Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niskie zawieszenie z przodu a4 jak podwyższyć?


kondi169

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie posiadam audi a4 1998r. 1,9tdi 110km sedan. Chodzi mi o zawieszenie z przodu gdyż nie wiem czy jest standard czy sport ale jest strasznie niskie. Praktycznie od osłony silnika do podłoża jest kilka cm. Jadąc po nierównościach 20km/h auto podskakuje i już wadzę osłoną o asfalt. Obawiam się, że pierwsze śniegi i zaspy i nie dam rady wyjechać nigdzie. Co polecacie jakie amorki i sprężyny kupić?? Sam już nie wiem czy te auto jest niskie bo poprzedni właściciel obniżał czy może to jest orginalna zawiecha tylko już trochę wywalona, bo patrząc na inne a4 nie są aż tak niskie jak moja. Nie chciałbym kupić nowych amorków i sprężyn i okaże się, że stracę kasę a auto się nie podniesie. Najlepszym rozwiązaniem byłoby podwyższyć przód tak jak w audi a4 allroad jest ona genialnie wysoka. Ma ktoś jakieś propozycje? Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to coś nowego :grin:

Pokaż fotki tego swojego zawiasu i ew. jakichś oznaczeń a ktoś Ci coś doradzi (pamiętajcie, na odwrót niż zawsze :decayed:)

W razie czego szukaj zawiasu 1BA do swojego silnika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz tak nisko miske to napewno masz jakieś sportowe zawieszenie, ori wybite nie usiadło by tak nisko.

wrzuć foto to wszystko się wyjaśni

Jak coś to mam ori sprężyny 1BA od AFN na sprzedaż - pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seryjne 1BE bądź -30, to nie jest niskie auto:wink: mozesz sie z kimś zamienic na seryjne zawieszenie komfort 1BA, ale to tapczan bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawiecha niska od osłony spod slinika do ziemi kilka cm o wszystko wadzi ;d a w dodatku strasznie sztywna.. a orginalna zawiecha też taka sztywna, że czuć wszystkie dziury czy komfort się poprawi?

też chętnie się zamienię na coś wyższego i bardziej komfortowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawiecha niska od osłony spod slinika do ziemi kilka cm o wszystko wadzi ;d a w dodatku strasznie sztywna.. a orginalna zawiecha też taka sztywna, że czuć wszystkie dziury czy komfort się poprawi?

też chętnie się zamienię na coś wyższego i bardziej komfortowego

zarzuć jakimś zdjęciem, jak auto stoi w dzień, oryginalne zawieszenie jest bardzo komfortowe, ale jestem przywyczajony do jazdy na sztywno, chętnie się zamienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jutro wrzucę fotki zrobione w dzień i wrzucę jak to wygląda

w takim razie czekam, podrzuć mi na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seryjne 1BE bądź -30, to nie jest niskie auto:wink: mozesz sie z kimś zamienic na seryjne zawieszenie komfort 1BA, ale to tapczan bedzie

-30 by to było?:eusathink:na ori zawiasie kolego nie bedziesz czuł zadnej dziurki:grin:i o kraweznikach tez bedziesz mógł zapomniec.:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile jest cm od podloza do najwyzszego pkt na blotniku mozesz zmierzyc ostatnio zmienialem i mialem w zawieszeniu 1ba 69 cm do gornego pkt teraz mam 63,5 cm ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...