Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termostat


wolgen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji tego, że temperatura nie wskakuje do 90 stopni nawet po przejechaniu 50km jestem zmuszony wymienić termostat.

Mało znam sie na silnikach i prosiłbym o wskazanie miejsca w którym znajduje się termostat.

Czy będę w stanie samodzielnie wymienić termostat ?

Bardzo bym prosił również o link do dobrego pasującego w miare taniego termostatu :)

Pozdrawiam ! I z góry dziękuje za pomoc !

(mam nadzieję, że to ADP :) )

59389083_1_644x461_kompletny-silnik-audi-a4-passat-16-osprzet-czestochowa_rev003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to adp. na tym zdjęciu nie da się pokazać bo termostat jest na dole :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnego alterantora nie trzeba na dole pod łapa poduszki silnika sie znajduje dwie szustki srubki przykrecony jest bedziesz widział od chłodnicy waz idzie do termostatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź jutro postaram się pogrzebać.

Chcę się jeszcze upewnić czy to na pewno termostat.

Sprawdziałem temperature na klimatroniku i po przejechaniu ~15 km wskazuje 90 stopni.

Auto nie grzeje w środku mimo, że jest ustawione 29 stopni :(

Nie wiem czy nie pierdyknął jakiś czujnik :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ADRze ma taką samą lokalizację ?? też czeka mnie wymiana. Przy tych temp w mieście wskaźnik na desce pokaże jakieś 75st C, a już jadąc poza spada znów na ~60st C...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja :)

Niestety sam nie dałem rady dostać się do termostatu :(((( Żeby sprawnie wszystko zrobic niestety, trzeba odkręcić alternator :( (sam bym go później nie złożył).

Zapłaciłem 96 zł ...

Ale teraz ten ciepły podmuch w tak zimne poranki mmmmmmmmmmm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ADRze ma taką samą lokalizację ?? też czeka mnie wymiana. Przy tych temp w mieście wskaźnik na desce pokaże jakieś 75st C, a już jadąc poza spada znów na ~60st C...

Tak :wink:

To znowu ja :)

Niestety sam nie dałem rady dostać się do termostatu :(((( Żeby sprawnie wszystko zrobic niestety, trzeba odkręcić alternator :( (sam bym go później nie złożył).

Zapłaciłem 96 zł ...

Ale teraz ten ciepły podmuch w tak zimne poranki mmmmmmmmmmm :)

Grunt że jesteś zadowolony :naughty:

Przy wymianie trzeba uważać aby go nie założyć odwrotnie a jest to możliwe :decayed:

O efektach takiej "zamiany" chyba nie trzeba pisać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety dostep do jednej ze srub jest tak ciezki ze na lezaco pod samochodem nie ma opcji odkrecic. ale na podnosniku albo kanale da sie to zrobic bez wiekszych rozbiorek samochodu. wystarcza odpowiednie nasadki przedluzki i grzechotka

przerabialem ta sytuacje w 2 ADRach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to efekty złej wymiany termostatu...

1.Silnik ładnie się nagrzewa, przejadę 15 km i normalnie na parkingu po wyłączeniu silnika odkręcam zbiornik płynu chłodniczego i tak jak by faluje (raz jest góra raz dół):) nie wiem czy to normalne, bo wcześniej tam nie zaglądałem...

2. Dwa dni temu wyjeżdżam z domu i po około 2km coś głośno pierdykło w silniku i zaczął buczeć bardzo głośno... Stało się to przy 120/h 4,5 obrotów: ( Mam się tym martwić?)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...