Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Audi A4 B8 2007


Który samochód z tej trójki jest najładniejszy i który byście wybrali jeżeli mielibyście dokonać zak  

  1. 1. Który samochód z tej trójki jest najładniejszy i który byście wybrali jeżeli mielibyście dokonać zak



Rekomendowane odpowiedzi

header.jpg

Przyznam, że ze zdjęć strasznie mi się podoba ( i sedan i avant)

Podstawowa cena to około 26000EUR w Niemczech (w listopadzie 2007 trafi do sprzedaży).

Wymiary auta: długość 4703 mm i szerokość 1826 mm, rozstaw osi : 2808 mm.

Przednia oś jest bliżej przodu auta, przez co uzyskano więcej przestrzeni w środku, przy niewiele

większym wydłużeniu auta (długość B7 4601mm, B6 4548 mm).

Auto jednak w swojej klasie będzie jednym z dłuższych.

Przy tych wszystkich rozmiarach masa auta będzie bardzo lekka, A4 z silnikiem 1.8TFSI to 1410kg ! Wszystko dzięki specjalnej mieszance stali.

Na pokładzie zostanie zamontowane w standardzie 6 airbagów, 2 dodatkowe w tylnej kanapie jako opcja.

header2.jpg

Nowa zmiana w kokpicie : będzie on skierowany bardziej ku kierowcy ( kąt około 8 stopni).

Trójramienna, skórzana i wielofunkcyjna kierownica oferowana jako opcja, również manetki (przyciski) do zmiany biegów będą dodatkiem (w przypadku ASB).

header3.jpg

Do A4 będzie montowanych pięć silników, między innymi trafi 3.2 FSI V6 o mocy 195kW i 330Nm (przyśpieszenie do 100km/h w 6.2 sekundy). Zuzycie paliwa w przypadku tego silnika to 9.2 L/100.

Drugim benzynowym silnikiem będzie 4 cylindrowa jednostka 1.8TFSI. Jest to bliźniaczy model 2.0TFSI, ale z nowymi wtryskami oraz zwiększonym ciśnieniem wtrysku (do 150bar).

Silniki TDI:

Będą to 3 jednostki, dwie w układzie V6 i trzecia 4 cylindrowa.

3.0 litrowy TDI V6 będzie charakteryzował się mocą 240KM oraz momentem 500Nm od 1500 do 3000 obrotów ( :oklaski: ).

Samochód z tym silnikiem będzie przyśpieszał do 100km/h w 6.1 sekundy, przy zużycia paliwa 6.9 L/100 :naughty: oraz spełnianiu norm Euro 5.

Drugą jednostką będzie 2.7 litrową V-szóstka : 190PS i 400Nm (od 1400 do 3250).

Przyśpieszenie do 100km/h 7.7 sekund.

Ostatnim silnikiem będzie 2.0 TDI: 105kW, moment 320 Nm pomiędzy 1750 i 2500 obrotów.

header4.jpg

źródło:

http://www.audiworld.com/news/07/b8-a4-first-look/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie tylko powoli zaczynaja sie zacierac roznice miedzy A4 - A6 - A8. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o wielkosc. A to ze z wygladu sa podobne to jak dla mnie dobrze. Zobaczysz na autko (nie tylko z przodu) i od razu wiesz jaka marka.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schiller

ale nie jaki model kwasny

to się zgadza trzeba dobrze się przyjrzeć i ocenić gabaryty żeby powiedzieć jaki to model :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te klamki.. :no:

Wymogi bezpieczeństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to wygląda jak nowy pasek ze zmienionym fejsem... ale nie powiem ładna... (i super muza w podkładzie leci...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to wygląda jak nowy pasek ze zmienionym fejsem
alvaro nie pierd.l , poprostu zazdrosny jesteś ze jest ładniejsza od Twojej niuni!!!HYHYHYHY :polew: :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładniejsza jest i to bez dwóch zdań ale co nie zmienia faktu że linia nadwozia jest bardzo podobna do nowego passata B6... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładniejsza jest i to bez dwóch zdań ale co nie zmienia faktu że linia nadwozia jest bardzo podobna do nowego passata B6... :evil:

Nieprawda , to Pasek jest podobny do nowej A4 :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryka ladna, ale wole swoje B6 poki co :)

Zupelnie nie leza mi lusterka a'la Q7, no i wnetrze... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba zauważyć jedną rzecz, przynajmniej ja tak odczuwam że w stylistyce zewnętrznej nie już jużtakiej eleganckiej prostoty za co lubie Audi, w nowych modelach czuć jakby japońską stylistyke np w światłach. W środku pojawia sie też motyw japońskich aut, dożu guziczków sie pojawiło :). To moje odczucia może mylne ale prawdziwe :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...