Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie LPG w waszych 1.8T po mieście.


Emejcz

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie mało te 1.8T co niektórym palą :P.

Mój pali ~15L LPG w zakorkowanym mieście, jakim jest Kraków.

W trasie przy spokojnej jeździe zejdę do trochę ponad 10L.

Jacek70, dobrze widzę, że też jesteś z Krk? Jak Ty to robisz, że quattro pali Ci 12L? No chyba, że poruszasz się po mieście tylko wcześnie rano i późno wieczorem, to ok, do uzyskania.

W innym przypadku to chyba do tych 12L dorzucasz szczyptę zaworów :decayed:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to jest jeszcze kwestia tak jak tu piszemy kół ale nei tylko rozmiaru ale i tego czy amsz dobrze napompowane koła i jakiej jakości są gumy (opory toczenia) no i w jakim stanie ejst guma, a poza tym to co wozimy w aucie ja mam butle 72l jest napewno ciężej niż przy 55l , poza tym kwestia budy czy avant czy sedan czy a4 b5 czy a4 b6

czy to golas czy jakiś dobry wypas elektryka też waży swoje...może ktoś to wyśmieje, ale wybebeszałem z kumplem hondy civic i jest różnica, no i kwestia sprawdości układu wydechowego itp. a nawet jaki gaz tankujemy:)

ps popieram w Q 99% miasto 15l nie ma chu...jak nie mulisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie auta na Avanta z inną instalacją LPG stwierdzam, że na trasie pali mniej, a w mieście więcej niż poprzednik.

Jak jechałem 100-110 na trasie to wyszło około 9,5l/100km. Przy prędkości 140-160 wychodzi około 11,5l/100km.

W mieście obecnie przy krótkich odcinkach wychodzi ponad 15l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mało te 1.8T co niektórym palą :P.

Mój pali ~15L LPG w zakorkowanym mieście, jakim jest Kraków.

W trasie przy spokojnej jeździe zejdę do trochę ponad 10L.

Jacek70, dobrze widzę, że też jesteś z Krk? Jak Ty to robisz, że quattro pali Ci 12L? No chyba, że poruszasz się po mieście tylko wcześnie rano i późno wieczorem, to ok, do uzyskania.

W innym przypadku to chyba do tych 12L dorzucasz szczyptę zaworów :decayed:.

Ja napisałem że mieszczę się średnio w 12 litrach . Ale nadmieniam że auto przy butowaniu potrafi spalić o wiele więcej. O korkach to nie mówię bo wtedy też pije dużo , jednak ja rzadko w nich stoję bo mało jeżdżę o takich godzinach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się w zasadzie nie dziwię, że niektórzy podają takie spalania, przecież większość jeździ jak piz*y krótko mówiąc. Na światłach przejeżdżają po 3 auta i czerwone, bo się kierowcy boją gazu wciskać przy ruszaniu. W mieście mają 50 czyli licznikowo prawie 60, a i tak jeżdżą 40 na dwójce... no to potem takie spalania wychodzą, ja się nie dziwię... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnio 10,2l na 20kkm, ostatnio nawet jedna butla wydała 8,7/100 (sreberko puławskie mnie ucywilizowało :decayed: ) :D

55km w jedną stronę do pracy przez wsie i kawałek krajówką.

ale jak jeździłem do Lublina 35km i stawałem rano przed 7 w korku i potem o 15 też w korku to średnio wychodziło 10,5-11/100

instalacja stag4 qbox, hany niebieskie, reduktor acr01. program stockowy

ja mam na przykład zjeżdzone letnie opony, dośc gładkie :kox: do tego zawsze pilnuję ciśnienia w ogumieniu, minimum co miesiąc korekta.

zderzaki zwykłe, może bardziej opływowe? do tego osłona silnika dobrze podczepiona a nie fruwająca pod spodem jak u niektórych :P

a no i klimy teraz nie włączam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żeś sobie odłączył jeden cylinder i jeździsz na trzech haha :D

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziś jak jechałem przez te wsie 65-70km/h a ekspresówką 110, to komputer pokazał 6,1l/100 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mało te 1.8T co niektórym palą :P.

Mój pali ~15L LPG w zakorkowanym mieście, jakim jest Kraków.

W trasie przy spokojnej jeździe zejdę do trochę ponad 10L.

Jacek70, dobrze widzę, że też jesteś z Krk? Jak Ty to robisz, że quattro pali Ci 12L? No chyba, że poruszasz się po mieście tylko wcześnie rano i późno wieczorem, to ok, do uzyskania.

W innym przypadku to chyba do tych 12L dorzucasz szczyptę zaworów :decayed:.

Ja napisałem że mieszczę się średnio w 12 litrach . Ale nadmieniam że auto przy butowaniu potrafi spalić o wiele więcej. O korkach to nie mówię bo wtedy też pije dużo , jednak ja rzadko w nich stoję bo mało jeżdżę o takich godzinach.

Tak właśnie myślałem :P. Ja niestety poruszam się w takich porach codziennie (Taxi), więc jestem przyzwyczajony do spalania 15/100 :decayed:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie dolicz jeszcze do tych wskazań komputera 1,5 litra.

Dolicz sporo więcej. Mnie na trasie Kraków - Gdynia spalanie na fisie pokazywał 6,7 litra , a w rzeczywistości według tankowania wyszło 8,5 . Dodam że jazda spokojna 110-120 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie podpić VAGiem wskazania na fis aby były jak najbardziej zbliżone to LPG, chyba do 15% można na + lub -. U mnie spalanie jest rzędu 11.5L/100 fis pokazuje 10L/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pełnym baku (45-47 litrów LPG) robię równo 300 KM. Jeżdżę głównie po mieście (Gdynia). Najwięcej zrobiłem na baku 370 KM. Było to zrobione w Gdyni + wyjazd na Hel i z powrotem jak emeryt (FIS pokazał 6.1 , a prze chwilę 5.9 :) ) Średnie spalanie łącznie na FIS mam 10.2 PB, ale to ściema. Na PB to paliwo znika dosłownie. Po przesiadce z 68 konnego ropniaka jest różnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pełnym baku (45-47 litrów LPG) robię równo 300 KM. Jeżdżę głównie po mieście (Gdynia). Najwięcej zrobiłem na baku 370 KM. Było to zrobione w Gdyni + wyjazd na Hel i z powrotem jak emeryt (FIS pokazał 6.1 , a prze chwilę 5.9 :) ) Średnie spalanie łącznie na FIS mam 10.2 PB, ale to ściema. Na PB to paliwo znika dosłownie. Po przesiadce z 68 konnego ropniaka jest różnica :)

Sporo, musisz mieć ciężką nogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pełnym baku (45-47 litrów LPG) robię równo 300 KM. Jeżdżę głównie po mieście (Gdynia). Najwięcej zrobiłem na baku 370 KM. Było to zrobione w Gdyni + wyjazd na Hel i z powrotem jak emeryt (FIS pokazał 6.1 , a prze chwilę 5.9 :) ) Średnie spalanie łącznie na FIS mam 10.2 PB, ale to ściema. Na PB to paliwo znika dosłownie. Po przesiadce z 68 konnego ropniaka jest różnica :)

Sporo, musisz mieć ciężką nogę :)

i tu jest problem, bo głównie jeżdżę bardzo spokojnie i stosuje eco driving. Oczywiście raz na jakiś czas delikatnie się dojdzie na 2 biegu do 5500 obrotów :) Instalacja jest BRC i dość leciwa już. Filtry wymienione . Mam kilka niedomagań w aucie i jak je zrobię chce podjechać do gazownika by sprawdził, bo wychodzi mi 16 L LPG i jest to moim zdaniem dość sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz coś jest nie tak, 12-13L jeszcze jest do zaakceptowania przy takim stylu jazdy no ale 16L ?! ja na pełnym zbiorniku robie 420-450KM w zależności od stylu jazdy oraz samego paliwa. Ogarnij auto na benzynie wtedy i gaz powinien być w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz coś jest nie tak, 12-13L jeszcze jest do zaakceptowania przy takim stylu jazdy no ale 16L ?! ja na pełnym zbiorniku robie 420-450KM w zależności od stylu jazdy oraz samego paliwa. Ogarnij auto na benzynie wtedy i gaz powinien być w porządku.

400 kilometrów to by była bajka . Jak za darmo :) Będzie trzeba w takim razie na bank się wybrać do Gazownika. Słyszałem dobre opinie o Vanos w Gdyni. Widzę, że z 3city jesteś słyszałeś coś o nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic o nich nie słyszałem, ja korzystam z usług pewnego gazownika z Redy. Człowiek ogarnął już kilka 1.8T u moich znajomych nikt nie narzeka. Jak chcesz to dam Ci namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...