Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Webasto oryginał Audi czy zewnętrzny system?


worm87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moje pytanie na dziś brzmi: Czy warto rozważać montaż webasto uniwersalnego?

Z tego co się zdążyłem zorientować to co do oryginału:

+ możliwość konfiguracji z FISa (a więc, żadnych dodatkowych paneli)

+ przy uszkodzeniu oczywiśćie możliość diagnozy poprzez VAG (kody błędów)

+ nie ma to jak dedykowany system

- dostępność części zamiennych (przede wszystkim pilota)

- ceny części zamiennych

- podobno w wersji B6/B7 niezbyt udane

- duża awaryjność

Sam nie mam webasto więc teoretyzuję, ale może Wy coś mądrego podpowiecie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobycie wszystkich części do oryginalnego webasto to nie lada wyzwanie, efekt super- konfiguracja z fis'a itp sam nad tym myślałem ale na razie odpuszczam sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiło mi się o uszy, że jest ktoś na forum, kto sprzedaje komplety ori webasto (wszystko co potrzebne do podłączenia+ graty) ale nie pamiętam kto to był :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fabrycznym się nie wypowiem, ale webasto marki Webasto choć montowane w serwisie Audi, spisuje mi się bezproblemowo a korzystam z tego dużo i często.

I ja osobiście widzę taki jeden plus instalacji uniwersalnej względem fabrycznej: jeśli przyjdzie kiedyś taki dzień że będę musiał zmienić samochód to webasto zostaje ze mną i pójdzie do następnego samochodu :naughty:

Ktoś tu nawet ostatnio na forum wystawiał nowy piec do diesla :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz powiesz coś więcej o tej swojej instalacji. Jakiś link co to dokładnie jest, ile siana Cię to kosztówało, sam to montowałeś czy trzeba specjalistę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zbyt wiele Ci o samej instalacji nie powiem ale:

- webasto było montowane przez poprzedniego właściciela ładnych kilka lat temu w serwisie Audi (mam z tego wszystkie papiery więc jakbyś bardzo chciał to poszukam co tam dokładnie za piec siedzi ale Ty i tak masz diesla :wink:)

- mam taką centralkę:

(bardzo mała, z pasującym mi do wnętrza B5 czerwonym podświetleniem :wink:)

p5270735.jpg

- webasto jest zintegrowane z panelem klimatronika

- programowanie z centralki bądź wł/wył za pomocą pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba to: Ogrzewanie postojowe - Webasto Thermo Top

W jaki sposób to integruje się z panelem klimatronika, jak podnosisz temp to uruchamia Ci się webasto? A z działaniem jak fabryczne, grzeje wnętrze i silnik?

---------- Post dopisany at 15:36 ---------- Poprzedni post napisany at 15:33 ----------

Z tego co się rozglądam to 3k trzeba szykować przynajmniej na coś takiego. Mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pewno Thermo Top ale nie pamiętam jaki dokładnie piecyk.

Webasto mogę uruchomić albo pilotem albo przyciskiem na centralce. Bądź włączy się samo o zaprogramowanej godzinie.

Tak, grzeje i silnik i wnętrze.

Po włączeniu webasto aktywuje się również panel klimatronika (bez kluczyka, zapłonu tip) na którym można ustawiać siłę nawiewu i temperaturę.

No na nowych klockach 3k to bardzo lekką ręką :kwasny:

Odnośnie obsługi to opisałem więcej w tym wątku:

http://a4-klub.pl/1-8-211/to-ustawic-webasto-306392/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiło mi się o uszy, że jest ktoś na forum, kto sprzedaje komplety ori webasto (wszystko co potrzebne do podłączenia+ graty) ale nie pamiętam kto to był :co:

mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie postojowe, czy to fabryczne czy uniwersalne to jest generalnie to samo urządzenie - różni się tylko sterowaniem.

Do A4 jeszcze sobie nie zakładałem ogrzewania, ale montowałem w innych swoich samochodach (w tym A6 c5) i podłączenie do klimatronika polega na podpięciu jednego z kabli z wiązki ogrzewania do odpowiedniego pinu w klimatroniku. Po załączeniu ogrzewania klimatronik sam ustawia wtedy odpowiedni nawiew.

Gdybym miał dokładać, to wolałbym dołożyć uniwersalne. Tak jak ktoś pisał wcześniej można je zabrać do następnego auta, bo przy sprzedaży raczej nikt nie zapłaci pełnej kwoty za ogrzewanie.

Poza tym uniwersalne ma wg mnie taką zaletę, że tanio można założyć zdalne sterowanie gsm.

Kupujesz np: Lokalizacja GPS i monitoring ruchu pojazdw ukady powiadomienia i zdalnego sterowania z wykorzystaniem sieci komrkowej GSM , AVR JTAG DEBUGGER nie pamiętam dokładnie ceny ale płaciłem około 200 zł

dokładasz do tego Nokię za 30 zł i masz komfortowe zdalne sterowanie ze swojego własnego telefonu gsm. Żeby właczyć ogrzewanie, dzwonisz do modułu który od razu się rozłącza więc nie ma kosztów połaczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto ma numer :decayed: Ale chyba niektóre urządzenia tego typu (jeśli nie wszystkie) przyjmują "rozkazy" tylko z określonego numeru :wink:

Jest też taki zestaw dedykowany Webasto Thermo Call, razem z aplikacją na Androida i wszystkimi bajerami można sterować ze smartphone'a :kox:

Ale cena za ten zestaw blisko 2000 PLN :facepalm::facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiło mi się o uszy, że jest ktoś na forum, kto sprzedaje komplety ori webasto (wszystko co potrzebne do podłączenia+ graty) ale nie pamiętam kto to był :co:

mario

Niestety ostatnio jest deficyt na rynku :grin:

Ale instytut rozwojowy opracowuje nową formułę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz o tym nie słyszałem. Dobry myk. A powiedz każdy może zadzwonić? :decayed:

Nie. Wprogramowujesz numer na który ma reagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie postojowe, czy to fabryczne czy uniwersalne to jest generalnie to samo urządzenie - różni się tylko sterowaniem.

Do A4 jeszcze sobie nie zakładałem ogrzewania, ale montowałem w innych swoich samochodach (w tym A6 c5) i podłączenie do klimatronika polega na podpięciu jednego z kabli z wiązki ogrzewania do odpowiedniego pinu w klimatroniku. Po załączeniu ogrzewania klimatronik sam ustawia wtedy odpowiedni nawiew.

Gdybym miał dokładać, to wolałbym dołożyć uniwersalne. Tak jak ktoś pisał wcześniej można je zabrać do następnego auta, bo przy sprzedaży raczej nikt nie zapłaci pełnej kwoty za ogrzewanie.

Poza tym uniwersalne ma wg mnie taką zaletę, że tanio można założyć zdalne sterowanie gsm.

Kupujesz np: Lokalizacja GPS i monitoring ruchu pojazdw ukady powiadomienia i zdalnego sterowania z wykorzystaniem sieci komrkowej GSM , AVR JTAG DEBUGGER nie pamiętam dokładnie ceny ale płaciłem około 200 zł

dokładasz do tego Nokię za 30 zł i masz komfortowe zdalne sterowanie ze swojego własnego telefonu gsm. Żeby właczyć ogrzewanie, dzwonisz do modułu który od razu się rozłącza więc nie ma kosztów połaczeń.

Jesli mozesz to podaj jaki bylby szacunkowy koszt takiego kompletnego webasto uniwersalnego + moduł zdalnego sterowania:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zamontowałem webasto z a6 c5 - jest sterowane analogowo, więc można przyjąć, że jest uniwersalne. Do tego kupiłem pilot o zasięgu 200m. Całkowity koszt 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio montowalem webasto uruchamiane z pilota

Diagnostyka po VAGu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zamontowałem webasto z a6 c5 - jest sterowane analogowo, więc można przyjąć, że jest uniwersalne. Do tego kupiłem pilot o zasięgu 200m. Całkowity koszt 800zł.

Wszystko co potrzebne + pilot = 800 pln?

---------- Post dopisany at 22:24 ---------- Poprzedni post napisany at 22:22 ----------

Ostatnio montowalem webasto uruchamiane z pilota

Diagnostyka po VAGu

Ile taka usługa u Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...