma choć kiedyś było identyczne i mimo że nic nie robiłem to cykanie zniknęło. Podejrzenie więc pada na wtrysk bo popychacz raczej sam się nie wyleczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam także swój przypadek. Charakterystyczny dźwięk pojawił się w zeszłym roku. Jednak co go wyróżnia to to, że przy rozgrzanym silniku pojawia się brzęczenie metaliczne przy przyspieszaniu pod obciążeniem w zakresie od 1 do 1,6 obrotów. Na luzie w ogóle ten dźwięk nie występuje. Brzęczenie słychać z daleka, sam słyszałem to z ok. 30 metrów gdy ktoś inny ruszał moim samochodem, jest to głośne świergotanie. Niestety aparat nie ujął tego dźwięku tak jakbym chciał. Oto film nagrany dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam także swój przypadek. Charakterystyczny dźwięk pojawił się w zeszłym roku. Jednak co go wyróżnia to to, że przy rozgrzanym silniku pojawia się brzęczenie metaliczne przy przyspieszaniu pod obciążeniem w zakresie od 1 do 1,6 obrotów. Na luzie w ogóle ten dźwięk nie występuje. Brzęczenie słychać z daleka, sam słyszałem to z ok. 30 metrów gdy ktoś inny ruszał moim samochodem, jest to głośne świergotanie. Niestety aparat nie ujął tego dźwięku tak jakbym chciał. Oto film nagrany dziś

To raczej chyba nie szklanki na filmiku zamieszczonym powyżej przez kolege maniek598 możesz posłuchać odgłos cykania szklanek. Rozrząd masz prawidłowo ustawiony? Przy złym ustawieniu też może tak stukać.

Edytowane przez rikardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam także swój przypadek. Charakterystyczny dźwięk pojawił się w zeszłym roku. Jednak co go wyróżnia to to, że przy rozgrzanym silniku pojawia się brzęczenie metaliczne przy przyspieszaniu pod obciążeniem w zakresie od 1 do 1,6 obrotów. Na luzie w ogóle ten dźwięk nie występuje. Brzęczenie słychać z daleka, sam słyszałem to z ok. 30 metrów gdy ktoś inny ruszał moim samochodem, jest to głośne świergotanie. Niestety aparat nie ujął tego dźwięku tak jakbym chciał. Oto film nagrany dziś

To raczej chyba nie szklanki na filmiku zamieszczonym powyżej przez kolege maniek598 możesz posłuchać odgłos cykania szklanek. Rozrząd masz prawidłowo ustawiony? Przy złym ustawieniu też może tak stukać.

Masz rację. Samochód jest już naprawiony. Rozrząd był przestawiony, ale szklanki też miały luzy. Dodatkowo występowało tarcie na kompresorze klimatyzacji, który też wymieniłem. Teraz chodzi jak powinien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z mojego AFNa 410.000km, oprócz charakterystycznego klekotu, dochodzi dość głośny odgłos cykania (nie brzmi to jak popychacze , bo one metalicznie klepią ) .

Cykanie narasta wraz z obrotami .

W kabinie nic nie słychać , za to na zewnątrz tak , nawet przy zamkniętej masce . Jak uchylę szyby podczas jazdy też słychać

Podjechałem do mechanika i powiedział że to normalne w tym silniku i nie ma się czym martwić . Ponoć to pompa wtryskowa wydaje taki dźwięk cykania.

Jeszcze gdzieś przeczytałem że jest jakiś zawór który wydaje taki dźwięk .

Z silnikiem nie mam najmniejszych problemów .

Dlatego chcę się odwołać do waszego doświadczenia ,

co to może być ?

Ja miałem to samo... jak wymieniem wałek rozrządu to przestało okazało się że był na 3 garze wytarty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym filmiku słychać szklanki... polecam zrobienie tego, u mnie była jedna rozwalona a ja głupi to zbagatelizowałem...

po roku czasu szklanka pękła i sobie możecie wyobrazić co się stało.

głowica poszła cała, tłok, pierścionki, pompa oleju, panewki i długo wymieniać :facepalm:

szklanki nie są drogie, więc lepiej wymienić szklanki(ewentualnie tą która jest uszkodzona) niż cały silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że w Passacie B4 1.9 AFN miałem identyczne cykanie i bezpośredną przyczyną był napinacz paska wieloklinowego. Po zdjęciu paska kompletna cisza, jedynie klekot TDI. Z początku myślałem, że to koło pasowe alternatora piszczy, ale okazało się, że to wina napinacza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie cyka ale przed odpaleniem, to normalne? Też dziwne dźwięki słychać jak wyłączam dmuchawę. Skąd się te wszystkie dźwięki biorą i czy są objawem czegoś niepokojącego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...