Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuka coś z przodu! Co to może być?!


chomiczesq

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pomocy... bo już ręce opadają. Podczas jazdy stuka mi coś w zawieszeniu z przodu. Nawet na niewielkich nie rownościach delikatnie słychać no a na dołkach wkurza na maxa... powiem tak całe zawieszenie czyli amory i sprezyny są nowe *gwint kupiony mniej wiecej w czerwcu, wahacze kpl. we wrześniu teraz wymieniłem gumy na stabi i dalej coś puka. Czy poduszki amorów są składane na jakieś znaki? bo tak niby słyszałem i może dlatego jeszcze stuka. nie wiem co tam jeszcze moze sie dziac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy słyszysz czasami ten dźwięk podczas odpalania? bo problem wydaje się podobny do mojego... Szukam już chyba 3 miesiące przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też schęcią się dowiem bo mam ten sam problem :) zawieszenie sprawdzony wszytsko ok dwumas wymieniony i co dalej puka :) i też stuka przy zapaleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy klocki ci nie lataja. Ja ostatnio tez szukalem przyczyny i mimo nowych amorow i wymienionych niedawno wahaczy i klockow zaczalem slyszec stukanie nawet na lekkich nierownosciach. Winowajca okazalo sie ze klocki luzno lataja i stukaja w prawym kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mi wcześniej pisał żeby sprawdzić poduszki pod silnikiem pisał ze miał identycznie i mu się prawa poducha poluzowało dokręcił i było ok ale jeszcze nie sprawdziłem jej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam sprawdz klocki w pierwszej kolejnosci bo mi tez dzwonily jepane

Wyslane z Polystation 4 za pomoca Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie slychac tego przy odpalaniu... kolcki jakis czas temu wmienialem... przy wymianie wahaczy tez zdejmowalem je z zaciskow i nie bylo widac luzow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie slychac tego przy odpalaniu... kolcki jakis czas temu wmienialem... przy wymianie wahaczy tez zdejmowalem je z zaciskow i nie bylo widac luzow

Ja przy zdejmowaniu poprzednich tez nie widzialem luzow. Luzy sie objawily jak juz zalozylem nowe i to po paru dniach (Albo po prostu nie zwracalem uwagi wczesniej). Sprawdz dla swietego spokoju, nawet kola sciagac nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze: zalozmy, ze problemem sa latajace klocki - jak to naprawic? Jakies dodatkowe blaszki czy tylko wymiana na inne klocki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie jednak nic nie lata w klockach. a co do tego co zrobić jakby latało to innego rozwiązania niż wymiana na inne ja osobiscie nie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zawias zrobiony gumy na drązku zmienione amorki i spręzyny takze wiec zostaje łacznik stabilizatora lub magiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lacznik tez wymieniony. Magiel raczej nie mialen w innym aucie wykonczony magiel i takich objawow nie bylo. Tu chodzi ladnie n3i cieknie ani nic

---------- Post dopisany at 22:45 ---------- Poprzedni post napisany at 22:44 ----------

Poduszki amora przedniego sklada sie na znaki? Bo tak slyszalem i ze to moze byc przyczyna ze poduszka jest zle wlozona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze: zalozmy, ze problemem sa latajace klocki - jak to naprawic? Jakies dodatkowe blaszki czy tylko wymiana na inne klocki?

Z tego co pamietam jest to wina wyrobionego jarzma, mozna to zapobiegawczo zrobic blaszka ale to tylko unikanie nieuniknionego. Trzeba wymienic na nowe, wymienilem na nowe-uzywane co prawda ale po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjąłem osłonę silnika na dole. Wyciek z poduszek- prawej i lewej. Sprawdziłem z tatą- ja starałem się szarpać silnikiem a tata wyczuł luz na poduszkach...:kwasny: czyli koszta bo poduszki mają czujniki... Orientujecie się jaki to koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dość długo miałem problem ze stukaniem w przednim zawieszeniu lecz potencjalnych luzów nie było widać. Pewnego dnia w akcie desperacji wyciągnąłem amortyzator z górnym mocowaniem i co się okazało po rozkręceniu to że otwór na trzpień amora w górnym mocowaniu był wyrobiony i to był powód stukania...

Tu zdjęcie tego mocowania, otwór zaznaczony strzałką:

78887647_1_644x461_audi_a4_passat_b5_uchwyt_wach.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, przecież amorek od góry się przykręca i tam jest dziura a u ciebie jej nie ma, wtf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...