Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie świece do A4 B6 2.4 LPG wybrać?


gelo5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pare pytan odnośnie doboru swiec do instalki lpg. Jedni mówia ze należy montować takie jak podaje producent 2 elektrodowe BERU 0002340102, inni ze jedno elektrodowe DENSO K20TT gdyz inne jest spalanie gazu i nie pala sie cewki, jeszcze inni ze dedykowane do gazu czyli platynowe BOSCH 0 242 240 653 te sa najdroższe, ale czy warto?:kox:

jakie jest Wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zwykłe jednoelektrodowe to najlepszy wybór, nic nie kombinowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pare pytan odnośnie doboru swiec do instalki lpg. Jedni mówia ze należy montować takie jak podaje producent 2 elektrodowe BERU 0002340102, inni ze jedno elektrodowe DENSO K20TT gdyz inne jest spalanie gazu i nie pala sie cewki, jeszcze inni ze dedykowane do gazu czyli platynowe BOSCH 0 242 240 653 te sa najdroższe, ale czy warto?:kox:

jakie jest Wasze zdanie?

do tego silnika proponuję NGK BKR6EKUB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DENSO K20TT i jak na razie jest OK, zonka ma te same w Hondzie z LPG i też jest zadowolona, na pewno muszą być jednoelektrodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece kupione. padł wybór na denso IK20, dostałem dobra cenę i zobaczymy jak sie beda spisywały. teraz muszę tylko ogarnąć jak sie do nich dostać i wymienić:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy zakładał jakieś irydowe do Accorda 2008 rok z LPG i mówił że sporo lepiej samochód chodził i starczyły na 60 albo 80tyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie do tematu, mam 2.4 lpg, czy jak kupie Denso IK20 to wykrecam stare i wkrecam nowe czy przerwe na swiecy sie zmienia pod lpg? cos takiego slyszalem, ale nie wiemile w tym prawdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denso k20tt mają inną budowę niż zwykłe świece więc nic tam się nie dogina i nie zmniejsza szczeliny.

http://motolargo.pl/pionierskie-swiece-denso-z-serii-tt,229.html

A przy okazji to dobrze słyszałeś, niektórzy do LPG zmniejszają szczelinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem 0,8 i jest OK, standardowo mialy 1mm, podobno do gazu zmniejsza sie o 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BERU UXT-10,zapomnicie o wymianie.

Edytowane przez Leopold27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzę temat. Będę wymieniał świece iskrowe w swoim a4 b7 1,6 ALZ. Ale nie mam instalacji LPG. Co polecacie? Byłem dzisiaj w dwóch sklepach i w dwóch polecano mi coś innego, krytykując jednocześnie konkurencję. Jedni chwalą Beru, inni tylko Boscha rzucają najgorsze obelgi na Beru.Można zgłupieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...