Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zimowe opony i dylemat jaki rozmiar?


Domie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki,

Oczywiście pytanie dedykowane do osób,które użytkowały co najmniej dwie opcję i podzielą się odczuciami...

Audi A4 B5 rozmiar felgi 6J 15R Rozmiary pon 1-185/65R15 2-195/65R15 3-205/60R15

Osobiście użytkowałem przez trzy sezony zimowe rozmiar 195/65R15 i się zastanawiam czy ktoś poleci inną opcję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj to jest zależne od opon. miałem zimówki 205 60 15 w pierwszym sezonie mojej audiczki ale czasami nie domagały w tamtym roku i na ten rok zapewne zostaną 185 65 15 jestem bardzo zadowolony kupiłem regenerowane zimówki i nap[rawde nie ma góry nie do pokonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na 205 a w następną zimę założyłem 195/65/15 i byłem dużo bardziej zadowolony dużo lepiej sie przebijały na sniegu dodam że te opony zakupiłem bieżnikowane i naprawdę byłem strasznie zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również słyszałem wspomnianą przez kolegę Athek opowieść od starych górali:wink: Więc pozostaję przy rozmiarze 195/65 R15 Wygląd musi ustąpić zdrowemu rozsądkowi. Dzięki koledzy za wasze spostrzeżenia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja śmigam już dwa sezony (będzie 3) na oponkach Bridgestone Blizzak LM-30 w rozmiarze 185/65R15 i złego słowa nie mogę powiedzieć, oczywiście zdrowy rozsądek to podstawa :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem nowki uniroyale ms66 205/60r15 szału nie było, a i gdy rozciąłem na dziurze taką oponę to ten sam model w porównaniu z rozmiarem 195/65r15 był prawie stówkę na sztuce droższy.

zeszłą zimę przejeździłem na nówkach vredsteinach snowtrackach w standardowym rozmiarze 195/65r15 u bylo na prawdę ok, polecam te opony. w tym sezonie oddaję je mojemu ojcu,a dziś założyłem na zime nexeny winguardy 225/45r17 i mam nadzieję że też będzie ok:)

co do 185/65r15 nie są zbyt cienkie do w sumie nie lekkiej b5? nie jeździłem na takich, miałem okazję kupić za dobre pieniądze, ale się nie zdecydowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do 185/65r15 nie są zbyt cienkie do w sumie nie lekkiej b5? nie jeździłem na takich, miałem okazję kupić za dobre pieniądze, ale się nie zdecydowalem

Jeździłem 4 lata z taką zimówka i powiem więcej - lepszej opcji chyba nie ma. Na zimę opona wąska jest znacznie lepsza od szerokiego kapcia. Trzyma dobrze, nawet w lekkim, głębokim śniegu. Także 185/65/15 przy ori ET doskonale sobie radzi. Lato miałem 195/60/15 przy niskim ET - patrząc na auto, pomimo tego, że opona do szerokich również nie należała, to optycznie auto "szeroko stało". (ale przy takim setup'ie jak zaskoczył mnie kiedyś śnieg, to na szerokim rozstawie ze 195 autem jeździło się jak po tafli szkła..)

Zasada prosta - zima: wąsko x2 (rozstaw i szerokość gumy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...