Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)


Krzysztof102

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wygląda to tak

Zielona + 2 podkładki ale po 2 godzinach stania chwile 'myślał' zanim sie otworzył, zobacze jak będzie po nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zielonych po około miesiącu sprężynki nie dają już rady

coraz bardziej jestem przekonany o tym że jedyną słuszną sprężynką do B6/B7 jest niebieska 32mm

U mnie śmiga już z dobre pół roku i nie ma problemów jedynie jak przez tydzień nie otwieram bagażnika, za pierwszym razem po tym czasie, klapa się nie otworzy sama i trza jej pomóc palcem ale potem już śmiga :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nic nie da bo za dużo materiału tam będziesz miał i zacznie ci cisnąć na mocowania siłowników co może się źle skończyć dla twojej klapy.

ta sprężynka jest po prostu na dłuższą metę za słaba.

Tak jak już pisałem wcześniej sprężynka jest u nas cały czas ściśnięta co nie sprzyja jej żywotności, jednak nie możemy przesadzić też w drugą stronę i montować mocniejszych sprężynek niż te niebieskie.

Ja przez pół roku mam zamontowane niebieskie i dają cały czas radę o ile klapa nie pozostaje w spoczynku dłużej niż kilka dni.

jak otworzę bagażnik przynajmniej co 2, 3 dzień mod działa super.

---------- Post dopisany at 22:12 ---------- Poprzedni post napisany at 22:11 ----------

Poskladki to zło. Bo obniża dodatkowo klapę.

dokłądnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki kumam....a powiedzcie czy coś wiadomo na temat np. Golfa V bo kumpel się pyta...tam chyba są jakieś gumowe odbojniki zamiast sprężynek i siłowniki mocniejsze jak u nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek spytaj kumpla czy by mi to zamówił mogę kasę mu przelać....

wladi ja napisałem w sensie - niech Twój kumpel zamawia i ogień :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakieś numery tych odbojników sa dostepne?

A może chociaż jak się one fachowo nazywaja żeby poszukać. Bo ja zacznę kombinować w tym kierunku a nie ze sprężynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może pod ręką nr. tych mocniejszych silowników do b5 ?bo Tak patrzę sobie po wymiarach to podobne są w b6 ale czy one podejdą do b5? Dzięki wielkie za ewentualną podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba o golfie. Mam mały pomysł jakby mozna wykorzystac te odbojniki w avancie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem, że uszczelka chowa mi się w tłoczysku siłownika (w siłowniku jest jakiś 1mm wgłębienia) i to chyba jest powód niesystematycznego otwierania się kalpy w automacie (raz uszczelka się tam chowa, a raz wyłazi). Mam wrażenie, że dodanie drugiej uszczelki powinno załatwić sprawe (druga już nie będzie miała miejsca na schowanie się w siłowniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka jest w sumie tylko po to żeby po otwarciu klapy sprężynka i podkładki ci nie goniły po tłoczyska siłownika.

nie ma ona żadnej funkcji związanej z funkcjonowaniem moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, ale jak wejdzie w siłownik to i wtedy stwarza pewien opór, którego chcemy uniknąć dla otworzenia klapy ;) do tego tracisz ok. 0,5mm na siłowniku przy podkładkach więc raczej ma wpływ na to czy klapa się otworzy czy też nie :)

oczywiście najbardziej istotny wpływ wywiera tu temperatura przy tej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...