Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)


Krzysztof102

Rekomendowane odpowiedzi

Majkel mi chodzi o to, że ja taki stan miałem bez moda. Może u niektórych mod przyspiesza. U mnie klapa była lekko opadnięta. Po modzie nic się nie zmieniło (żadnych niepojących wydarzeń) ..... no może poza roześmianą gębą po modzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej macie dowód że klapa MUSI być niżej. Onaczej będzue działać jako wiatrołap. O deszczu i hałasie nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej macie dowód że klapa MUSI być niżej. Onaczej będzue działać jako wiatrołap. O deszczu i hałasie nie wspomnę.

Wiadomo że musi być niżej. Ja porównałem jak wygląda klapa bez siłowników, ze starymi siłownikami, z nowymi siłownika i z nowymi siłownika + sprężyny. I jak widzicie po zdjęciach, w porównaniu do starych siłowników, nowe siłowniki + sprężyny znacząco obniżają klapę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ,czy tu powinienem :whistling: ....ale jakby ktoś szukał zielonych sprężynek to odstąpię w dobrej cenie...pw :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie że wtrącę swoje 2 grosze

1. GRUBCIO1980 ja zamówiłem dłuższe i słabsze (fioletowe) sprężyny aby zobaczyć czy mod zadziała przy mniejszej sile jaką generuje zestaw siłownik + sprężynka ale przy dłuższej sprężynie niż te co mamy teraz zamontowane, tak aby max obniżyć siły działające na konstrukcję klapy, a jedyna dłuższa sprężyna która wchodziła w grę i się mieściła bez powodowania jakichkolwiek uszkodzeń (bezpieczna do montażu), jest fioletowa 38mm.

Otóż jest za słaba dzisiaj zamontowałem sprężynki plus 2 podkładki i klapa się nie otwiera, przynajmniej w B6 nie za działa bo w B5 śmiga, ale o tym napisze poniżej.

Wniosek jest tylko jeden że zestaw jaki mamy zamontowany to jedyne działające rozwiązanie.

2. Co do opadania klapy to widzę że u każdego jest to trochę inaczej ja tak samo jak grubcio1980 wizualnie (na oko) nie widzę żadnej różnicy w ułożeniu klapy. W tygodniu nie mam na to czasu ale w weekend postaram się porobić zdjęcia tak jak to zrobił majkel i zamieszczę tutaj w wątku.

3. Dzisiaj z kolegą Arturoo zrobiliśmy test moda w B5.

Test przeprowadzony był na nowych siłownikach 530N (seria z B6) i sprężynach zarówno fioletowych 38mm i zielonych 32mm

W obu zestawieniach sprężyn klapa śmiga ALE dość mocno opadła (ok 4-5mm) ponieważ jak się okazało po zamknięciu klapy w B5 zostaje jedynie 12mm miejsca wolnego na tłoczysku na sprężynę, co za tym idzie jedyna sprężyna (przynajmniej z oferty firmy STEINEL) jaka może być założona do B5 to FIOLETOWA długa na 25mm, a sprężyny które dzisiaj mieliśmy do dyspozycji normalnie rozpychały siłownik ponieważ nie dało się ich skompresować na tak małą długość. Co jeszcze zauważyliśmy to fakt iż klapa w B5 opada już po zastosowaniu silniejszych siłowników nie dużo (ok 2mm) ale jednak.

jak na razie test w B5 trwa będziemy z Arturem zamawiali sprężynki i spróbujemy może słabsze seryjne siłowniki (420N) do B5 bo wydaje się iż klapa w tym modelu jest o wiele lżejsza od naszych w B6.

Będę pisał jak się czegoś więcej dowiem po kolejnych testach w B5

---------- Post dopisany at 23:33 ---------- Poprzedni post napisany at 23:32 ----------

Nie wiem ,czy tu powinienem :whistling: ....ale jakby ktoś szukał zielonych sprężynek to odstąpię w dobrej cenie...pw :wink:

Zrobiłem z ciebie teraz już oficjalnie świnkę doświadczalną dla wszystkich właścicieli B5 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie zestaw z niebieskimi sprezynami nie zawsze sie otwiera, wczoraj dwa razy klapa sie nie podniosla, temp ok.+4 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakieś podkładki ? hmmmm.... niebieskie są b.mocne :whistling:

---------- Post dopisany at 10:32 ---------- Poprzedni post napisany at 10:29 ----------

mam też czerwone ...możemy się zgadać to sobie podmienisz ...sprawdzisz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna podkladka o strony oringa, narazie zobacze co sie bedzie dzialo, jak faktycznie czesto sie nie bedzie otwierac to sie zgadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem dwie podkładki ale jeden oring i lata.U mnie jest oring,podkładka,sprężyna,podkładka,główka siłownika. Z jedną podkładką też czasami focha klapa strzeliła i dlatego dałem drugą ale wywaliłem oring żeby urwać milimetr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna podkladka o strony oringa, narazie zobacze co sie bedzie dzialo, jak faktycznie czesto sie nie bedzie otwierac to sie zgadamy

przeczytaj pierwszego posta!!

szczerze odradzam montowanie czerwonych sprężyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe zdjęcia, nie śmiać się z zgagi, to miałem pod ręką :decayed:

Nowe siłowniki + sprężyny niebieskie

DSC03362.jpg

Nowe siłowniki

DSC03363.jpg

Stare siłowniki

DSC03365.jpg

Po 3 dniach postoju bez otwierania klapy (niebieska sprężynka + 1 podkładka) ledwo co otworzył dzisiaj, trochę się zamyślił, ale otworzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowałem u siebie siłowniki KROSNO + niebieska sprężynka + 1 podkładka i wszystko ładnie chodzi :decayed:.

Oglądałem klepe(lotke)na normalnych siłownikachi wystawała nad dach :shock3: po zamontowaniu nowego zestawu nadal jest tak samo.

678ebe7fe068d0e0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sline lotka?? Bo one hyba wyżej są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem dwie podkładki ale jeden oring i lata.U mnie jest oring,podkładka,sprężyna,podkładka,główka siłownika. Z jedną podkładką też czasami focha klapa strzeliła i dlatego dałem drugą ale wywaliłem oring żeby urwać milimetr

No wlasnie po dluzszym postoju nie zawsze sie otworzy, doloze druga podkladke i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowałem u siebie siłowniki KROSNO + niebieska sprężynka + 1 podkładka i wszystko ładnie chodzi :decayed:.

Oglądałem klepe(lotke)na normalnych siłownikachi wystawała nad dach :shock3: po zamontowaniu nowego zestawu nadal jest tak samo.

http://images62.fotosik.pl/677/678ebe7fe068d0e0med.jpg

wystaje ponad dach bo jest lotka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U każdego inaczej...:facepalm:

wszystko zależy od przeszłości naszych samochodów jak były eksploatowane czy miały jakieś przygody wypadkowe z uderzeniem w tył przede wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przed wykupieniem OC AC był rzeczoznawca i badał czujnikiem całe auto, niby nie bite i niemalowane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...