Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Webasto oryginał Audi czy zewnętrzny system?


worm87

Rekomendowane odpowiedzi

tak 800zł. Pilot uniwersalny 80zł, piecyk z wydechem 350zł, pompka paliwa 140zł, a reszta to węże paliwowe, kostki i kable do zrobienia wiązki. Montaż we własnym zakresie - około 10h. (w tym rozebranie piecyka na części pierwsze i czyszczenie.) Piecyk też można diagnozować vagiem, bo jest z a6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 800zł. Pilot uniwersalny 80zł, piecyk z wydechem 350zł, pompka paliwa 140zł, a reszta to węże paliwowe, kostki i kable do zrobienia wiązki. Montaż we własnym zakresie - około 10h. (w tym rozebranie piecyka na części pierwsze i czyszczenie.) Piecyk też można diagnozować vagiem, bo jest z a6

Możesz opisać jak ogarnąłeś pilot uniwersalny? :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devastation coś więcej o tym zestawie?

Kkam mówimy o diesel-u?

Wrzucalem do swojego tiguana

Ale to juz wyzsza polka, 7000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucicie gdzie można zapytać o kupno i ew montaż ogrzewania postojowego?

Najlepiej okolice Warszawa lub Lublin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zamontowałem webasto z a6 c5 - jest sterowane analogowo, więc można przyjąć, że jest uniwersalne. Do tego kupiłem pilot o zasięgu 200m. Całkowity koszt 800zł.

Masz moze jakiegos linka do takich cudeniek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 800zł. Pilot uniwersalny 80zł, piecyk z wydechem 350zł, pompka paliwa 140zł, a reszta to węże paliwowe, kostki i kable do zrobienia wiązki. Montaż we własnym zakresie - około 10h. (w tym rozebranie piecyka na części pierwsze i czyszczenie.) Piecyk też można diagnozować vagiem, bo jest z a6

Możesz opisać jak ogarnąłeś pilot uniwersalny? :przebiegly:

Webasto sterowane jest +, czyli jak podasz 12V to odpala, chodzi tak długo, jak podajesz napięcie(oczywiście jeżeli sterownik widzi ze wszystko jest "ok")

Kupiłem radiolinię dwu kanałową z załączaniem czasowym (jest tego pełno na allegro np Radiolinia 2 kanałowa z pilotem DWB-100 (3671405752) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.)

Skonfigurowałem tak, że naciśniecie przycisku załącza webasto na 15 min oraz zapalają się kierunkowskazy na 3s. Ponowne nacisnięcie przed upływem czasu wyłączy webasto. Jak masz jakieś bardziej szczegółowe pytania to pisz na PW

---------- Post dopisany at 17:34 ---------- Poprzedni post napisany at 17:32 ----------

przykładowe webasto z a6 WEBASTO OGRZEWANIE AUDI A6 C5 2.5 TDI 4B0265081D (3714839840) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.. Oczywiście warto poszukać jak najmłodsze/ ewentualnie kompletne, np z pompką paliwa

---------- Post dopisany at 17:37 ---------- Poprzedni post napisany at 17:34 ----------

Tak wygląda po zamontowaniu(lewa podłużnica, przy silniku 1,9 tdi)

Obraz_016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio sprzedałem 2 szt na forum i pewnie te osoby są zadowolone jeden za 400 drugi 500.

U siebie mam marki Eberspacher, oczywiście sterowanie za pomocą zegara ori od webasto bo fajnie komponuje się w desce rozdzielczej tam gdzie były dwie zaślepki od przycisków , do tego sterowanie z pilota takiego tak jak u devastationa i bajka więc polecam

webasto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ten pilot "zainstalowałeś" pod webasto?

Choć przyznam że patent kolegi kkam też jest wart przemyślenia, przede wszystkim zważywszy na koszt :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 400 puściłem piec i pompka paliwa

a za 500 to puściłem BW50 komplet wszystko łącznie z wiązką i zegarem teraz mam jeszcze dwa piece ale są w fazie testów i tez bedą na upchnięcie do diesla

Mariusz musisz mieć odpowiednią centralke pod pilota on nie ma wszystkich funkcji tak jak powinien ale jestem zadowolony. Można zrobić wszystkie tylko szkoda kasy na centralkę pod niego bo kosztuje w ujjjj tylko u mnie ten pilot nie ma napisu webasto tylko znaczek z tyłu mercedesa :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie siedzę i się trochę dokształcam z tego tematu :wink:

Będzie w grudniu urlop to trzeba trochę przy Audi pogrzebać :jerk:

Zwłaszcza że pilocik by się bardzo przydał :jerk:

A i wychodzi na to że tym piecykom Webasto też można robić diagnostykę VAG'iem, więc jak się dobrze pomyśli to można je podpiąć pod gniazdo diagnostyczne w aucie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem ze jest mozliwosc zdalnie załączać webasto. Dla mnie rewelacja temat. A czy to nie rozladowywuje akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej rozładowuje wentylator od nawiewu i to z siłą nawiewu nie należy przesadzać, 2-3 kreski wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo webasto dużo prądu nie bierze.

Poniżej podstawowe parametry:

<a  href=5625d56d306235b8.jpg' alt='5625d56d30623

Jeśi ktoś zainteresowany, to do pobrania istrukcja montażu A4 B5:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/81387581/a4_webasto_standheizung_einbauanleitung_f_r_1.8t_1.9tdi.pdf

niestety po niemiecku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśi ktoś zainteresowany, to do pobrania istrukcja montażu A4 B5:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/81387581/a4_webasto_standheizung_einbauanleitung_f_r_1.8t_1.9tdi.pdf

:oklasky:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a do 2.0 TDI B7 gdzieś nie masz?

I tak i nie :)

Mam instrukcję montażu Hydronic-a, czyli urządzenia firmy Eberspacher

www.eberspacher.com - Eberspächer

Są to urządzenia funkcjonalnie (i jakościowo równieź) takie jak Webasto, więc generalnie można się posiłkować instrukcjami obydwu producentów.

Sam schemat montażu będzie w zasadzie taki sam, ale inna będzie rozpiska wiązek elektrycznych.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/81387581/25_2390_95_17_55_DE_0405.pdf

Montowałem w kilku swoich samochodach ogrzewania postojowe zarówno Webasto jak i Eberspache i gdzieś mam trochę dokumentacji.

Muszę to przejrzeć i za parę dni wrzucę do ściągnięcia.

Widzę, że jest jakieś zainteresowanie , wię myślę że wrzucę w nowym wątku -będzie łatwiej znaleźć szczególnie tym którzy nie śledzą dokładnie niniejszego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam gdzieś po polsku do hydronica itp w sieci tego sporo montaż też banalnie prosty:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...