Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problemy z LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mój problem polega na tym że gdy odpalę z rana autko i potem się na gaz przerzuci (po rozgrzaniu) to dziwnie pracuje, po pierwsze gdy przerzuci się na gaz wbijam luz i sporo falują obroty (400-1100) i jak załóżmy ruszam, puszczam sprzęgło to jedzie sam oczywiście i tak dziwnie jak by robił "kangurka" , szarpie. Gdy się rozgrzeje auto do 90* to żadna z tych usterek nie występuje, nie mam pojęcia od czego to zależy i też dziwnym trafem przy spokojnej jeździe w mieście spalił mi 16 litrów, no to chyba coś nie teges jest... Jeśli jest ktoś w stanie mi pomóc będę bardzo wdzięczny.

Opublikowano

jaka instalacja lpg ?

Opublikowano

może coś jest nie tak ze sterownikiem ??

Opublikowano
  • Autor

Sterownik STAG 300

Wtryski Valtek

Parownik ZAVOLI

Instalka nie cały miesiąc temu zakładana. Dodam że na benzynie też mi obroty falują ale delikatnie, jak odpale na benzynie to delikatnie i potem jak się rozgrzeje to nadal tak samo, czyli delikatnie, ale za to na gazie to jakaś totalna lipa, sami widzicie wyżej opisany problem :/

Opublikowano

a może tutaj problem leży nie w instalacji tylko np: przewody zapłonowe, czy może cewka zapłonowa ?

Opublikowano
  • Autor

Ale to żeby aż tak zle na gazie tylko pracował? Zrozumialbym żeby tak samo byłoby i na benzynie ale nie jest :)

Opublikowano

przewody, świece...ogólnie zapłon ma bardzo duże znaczenie przy gazie, to co przy problemach z zapłonem nie będzie odczuwalne na benzynie, bądź będą minimalne oznaki, że coś jest nie tak, na gazie będzie robić masakrę...

ja bym na wstępie dokładnie sprawdził świece oraz kable zapłonowe

Opublikowano

dokładnie sprawdzić podstawę kable świecę cewkę, u mnie była uszkodzona cewka i takie właśnie były objawy, więc radzę najpierw sprawdzić te podzespoły

Opublikowano
  • Autor

I dosyć spore spalanie (ja tak uważam że sporę) od czego może być? Normalna jazda po mieście i 16 litrów ?

Opublikowano

Kolego, a ile chcialbys palić w mieście 2.4? Moim zdaniem nie jest źle, instalka ok, poza gownianymi wtryskami-wymien na inne (hana, barracuda), jak ci cos gazownik będzie gadal, to mu powiedz, żeby zamknal jape i maja być wtryski jakie mu kazesz.

Opublikowano

przy silniku 2,4 16 litrów gazu to ok spalanie, mój 1,6 spala teraz około 10 litrów benzyny

Opublikowano

ja spalam jakieś 11-11,5 ltr

Opublikowano
  • Autor

80 tyś na tych wtryskach podobno się robi, padną, wtedy hany wpadną. Nie no bo spotkałem się z opiniami (dużo osóB) twierdząc że 14 po mieście spala im 2.4 , ale w sumie teraz zima, inne warunki pogodowe to może tak ma być ...

Opublikowano

Nie robi sie 80 tys km na tych wtryskach tylko co ok 30 tys km trzeba je czyscic i kalibrowac. U mnie 2.4 przy spokojnej jezdzie w miescie spala 13-14 litrow.

Opublikowano

Może masz jakąś nieszczelność i dlatego takie objawy.Najlepiej sprawdza się kompresorem.Ciśnienie podaje się przed przepustnicą

Tapatalk4

Opublikowano
80 tyś na tych wtryskach podobno się robi, padną, wtedy hany wpadną

Kolego, ale PR :grin:ci wcisnął ktoś, załóż od razu dobre wtryski i masz spokój, a i auto lepiej jeździ:banan:

Opublikowano

BZDURY gadacie! ja mam Valteki od 6 lat i mam zrobione na nich prawie 90 tyś km i śa ok.(2 razy w roku regulacja i tankowanie tylko na BP) Jeżeli mówicie że są takie h...e, to prosze konkretnie napisać dlaczego a nie podawać dalej pierdól co ktoś tam gdzieś usłyszał! Co do spalania to gazownik mi po założeniu też powiedzial że 16 to norma przy 1.8 ale on tylko wrzuca to co producent daje w programie (czyli auto kalibracja) co nie daje gwarancji dobrej i ekonomicznej pracy instalacji ! Po zakupieniu kabla i godzinnej zabawie spalanie zeszło do 12L w mieście przy dynamicznej jeżdzie! Pozdrawiam

Opublikowano

po sześciu latach i 90 tys.w valtekach gumki na tłoczkach są już porządnie wytłuczone a sprężynki też ledwo żyją,raczej pewne że każdy wtrysk dawkuje gaz inaczej,

Opublikowano

zapewne wtryski padaka, ja zmieniłem z niebieskich regów na barracuda i jest laleczka

Opublikowano

NIe napisałem że są wieczne! Ale jakoś wytrzymały te 90koła i dalej żyją i nie mam z nimi najmiejszych problemów!I dalej nie widze żeby ktoś konkretnie napisał czemu śa takie h....e?!Tylko jak zawsze wystawiona opinia nie na temat i na odległość! Ale co się będe tu przekomażał z'' FACHOWCAMI'' Pozdrawiam i życze dosiego roku!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.