Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)


Krzysztof102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potwierdzam działanie zestawu: KROSNO 650N + niebieskie sprężyny SZ 8020.20 x 032 + jedna podkładka.:decayed: Tak jak pisaliście wyżej, poprawnie działa do temp. ok -7, z klapą bagażnika póki co nic złego się nie dzieje. Co do PENTY to ja czekałem równo tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mail od PENTY:

"Witam,

Sprężyna SZ 8020.20 x 032 - cena brutto 1 szt. 9,60 zł

WARUNKI SPRZEDAŻY

Ceny: Brutto (zawierają podatek VAT w stawce 23%) , EXW Wrocław

Czas dostawy: kilka dni

Koszty dostawy :

wysyłka listem poleconym - 6,50 zł

wysyłka kurierem: 17,60 zł

Za pobraniem: 21,40

Płatność: przedpłata na konto: PETNA Polska Sp z o.o.

nr konta: 56 1160 2202 0000 0000 3135 8053

W przypadku zamówienia, proszę o podanie adresu dostawy i ew. danych do faktury - gdy ma zostać wystawiona

(wskazane, a przy opcji wysyłki kurierem, konieczne jest również o podanie nr telefonu)

Pozdrawiam

Andrzej Słota tel. kom. 790 642 999"

A siłowniki do nabycia u TOM77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, na chwilę obecną koszty MODU zamykają się w kwocie ok.120zł ;

od TOM77

-siłowniki KROSNO 650N 24520 35 zł/szt

-wysyłka za pobraniem 22 zł, po wpłacie na konto 18 zł czyli razem 92 zł lub 88 zł

Center-Car

ul.Wrocławska 4

01-493 W-wa

Bank BGZ S.A. II O/W-wa 34 2030 0045 1110 0000 0080 5660

od PENTA

Sprężyna SZ 8020.20 x 032 - cena brutto 1 szt. 9,60 zł

Koszty dostawy :

wysyłka listem poleconym - 6,50 zł

wysyłka kurierem: 17,60 zł

Za pobraniem: 21,40

PENTA Polska Sp. z o.o.

ul. Powstańców Śl. 82/44

53-333 Wrocław

nr konta: 56 1160 2202 0000 0000 3135 8053

,plus podkładki & oringi ok. 3zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof 102 napisal pierwszy post i tak bedzie zawsze...

moderator moze posty edytowac... wiec dopisal/dokleil Twoje spostrzezenia do tego 1 posta ktory jest tzw podwieszony

:wink:

mogl tylko dopisac ze to Twoje spostrzezenia... widocznie sie spieszyl...

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straszny bałagan jest w watku powielane są wiadomości , nie używacie ludzie szukajki tylko zaśmiecacie watek,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że już wszystko jest w tym wątku napisane

CZYTAĆ PANOCKI CZYTAĆ TEN WĄTEK NIE TRZEBA SZUKAJKI

A dla wszystkich leniwych podsumowanie napisał kolega grzegum w poście #567 i ten zestaw działa do temperatury ok -5 stopni.

dla tych którzy nie znają numerów katalogowych sprężyn dopisałem je w poście #558 obok nazwy koloru

a i jeszcze tutaj link do kontaktu do PENTA Polska

PENTA Polska Sp. z o.o.

---------- Post dopisany at 23:47 ---------- Poprzedni post napisany at 23:08 ----------

tutaj jeszcze zdjęcie O-Ringów i podkładek

dostępne z każdym markecie lub sklepie budowlanym koszt groszowy :decayed::wink:

podk_adki_i_oringi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze to jak pierwszy raz czytałem wątek o otwieraniu klapy to on wyglądał inaczej

w trakcie jakiś miesiąc temu ktoś (przypuszczam że któryś moderator) skleił wszystko w jeden wątek i niech już tak zostanie bo jak znowu będę pisał kolejny wątek to znowu będą pytania i już za dużo ludzi śledzi ten wątek żeby teraz robić kolejne zamieszanie.

DLA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH

DANE DO ZAMÓWIENIA, NUMERY I DANE FIRM SĄ UZUPEŁNIONE W POŚCIE NR 558.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie PROSZE o dokładny opis jakie sprezyny i silowniki trzeba załozyć .

Uzupelnimy pierwszy post aby wszystko było jasne i nie było balaganu .

Prosze o PW do mnie to poprawimy wszytko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przed dokonaniem tego moda przyglądałem się dokładnie klapie w moim avancie i dwóch innych B6. W każdym z aut klapa była ciut niżej niż linia dachu,więc raczej tak jest fabrycznie...

mam już sprężynki zielone i niebieskie,amorki Krosno,podkładki i niebawem zakładam:banan:.Na razie założę niebieskie,a za jakiś czas gdy temp. trochę wzrośnie (+10 +15) zielone :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę....klapa jak i drzwi (nawet szyberdach )

Ustawić wysokość z przodu i z tyłu zgodnie z rysunkami w celu uniknięcia nadmiernego szumu wiatru.

MUSZĄ być inaczej ustawione ze względu na pęd powietrza, szczególnie jeśli pada...

Chodzi o szum jak i zabieranie wody podczas jazdy.

Polecam przejrzeć rysunki montażowe ELSA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i modzik zrobiony :decayed: .kilka minut i banan na twarzy-chciało by się otwierać klapę co chwilę jak dziecko :grin:.

przy temp +2 klapa na niebieskich sprężynach ładnie odskakuje,ładnie się otwiera i na amorach Krosno ładnie wyhamowuje przed końcem.mam nadzieję że będzie wszycho ok.zobaczymy za jakiś czas jak to się sprawuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie cieszy mnie że śmiga coraz większej liczbie osób bez problemowo

u mnie w dalszym ciągu nie ma żadnych niepokojących objawów wszystko jest ok.

Zauważyłem tylko że jak dłużej nie otwieram klapy (ostatnio 3 dni stało auto) to trudniej odskakuje jakby sprężynka "traciła" swą siłę może być to spowodowane tym że każda sprężyna jest zaprojektowana tak że powinna pozostawać w stanie spoczynku czyli rozprężona by zapewnić max działanie, u nas jest cały czas ściśnięta.

Ale to mały problem bo klapa i tak się otworzyła co prawda na początku myślałem że będę musiał jej pomóc ale dała radę, a konstrukcja jest w dalszym ciągu tak jak fabryka przewidziała :decayed:

Teraz przez kilka dni w Bielsku mamy w dzień ok +10 na termometrach także śmiga bez problemów

Jakby ktoś coś jeszcze zauważył lub miał jakieś niepokojące spostrzeżenia to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do oddania nowy zestaw(3 razy otwarty). U mnie po zamknięciu klapy, jest nierówna szpara przy lampach( z lewej nie ma jej wcale). W historii serwisowej mam napisane, że coś było robione z klapą. Nawet na zielonej bez podkładki jest to samo! Więc muszę zrezygnować z moda. Cały zestaw jest absolutnie nowy kompletny za 150zł z wysyłem DPD(kurier pobranie).

Jak na foto:

2x SZ 8010x32mm, 2x SZ 8020.32mm, 2x Krosno 650N, 2x oring7mm, 4x podkł. 8/2mm.

IMG_1405.jpg

IMG_1408.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zamknięciu klapy, jest nierówna szpara przy lampach( z lewej nie ma jej wcale). W historii serwisowej mam napisane, że coś było robione z klapą.

A sprawdzałeś dokładnie? Bo może masz poprostu rozwalony któryś zawias skoro bez sprężyn i napięcia jest ok a dodanie sprężyn naciąga tak mocno klapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie może wartałoby rozkręcić ściągnąc osłony i zobaczyć co tam majstry pokombinowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem dokręcenie zawiasów i było ok. Nie mam pomysłu bo z klapą jest coś nie tak. Już naprawiałem microstyk (tę blaszke), teraz z kolei często odbija przy zamykaniu a wyregulować nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...