Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 Blb] Siemianowe Audi. Black Mat Project. Nowy Silnik ;-P


siemian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

pierwszy filmik full bak a na drugim już rezerwa o krwa ale to żłopie :polew::polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty Golfiaka. :jerk: Dodam tylko ze w R-ceVI siedzi motor starszego typu EA113 taki jak w poprzedniej S3. Innymi słowy masz więcej za mniej. :decayed:

Tak tylko R-ka ma haldex a silnik może i jest starszego typu ale wcale nie jest gorszy bo z CDLa można zrobić podobna moc dużo niższym nakładem kasy. (wystarczy IC, wydech i dolot.).

Więc nie wiem czego ma więcej za mniej??

Masz naturalnie racje Jarol. Czasoprzestrzeń mi się poprzestawiała. W VI, zarówno w GTI, jak i w R siedzi EA888.

Kurcze, bardzo fajne autko jak na golfa. Ze skrzynia będzie coś robione? Ile trwała przeróbka samego silnika u CS? I co ciekawego można w B-B zobaczyć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie w skrzyni będzie zmienione podczas finalnego strojenia. Ogólnie Stg3 zajmuje z 2-3 dni (jeden dzień to masz wycieczke do MGmotorsport do Siemianowic żeby zrobić wydech).

W jakim sensie co ciekawego można zobaczyć? Ja jestem ale czy ciekawy to nie wiem... buahaha


Graty Golfiaka. :jerk: Dodam tylko ze w R-ceVI siedzi motor starszego typu EA113 taki jak w poprzedniej S3. Innymi słowy masz więcej za mniej. :decayed:


Tak tylko R-ka ma haldex a silnik może i jest starszego typu ale wcale nie jest gorszy bo z CDLa można zrobić podobna moc dużo niższym nakładem kasy. (wystarczy IC, wydech i dolot.).
Więc nie wiem czego ma więcej za mniej??

Zarówno Rka jak i GTI 35 jahre mają TSI starszej generacji, na pasku. Zwykłe GTI ma nowsze silniki na łańcuchu. Może i można mniejszym nakladem zrobić podobną moc (aczkolwiek tam można osiągnąc na takim setupie jak mój max ok. 330 koni) lecz silniki te zauważalnie więcej palą. Są za to wytrzymalsze. Cóż wszystko ma plusy i minusy :)

Edytowane przez siemian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to ja już sam nie wiem... To skąd te czteroliterowe oznaczenia(Motorkennbuchstabe) w R i 35 Anniversary? Mój pierwszy post pisałem na podstawie tego co opowiadał mi klient w Woerthsee . Miał przerobionego Golfa II właśnie z tym aktualnym motorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam silnik zawsze ma oznaczenie 3 literowe. Ostatnia litera świadczy o wersji oprogramowania. Np. Ja mam silnik CBFA. CBF to kod silnika a A to kod oprogramowania


Panowie zapraszam do nowego tematu o golfiku:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/283976-siemianowy-golfik-gti/

:hi::hi::hi:

Edytowane przez siemian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w CBFA dolot podobno daje rade. Te kwestie zostawiam Szymkowi i Patrykowi :) oni wiedzą co robią. :) Zawór upustowy się przenosi tylko na drugą strone silnika.

Pare foteczek cykniętych na szybko:

010%20(Kopiowanie).JPG

011%20(Kofpiowanie).JPG

Na montaż już czekają hebelki:

016%20(Kopiowanie).JPG

A taki fajniusi przebieg mi ostatnio wskoczył:

009%20(Kopiowanie).JPG

Ogólnie pojedziałem dzisiaj troche ale na mam jeszcze kłopot z wyczuciem tego auta żeby fajnie ruszyć. A na mokro to już w ogóle... Dziś nakręciłem dwa filmiki jak to przyśpiesza na przesychającej nawierzchni. Za chwile wrzuce. Jak narazie jest lajtowy program na około 300 koni. Finalnie zestrojony zostanie po założeniu nowego wydechu. Mam nadzieje że w tym tygodniu Michał z MG znajdzie czas żeby zając się moim autkiem, bo już się nie moge doczekać :)

Fajne te foto nr 2

Stoi w swoim naturalnym środowisku - czyli wyłowiony z wody - bo na spalonego nie wygląda a tyle za niego dałes że musiało być albo jedno albo drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w CBFA dolot podobno daje rade. Te kwestie zostawiam Szymkowi i Patrykowi :) oni wiedzą co robią. :) Zawór upustowy się przenosi tylko na drugą strone silnika.

Pare foteczek cykniętych na szybko:

010%20(Kopiowanie).JPG

011%20(Kofpiowanie).JPG

Na montaż już czekają hebelki:

016%20(Kopiowanie).JPG

A taki fajniusi przebieg mi ostatnio wskoczył:

009%20(Kopiowanie).JPG

Ogólnie pojedziałem dzisiaj troche ale na mam jeszcze kłopot z wyczuciem tego auta żeby fajnie ruszyć. A na mokro to już w ogóle... Dziś nakręciłem dwa filmiki jak to przyśpiesza na przesychającej nawierzchni. Za chwile wrzuce. Jak narazie jest lajtowy program na około 300 koni. Finalnie zestrojony zostanie po założeniu nowego wydechu. Mam nadzieje że w tym tygodniu Michał z MG znajdzie czas żeby zając się moim autkiem, bo już się nie moge doczekać :)

Fajne te foto nr 2

Stoi w swoim naturalnym środowisku - czyli wyłowiony z wody - bo na spalonego nie wygląda a tyle za niego dałes że musiało być albo jedno albo drugie

Najpierw spalone, teraz zalane, aż strach

Pomyśleć jakie bedzie następne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spalone i nie utopione...

To mialo na dachu tylko dwie małe rysy... po pociągu...

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak autko przejechało z USA to Siemian czekał kiedy otworzą kontener - potem się okazało że to nie kontener tylko to jest ten golf

Kilka miesięcy minęło i autko wyjechało na ulice - a śladu po kontenerze nima


Ps. Dobra Siemian - koniec z tą zazdrością - dawaj cynka kiedy będzie w okolicy bo chciałbym już w końcu na żywo Ci te wady powytykać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff.. dawno mnie tu nie było ;) Auto się lakieruje bo w niektorych miejcach folia zeszła z lakierem, poza tym trzeba było poprawić nadkola bo lakier odszedł od uderzeń kół.Jako że autkiem będzie jezdzić Madzia to szykują się male zmiany.

Autko pójdzie pare cm w góre (spręzyny Eibacha juz czekają).

Jako że autko teraz jest z powrotem srebrne i jasne fotele (podobno) średnio pasują na założenie czekają już nowe stolki.

067%20(Kopiowanie).JPG

P.S.

Jasne wnętrze z jasnymi tapicerkami będzie prawdopodobnie do sprzedania.

fot2.jpg

fot1.jpg

img_6680%20(kopiowanie).jpg

img_6851%20(kopiowanie).jpg

075-Kopio_nsrnhew.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś kiedys kubły w elektryce? To tak jakbys chciał dziewice w burdelu.

Te fotele tylko w takiej wersji wychodziły :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepiękne są Siemian - rarytas jakich mało - Ty do auta tego nie pakuj tylko za szybe w domu jedną sztukę

Piekniutkie


ponoć wsiadanie i wysiadanie z nich to przekleństwo - będziesz szybciej sprzedawał niż myślisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...