Skocz do zawartości
IGNOROWANY

prawidłowe odpowietrzenie wysprzęglika


wieczor15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wymianie sprzegła z mechanikiem "przelalismy" wysprzęglik, żeby płyn w nim był nowy, zrobił to w ten sposób, że pompowałem pedał sprzęgła a on odkecał odpowietrznik, teraz po czasie mam troszke luzu na pedale sprzegła i ciezko wchodza biegi(haczą) chciałbym zrobic to jeszcze raz ale czy musze tak robic jak jest tu opisane ?

ODPOWIETRZANIE SPRZĘGŁA - Porady Ekspertów - Sprzęgło.com.pl


Jeszcze słyszałem o sposobie tym samym co robilismy, ale żę nakłąda sie wężyk na ospowietrznik wysprzęglika i wkłada się do słoika z płynem i wtedy pompuje i odpowietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po wymianie sprzegła z mechanikiem "przelalismy" wysprzęglik, żeby płyn w nim był nowy, zrobił to w ten sposób, że pompowałem pedał sprzęgła a on odkecał odpowietrznik, teraz po czasie mam troszke luzu na pedale sprzegła i ciezko wchodza biegi(haczą) chciałbym zrobic to jeszcze raz ale czy musze tak robic jak jest tu opisane ? ODPOWIETRZANIE SPRZĘGŁA - Porady Ekspertów - Sprzęgło.com.pl

Jeszcze słyszałem o sposobie tym samym co robilismy, ale żę nakłąda sie wężyk na ospowietrznik wysprzęglika i wkłada się do słoika z płynem i wtedy pompuje i odpowietrza.

Prawidłowy sposób odpowietrzenia masz podany w podanym linku. Zastosowany sposób odpowietrzenia jest w tym przypadku błędny gdyż powinno się podłączyć do zbiorniczka specjalne pneumatyczne urządzenie i wówczas jeden pompuje pedałem sprzęgła a drugi odkręca odpowietrznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nawet pedałem nie pompowałem, wystarczyło odkręcić odpowietrznik w wysprzęgliku.

Przecież zbiorniczek jest dużo wyżej i grawitacyjnie nawet wystarczy.

U mnie jak był luz to też próbowałem odpowietrzać i lipa - okazało się winna jest pompka sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po odpowietrzeniu wysprzeglika w Passat B6 zaczął wysprzęglik skrzypieć jak drzwi starej szafy u babci. Dziś spróbuje sposobu z zaciskiem hamulca... zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykorzystałem do tego strzykawkę 100ml + wężyk, podłączony z odpowietrznikiem w wysprzęgliku, jeżeli płyn nie był nigdy wymieniany to proponuję odessać płyn z wysprzęglika i uzupełniać zbiorniczek. U mnie wyleciał płyn w kolorze ciemnego brązu. Jak już pojawi się czysty płyn w strzykawce można ze strzykawki wtłoczyć płyn do wysprzęglika, ewentualne bąbelki powietrza powinny powędrować do zbiorniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można użyć pompki podciśnieniowej do odpowietrzania hamulców. jeśli płyn jest stary to często tak się dzieje. warto wymienić cały płyn w układzie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po odpowietrzeniu wysprzeglika w Passat B6 zaczął wysprzęglik skrzypieć jak drzwi starej szafy u babci. Dziś spróbuje sposobu z zaciskiem hamulca... zobaczymy

Witam . Mam podobnie , czy ten sposob z zaciskiem ham, cos pomógł ?

ja dzisiaj odpowietrzalem z zaciskiem i sie udalo a wczoraj bez zacisku i brak efektu.. pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy możecie opisac proces odpowietrzenia sprzęgła krok po kroku bo kolega ma problem w B6 1.9 TDI. Bedał ma duży luz i pewnie pompka wysprzęglika padła. Ale chcemy wiedzieć dokładnie jak po wymianie odpowietrzyć sprzęgło... Będe wdzięczny za szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kolego, jest na tej samej zasadzie co przy odpowietrzaniu układu hamulcowego

http://autobeztajemnic.pl/pl/strefa-kierowcy/biuletyny-techniczne/75.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dziś chciałem odpowietrzyć wysprzęglik metodą LUK-a którą podał kolega rudy51

najpierw odpowietrzyłem wszystkie hamulce ponieważ to przy nich majstrowałem i od tamtej pory pedał sprzęgła lekko opadł w dół

znalazłem odpowietrznik wysprzęglika i już miałem podnosić auto do góry zaglądam a tu pedał jest z powrotem na swoim miejscu :)

u mnie pomogło odpowietrzenie kół :)

zobaczę za kilka dni czy znów nie opadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po wymianie skrzyni i po tym zabiegu sprzęgło bierze bardzo wysoko a tak nie było i teraz pytanie czy po tej wymianie muszę odpowietrzyć sprzęgło czy to raczej nie ma nic wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziś opadł pedał w drodze na myjnie, zawróciłem zgasiłem auto odkręciłem korek sprawdziłem płyn kilka razy powciskałem na zgaszonym czy to może pedał się nie nadłamał, odpaliłem auto i wrócił z powrotem do góry ....

jakby wysprzęglik się zawiesił ...

jutro zerknę może uda mi się go odpowietrzyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak prawidłowo odpowietrzyć wysprzęglik
Bo ja zrobiłem to tak że na wyłączonym zapłonie wciskałem sprzęgło i odkręcałem odpowietrznik i nie wiem czy dobrze to zrobiłem

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żadna metoda nie zadziałała ... podczas odpowietrzania opadł pedał i za nic nie chciał się podnieść ... auto trafiło do mechanika próbowali odpowietrzyć pompką i nic więc u mnie  padł wysprzęglik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2014 o 14:08, Tobike napisał:

Ja wykorzystałem do tego strzykawkę 100ml + wężyk, podłączony z odpowietrznikiem w wysprzęgliku, jeżeli płyn nie był nigdy wymieniany to proponuję odessać płyn z wysprzęglika i uzupełniać zbiorniczek. U mnie wyleciał płyn w kolorze ciemnego brązu. Jak już pojawi się czysty płyn w strzykawce można ze strzykawki wtłoczyć płyn do wysprzęglika, ewentualne bąbelki powietrza powinny powędrować do zbiorniczka.

Też odpowietrzałem przy pomocy strzykawki podłączonej do odpowietrznika. Chwila roboty i odpowietrzone. Dobry sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...