Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)


Krzysztof102

Rekomendowane odpowiedzi

Albo liczyc na ocieplenie klimatu:naughty:

do -5° jest ok

acha dla sceptyków z klapą nic się nie dzieje:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze na samym poczatku musi byc mocniejsze pchniecie i wtedy siłownik juz sobie poradzi , chodzi o moment i odległość odskoczenia klapy po zwolnieniu zamka , moze tez wystarczy zielona badz niebieska sprezyna tyle ze dłuzsza, wówczas dalej wypchnie klape i siłownik juz poradzi sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się z ucho.77 bo u mnie jest tak samo na mrozie klapa tylko się uchyli a gdy wjadę do ogrzewanego garażu to wtedy jest dużo lepiej bo otwiera klapę, słabo ale otwiera chodź moim zdaniem zielone sprężyny wraz nie zdają egzaminu zobaczymy jak będzie z niebieskimi które już zamówiłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zielonych powyżej zera jest ok

silownik krosno z racji że w kazdej temp. ładnie zwalnia :wink:co do sprężyn to najlepiej mieć dwa komplety:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamow niebieskie ale dłuzsze , zauwaz ze kazdy mimow wszytsko dokłada do tych sprezynek po 1, 2 lub 3 podkładki , wiec ..?? odpowiedz jest prosta dłuzsza sprezyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by spróbować na zestawieniu słowniki Krosno i niebieskie dłuższe sprężyny. Bo po co robić coś co nie zdaje egzaminu. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko że sprężyna nie może być dłuższa niż 3/4mm bo inaczej bedziesz zawias naciągnąć :wink:

---------- Post dopisany at 18:22 ---------- Poprzedni post napisany at 18:16 ----------

Panowie trzeba wziąść to na klatę i kiczyc dni do wiosny a w tedy to już będzie miodzio:wink:

Ja juz nie kombinuje i tak zostawoliam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe to ma działać w każdych warunkach a nie tylko do wiosny do zimy.

:decayed::guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 4mm moze byc wystrczajace , ale gdybanie nic nie da trzebazeby ktos zalozył dłuzsze i obserwowac jak to hula i czy wogole hula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie to nie ma sensu kupowania dłuższej sprężyny z tego względu, że zdecydowanie każdy jest za niebieską sprężyną w standardowym rozmiarze a podkładki dlatego podkładają że w zimę siłowniki tracą na wartości a zaś w sezonie letnim śmiga i bez podkładek a jak zakupisz dłuższą sprężynę to automatycznie stracisz regulacę bo cały czas będzie mocno ciągnęła co też wcale dobrze nie wpłynie na zamek itp :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ciagle czekam na zdjecie :)

co do zimy to snieg, bryje itp. trzeba doliczyc do masy klapy a zamykajac i tak trzeba się pobrudzic ;)

PS ja naprawde trzymam za was kciuki, ale boje się ze autko oberwie tak jak mojemu koledze z forum OCP, tydzien temu ogladalem jego skodzinke i balaganu troche narobilo (spawanie blacharki w miejscu trzpieni, troche szpachli, szyba tylna i wymiana prawego zawiasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no poczytałem forum OCP i chłopaki różnie się też wypowiadają o sprężynach jednemu wygina klapę drugiemu nie. Jeszcze znalazłem u nich na forum coś takiego

Google Translate

i jeszcze filmik z niebieskimi sprężynami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panocki ja się pofatygowałem :decayed: i zrobiłem kilka testów i obliczeń (wszystko na siłownikach KROSNO 650N)

Sprawa wygląda następująco

Dłuższe NIEBIESKIE sprężynki osobiście odradzam co wynika z poniższej tabeli i opisu

Przy zamkniętej klapie na tłoczysku siłownika między jego odkręcaną główką o cylindrem zostaje 21mm miejsca wolnego na którym musi się zmieścić cały zestaw czyli sprężynka+podkładki. Jak przekroczymy tą wartość to siłownik "zwiększa" swoją długość ponieważ nie da rady więcej się zamknąć i bardziej skompresować dołożonego materiału, co za tym idzie zaczyna napierać na bolce mocujące zamieszczone na klapie i karoserii i oczywiście na zawiasy klapy, dodając do tego liczbę Niutków dołożonych przez nas, może to skutkować objawami jak opisują wszyscy sceptycy.

Z tego co mi się udało dowiedzieć od starych znajomych z Ingolstadt zawias (jeden) klapy w B6 (zakładam że w B7 jest tak samo bo jest taki sam) powinien wytrzymać obciążenie stałe do 1500N max!!! i jest to wartość max max!!!

niestety nie było opcji żeby dostać choćby kopię dokumentu potwierdzającego ten fakt

Zakładając że wszyscy mamy podkładki o grubości 2mm sprawa ze sprężynkami wygląda następująco

podaje poniższe zestawienie według następującego klucza

L - długość sprężyny w spoczynku

Smax - max kompresja/skok sprężyny

Lmin = L - Smax czyli długość sprężyny po max kompresji/skoku

N - ilość Niutków jakie wytwarza sprężyna przy max kompresji/skoku

N+S - Ilość Niutków generowanych przez Siłownik + Sprężynę przy max kompresji

1. ZIELONE SPRĘŻYNY nr katalogowy PENTA SZ8010.20 x L z tabeli poniżej

L = 38mm / Smax = 20mm / Lmin = 18mm / N = 506 / N+S = 1156 - można dodać max 1 podkładkę

L = 32mm / Smax = 17mm / Lmin = 15mm / N = 576 / N+S = 1226 - można dodać max 3 podkładki

L = 25mm / Smax = 13mm / Lmin = 12mm / N = 558 / N+S = 1208 - można dodać max 4 podkładki

2. NIEBIESKIE SPRĘŻYNY nr katalogowy PENTA SZ8020.20 x L z tabeli poniżej

L = 38mm / Smax = 16mm / Lmin = 22mm / N = 744 / N+S = 1394 - BRAK MIEJSCA NA PODKŁADKI!!!

L = 32mm / Smax = 13mm / Lmin = 19mm / N = 813 / N+S = 1463 - można dołożyć max 1 podkładkę

L = 25mm / Smax = 10mm / Lmin = 15mm / N = 862 / N+S = 1512 - można dołożyć max 3 podkładki jednak liczba Niutków przekracza dopuszczalne max obciążenie!!!!

3. FIOLETOWE SPRĘŻYNY nr katalogowy PENTA SZ8005.20 x L z tabeli poniżej

L = 38mm / Smax = 22mm / Lmin = 16mm / N = 393 / N+S = 1043 - można dołożyć max 2 podkładki

L = 32mm / Smax = 18mm / Lmin = 14mm / N = 395 / N+S = 1045 - można dołożożyć max 3 podkładki

L = 25mm / Smax = 14mm / Lmin = 11mm / N = 401 / N+S = 1051 - można dołożyć max 5 podkładek

jeżeli chodzi o czerwone i żółte sprężyny to same sprężyny generują tyle Niutków (czerwona L32 - 1612N!!! a żółte L32 - 1792N!!!) że przekraczają wartości dopuszczalne także szczerze odradzam ich stosowanie!!

Jak wynika z powyższego im dłuższa sprężyna tym mniej Niutków generuje.

możecie sami wyciągnąć wnioski z powyższego ja w dalszym ciągu mam założony zestaw z niebieską sprężynką L=32mm i jedną podkładką

przy postoju cały dzień na mrozie -3 stopnie klapa jeszcze się otworzyła ale bardzo ospale przy -8 stopni już nie dała rady

klapa w dalszym ciągu jest prosta nic nie przecieka nie ma żadnych niepokojących objawów

Tutaj jeszcze dane do zamówienia potrzebnego sprzętu do moda

Siłowniki zamawiamy od TOM77

-siłowniki KROSNO 650N 24520 35 zł/szt

-wysyłka za pobraniem 22 zł, po wpłacie na konto 18 zł czyli razem 92 zł lub 88 zł

Center-Car

ul.Wrocławska 4

01-493 W-wa

Bank BGZ S.A. II O/W-wa 34 2030 0045 1110 0000 0080 5660

Sprężyny zamawiamy z firmy PENTA link do kontaktu PENTA Polska Sp. z o.o.

Sprężyna niebieska SZ 8020.20 x 032 - cena brutto 1 szt. 9,60 zł

Sprężyna zielona SZ 8010.20 x 032 - cena brutto 1 szt. 9,60 zł

Sprężyna fioletowa SZ 8005.20 x 038 - cena brutto 1 szt. 9,45 zł (będę je testował na wiosnę)

Koszty dostawy :

wysyłka listem poleconym - 6,50 zł

wysyłka kurierem: 17,60 zł

Za pobraniem: 21,40

PENTA Polska Sp. z o.o.

ul. Powstańców Śl. 82/44

53-333 Wrocław

nr konta: 56 1160 2202 0000 0000 3135 8053

O-Ring i podkładka

dostępne z każdym markecie lub sklepie budowlanym koszt groszowy

podk_adki_i_oringi.jpg

Zestaw z niebieską sprężynką L=32mm + 1 podkładka + 1 O-Ring działa do temperatury ok -5 st.C i również w lecie bez problemów!!

Zestaw z zieloną sprężynką L=32mm + 3 podkładki + 1 O-Ring działa do temperatury ok +10st.C

Zalecam wszystkim z korzystania z dwóch zestawów na zimę i lato, co prawda nasze zawiasy klapy wytrzymują 1500N (jeden) ale i tak zawsze jest dobrze je odciążyć jeżeli jest taka możliwość a roboty z wymianą sprężyn jest na 2 minuty koszty też znikome.

Spadek skuteczności zestawu w zimne dni jest spowodowany spadkiem skuteczności/siły co za tym idzie liczby niutków w siłownikach!!

Wartości w tabeli powyżej są podane przy max skuteczności/sile działania siłowników (czyli 650N) czyli nawet zostawiając zestaw z niebieską sprężyną na lato nic złego stać się nie powinno.

zastanówcie się dwa razy przed montowaniem coraz to mocniejszych sprężyn i siłowników oraz zwiększania ilości podkładek tylko aby "WYMUSIĆ" działanie moda ponieważ podejrzewam iż to było powodem kilku usterek opisywanych tutaj i na innych forach.

Cóż mod nie jest doskonały przy niskich temperaturach ale podejrzewam że jedynym rozwiązaniem będzie wykminić jak zamontować elektryczne otwieranie z innych modeli grupy VAG do naszych dupowozów :decayed:

P.S.

oczywiście wszystko jest obliczone dla B6 Audi a nie Octavii czy innych wynalazków gdzie konstrukcja zawiasu, klapy i mocowania jest INNA!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof 102 napisal pierwszy post i tak bedzie zawsze...

moderator moze posty edytowac... wiec dopisal/dokleil Twoje spostrzezenia do tego 1 posta ktory jest tzw podwieszony

:wink:

mogl tylko dopisac ze to Twoje spostrzezenia... widocznie sie spieszyl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo zostałeś guru tego tematu.Ja ciągle czekam na niebieskie.Chyba dużo zamówień mają bo to już półtora tygodnia.Dłuższa nie wejdzie, bo miejsca za mało.Przemo czyli jak pisałem wcześnie i z Twoich wyliczeń wynika, że nie przekraczamy 1500n.Czyli sceptycy załatwieni.Jakby nie patrzeć za tą kasę choćby miało latać 9 miechów w roku to i tak się opłaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo zostałeś guru tego tematu.Ja ciągle czekam na niebieskie.Chyba dużo zamówień mają bo to już półtora tygodnia.Dłuższa nie wejdzie, bo miejsca za mało.Przemo czyli jak pisałem wcześnie i z Twoich wyliczeń wynika, że nie przekraczamy 1500n.Czyli sceptycy załatwieni.Jakby nie patrzeć za tą kasę choćby miało latać 9 miechów w roku to i tak się opłaci

GURU dobre :grin:

Co do PENTA wczoraj rozmawiałem z gościem i mówił mi że właśnie mu wysyłają paczkę z Niemiec myślę że do jutra najpóźniej będzie miał ja u siebie i wtedy tylko wysyłka do zamawiających także jeszcze trochę cierpliwości.

Co do sceptyków to każda opinia jest cenna ja obserwuję klapę jakby coś było nie tak od razu napiszę jakby ktoś coś zauważył to również prosze o info

na papierze wygląda że powinno śmigać (i jak na razie śmiga :decayed:) bez problemów wyjmując oczywiście ujemne temperatury :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...