Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świeci się kontrolna ABS oraz wykrzyknik (nie zawsze)


Jaco90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż od jakiegoś czasu pali mi się kontrolka ABS oraz wykrzyknik.

Znajomy podłączył pod komputer, lecz stwierdził że nic nie widać że to może być czujnik ( nie wiem czy dobrze go zrozumiałem , ale chyba ma ten kabel pod swojego passata) . Sprawa jest o tyle dziwna , dlatego gdy nie jeżdżę autem np 2 dni to odpalając wszystko jest ok i ABS działa ( sprawdzałem ). Tylko przez jakieś 10 15km. Gdy użytkuje auto codziennie to od razu się zapalają kontrolki. Chociaż czasem się zdarza że zapalają się po jakiś 5min ;p Czujnik chyba tak by się nie zachowywał. Może to coś z komputerem/sterownikiem ( nie wiem jak to nazwać). Ogólnie na co to wygląda? Ile może kosztować podpięcie pod komputer? I jeśli znacie jakiś punkt w Krakowie lub okolicach co można podpiąć bd wdzięczny za podpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz uszkodzony sterownik pompy ABS. Jest to takie ustrojstwo w komorze silnika przy pompie ABS (skręcone do niej na 6 torx`ów) w które wpina się wtykę do sterowania. Naprawiają to różne firmy tak za 150 zł. Wykręcasz to i im wysyłasz a oni odsyłają ci działąjący. tu masz linka np.

ABS BOSCH NAPRAWA STEROWNIKA - YouTube

a tu jak chłop sobie naprawia

---------- Post dopisany at 00:35 ---------- Poprzedni post napisany at 00:23 ----------

A tu masz jak wymontować mniej więcej

VW B5: Passat ABS Module Removal for repair - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno oczywiście nie ma co wymieniać więc trzeba by podłączyć VAGa. Pogadaj z chłopakami z forum, może ktoś w okolicy będzie mógł sprawdzić ci błędy bo normalnie to biorą około 50 zł za podłączenie.

PS: Jakby co mam sprawną pompę ABS ze sterownikiem z polifta do oddania za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ;)

Pierw podepnę pod komputer by się upewnić.

Zauważyłem też taką rzecz , że gdy jest zimno to częściej działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno oczywiście nie ma co wymieniać więc trzeba by podłączyć VAGa. Pogadaj z chłopakami z forum, może ktoś w okolicy będzie mógł sprawdzić ci błędy bo normalnie to biorą około 50 zł za podłączenie.

PS: Jakby co mam sprawną pompę ABS ze sterownikiem z polifta do oddania za grosze.

Jak zostawiasz taką informację ...to dopisz jaki masz numer tego sterownika !:wink:

Bo to znacznie ważniejsza informacja jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno oczywiście nie ma co wymieniać więc trzeba by podłączyć VAGa. Pogadaj z chłopakami z forum, może ktoś w okolicy będzie mógł sprawdzić ci błędy bo normalnie to biorą około 50 zł za podłączenie.

PS: Jakby co mam sprawną pompę ABS ze sterownikiem z polifta do oddania za grosze.

Jak zostawiasz taką informację ...to dopisz jaki masz numer tego sterownika !:wink:

Bo to znacznie ważniejsza informacja jest.

Dokładnie z tego co pamiętam to chyba ostatnie cyfry muszą się zgadzać i znaki. Ja sam dorwałem dopiero off paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy to nie wina czujnika ABSu lub pierścienia (znajduje się w tylnych kołach przy tarczach). To może być lewa lub prawa strona. Ja tak miałem. Też mi się włączała kontrolka ABSu + wykrzyknik. Okazało się, że przy wymianie tylnych hamulców mechanik lekko ugiął pierścień. Po naprawie kontrolka ABSu więcej się już nie zapaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do dzisiaj miałem ten sam problem. Bylem u mechanika, coś mi tam popryskał i skasował mnie na 40zl.

Kontrolki dalej się świeciły wiec pojechałem na komputer. Okazało się ze to przedni prawy czujnik abs'u.

mechanik razem z robota powiedział 300-350zl. kupiłem czujnik za 130zl i wymieniłem sam. problem znikł od razu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam się pod temat miałem ten sam problem ale wina leżała po stronie braku płynu w zbiorniku.

Mam też inny problem, kupiłem A4 B5 Avant kilka dni temu, podczas hamowania (nie zawsze) załącza się ABS z lewej strony poprzedni właściciel powiedział że pojawiło to się po wymianie przegubu.

Jest to możliwe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Radoslaw_813

Miałem podobny problem.

Okazało się, że mechanik który zakładał mi łożyska, rozwalił rotor na przegubie i jeszcze twierdził że tak było.

Musiałem kupić nowy przegub i przy okazji czujnik abs'u bo ten mechanik też umiał zepsuć i po wymianie było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He jak ja uwielbiam naprawy samochodu ;)

Mam też problem z niedziałająca tylną wycieraczką i spryskiwaczem ? Miał ktoś taki przypadek jakieś proste szybkie rozwiązanie, jutro ogarne bezpieczniki może spalony.

WD40 w pająka. Często styki się zawalają jak rzadko jest używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja dalej nie podpiąłem pod komputer auta. ( muszę kiedyś wcześnie skończyć robotę)

Ale potwierdziło się to, że przy temp. 0 do +4st.c ABS działa XD. Jak jest cieplej to w kratkę. A jak powyżej 10st.c to cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja dalej nie podpiąłem pod komputer auta. ( muszę kiedyś wcześnie skończyć robotę)

Ale potwierdziło się to, że przy temp. 0 do +4st.c ABS działa XD. Jak jest cieplej to w kratkę. A jak powyżej 10st.c to cały czas.

Mówię ci sprawdź, to co ci napisałem i będziesz miał po problemie. Zrób fotę swojej pompy z numerem, ja mam 3 pompy z BMW, może któraś podpasuje.

---------- Post dopisany at 08:52 ---------- Poprzedni post napisany at 08:49 ----------

Witam.

Do dzisiaj miałem ten sam problem. Bylem u mechanika, coś mi tam popryskał i skasował mnie na 40zl.

Kontrolki dalej się świeciły wiec pojechałem na komputer. Okazało się ze to przedni prawy czujnik abs'u.

mechanik razem z robota powiedział 300-350zl. kupiłem czujnik za 130zl i wymieniłem sam. problem znikł od razu.

Pozdrawiam

Nie dziwię się, że twój mechanik mógł uszkodzić czujnik, bo one nie dość że są plastikowe, to jeszcze cholernie się zapiekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: u mnie świecił ABS , zapiałem vaga i pokazało sterownik pompy abs'u . Poszedłem do sklepu mowie kupie sterownik i pytam gościa ile kosztuje , usłyszałem 3.8k :shock3: prawie padłem na kolana . Pojechałem na szrot kolo siebie i kupiłem cala pompę o takich samych numerach wraz ze sterownikiem za 150 zł , wymieniałem ja 20min i święty spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...