Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[b5 arj] 2,4 quattro silver edition

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Choć autko mam już 5 rok w użytkowaniu dopiero teraz znalazłem czas by je opisać .Z zakupu S4 nic nie wyszło wiec pozostaje "upodobnić " nieco chociaż z wyglądu do mocniejszych braci. Przynajmniej do czasu znalezienia S4 w dobrej kondycji.

Zatem przedstawię moja niunie.

A4 B5 sedan

Rocznik -1999

Silnik -2,4 benzyna V6 165KM

Napęd -quattro

Kolor -srebrny LY7W

Wyposażenie:

-xenon z samopoziomowaniem i spryskiwaczami w zderzaku

-10 PP( 4 poduchy+ boczne kurtyny)

-radio Concert+zmieniarka na 6 płyt w bagażniku

-nagłośnienie BOSE

-zawieszenie 1BE

-heble przód 288 mm tył 245mm

-skórzana kierownica trójramienna S4

-kubełkowe fotele materiałowe podgrzewane i sterowane lędźwie+poduchy

-podłokietnik

-podgrzewane lusterka

-czujniki parkowania tył w zderzaku

-zegary z FIS ( zegarek niestety analog)

-chromowane obwódki szyb

-drewniane wykończenie wnętrza

-szyberdach

-4 elektryczne szyby

-podgrzewana szyba tylna

-3 światło stop na półce

-ori alufelgi 16cali z oponami 205/55r16

Dokonane mody na przestrzeni 2008-2013

-zestaw 2 DIN+ radio Symphony

-grill RS4

-felgi S4 18 cali z oponami BFgoodrich 225/40r18

-heble na przód 312mm z Audi A6, nowe tarcze gładkie Zimermann, klocki ori, przewody w oplocie Hel

-heble na tył z S4 256mm tarcze gładkie Zimmermann , klocki ori, przewody Hel

-świece NGK irydowe

-filtr powietrza K&N

Planowane mody na 2014 wykonane:

-RNS-E z A6 -komplet Recaro szare sedan grzane

-zderzak S4 przód

-progi S4+nakładki wewnętrzne

-listwy wewnętrzne carbon RS4

-heble przód 345mm z A6 C6 3,0 TDI

-lusterka zewnętrzne aluminiowe fotochrom S4

-dywaniki gumowe ori

-lusterko wewnętrzne fotochrom

-wnętrze LED

Planowane mody na 2014 w trakcie realizacji:

-wydech "chinol S4" - (zaklepany- odbiór 16.04.2014)

-zegary S4 lift + obwódki DIDO RS4 ( zakupione- czekają na montaż)

-dodatkowe oświetlenie "pod drzwiami" LED

-spawanie dokładki PDC do zderzaka i malowanie "S4"

Planowane mody na 2014 :

-zawias gwintowany renomowanej firmy

-heble tył 312mm z rs4

-bixenon

-dystanse 10mm przód

-dystanse 15 mm tył

-SWAP na silnik AGB/ASJ/AZR+ skrzynia+ dyfer i wszystkie niezbędne graty

- stabilizatory H&R lub Eibach

Fotki auta po zakupie:

5398176ce137b14bm.jpg5dcc6cff9f425262m.jpgc812ccdbe7212993m.jpg

0f4744bd1d30427cm.jpgc199a39e62b0fa87m.jpgf6a6ea15fba0130am.jpg

6e3e8ea833b416d6m.jpg4583ccd4994218b3m.jpg

Wnętrze prezentowało się tak:

847dcba906ef3b9bm.jpgd8d3147c2e5ca16cm.jpg4a176d6fad97d7e0m.jpg

f8db5967ade17bcam.jpg1a76aa56dbfbd99em.jpg71c56ea24dc2f53em.jpg

64ddde703746e495m.jpgbf55ac34254bed2am.jpg

Wymiana konsoli na 2DIN:

4f3b3d2b457acc8cm.jpgbc5fa8c4504bcb07m.jpg

Wymiana hebli przód 288 na 312:

002b042447d13f5am.jpg02e994bef4916270m.jpg035f9d9302efe51dm.jpg

68e9167012af7babm.jpg0272ac796df23cc2m.jpg3d8548d102ee4156m.jpg

Grill RS4:

bd81da96d7b5bdd3m.jpg

Felgi Avus III 18" +opony BFGoodrich 225/40r18 z 2012 roku:

fa72f3a8ea59a31cm.jpgbff5a2afc2ec1737m.jpgebf9eae6aa5a2e47m.jpg

3a23e301411534e2m.jpg

Na dzień dzisiejszy RNS-E jest zakupione .Zdjąłem przedni panel by dociąć go profesjonalnie i dospawać brakujące milimetry z boku a potem malowanie na pasujący odcień szarości pod otwór od Symphony:

88f30f29aaf45ca4m.jpg9f68e55f4ceb7756m.jpg

Link z prac przy panelu przednim:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/rezanie-przedniego-panelu-rns-e-b5-311901/

Emulator Can-bus i inne potrzebne graty są już w drodze wiec niebawem będziemy cieszyć się z navi w B5.

Opublikowano

Nieźle lecisz nieźle :kox:

Opublikowano

zamiast bawić się w emulatory CAN mogłeś wrzucić poliftowy licznik z białym podświetleniem i FISem, a z niego wyciągnąć sygnał CAN do RNSE:wink:

a avusy i grill RS na srebrnym sedanie już gdzieś widziałem:decayed::naughty::thumbup1:

Opublikowano
  • Autor

Z licznikiem to nie jest taka fajna bajka, bo po pierwsze trzeba by znaleźć od 2,4 2,8 lub S4 z oznaczeniem D12 .Jest inna wtyczka środkowa, trzeba by licznik zaadaptować do auta i do tego kluczyki dostroić i wyszłoby sporo kasy. Konsultowałem to z TomA4 i dlatego zostaje tak jak jest. Czasem występują problemy z obrotomierzem, małymi zegarkami od oleju i paliwa i od napięcia. Za duże ryzyko że coś pójdzie nie tak. CAN-Bus z firmy mobilem.pl będzie dobrym rozwiązaniem.

Opublikowano

Kodowanie licznika i immo to pięć kliknięć + interfejs z allegro za 50pln:wink:

Na aktualnym uruchomisz górne okienko fisa po wrzuceniu RNSe?

Opublikowano

No super sie zapowiada bede sledził

Opublikowano
Z licznikiem to nie jest taka fajna bajka, bo po pierwsze trzeba by znaleźć od 2,4 2,8 lub S4 z oznaczeniem D12 .Jest inna wtyczka środkowa, trzeba by licznik zaadaptować do auta i do tego kluczyki dostroić i wyszłoby sporo kasy. Konsultowałem to z TomA4 i dlatego zostaje tak jak jest. Czasem występują problemy z obrotomierzem, małymi zegarkami od oleju i paliwa i od napięcia. Za duże ryzyko że coś pójdzie nie tak. CAN-Bus z firmy mobilem.pl będzie dobrym rozwiązaniem.

lub D13 :wink:

Opublikowano
Z licznikiem to nie jest taka fajna bajka, bo po pierwsze trzeba by znaleźć od 2,4 2,8 lub S4 z oznaczeniem D12 .Jest inna wtyczka środkowa, trzeba by licznik zaadaptować do auta i do tego kluczyki dostroić i wyszłoby sporo kasy. Konsultowałem to z TomA4 i dlatego zostaje tak jak jest. Czasem występują problemy z obrotomierzem, małymi zegarkami od oleju i paliwa i od napięcia. Za duże ryzyko że coś pójdzie nie tak. CAN-Bus z firmy mobilem.pl będzie dobrym rozwiązaniem.

Sporo liczników już przerobiłem, montowałem i pomagałem i większych bajek nie słyszałem :decayed: Nie musi byc od 2,4, 2,8 ani S4, nie musi miec oznaczenia D12, przerobić wtyczkę to także nie duży problem, problemów z obrotomierzem nie ma przy odpowiednim kodowaniu, ze wskaźnikiem paliwa jest problem tylko przy zegarach z A6, wskaźnik napięcia działa bez problemu, jedynie temp. oleju trzeba zmodyfikować ;)

Opublikowano

Bardzo ciekawie się prezentuje. Powodzenia w modach.

Opublikowano

Niby srebrny kolor (często spotykany) , niby zwykłe auto a na prawdę robi wrażenie. Ma to coś w sobie, podoba mi się :decayed:

Opublikowano

ładna lala:decayed:

Opublikowano

Bardzo ładna B5-tka :) miałem identyczną (w identycznej specyfikacji, nawet kolor i felga ta sama 16"). Bezawaryjności życze :)

Opublikowano

Ładna lalka, identyczna do mojej, ząb w ząb to samo :) Wyposażenie, kolor, felga i silnik. Szerokości życzę :)

Opublikowano

Fajna bryczka no i mody tez powodzenia w dalszych pracach :wink:

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

. Przesiadka z 16" na 18" nieco mnie zaskoczyla,ale to było do przewidzenia że będzie twardziej. trzeba bardziej uważać teraz na nierównościach i zakrętach . Jeszcze niedługo zawias wpłynie prawdopodobnie KW i 30 mm niżej.

Zderzak już wstępnie przyklepany. We wtorek do mnie wychodzi. Niestety do malowania ale to i tak by była konieczność. Tak więc niebawem kolejna porcja zdjęć po kolejnej zmianie.

---------- Post dopisany 31-01-2014 at 22:05 ---------- Poprzedni post napisany 04-01-2014 at 18:22 ----------

Dzięki koledze PIECIAJEK stałem się posiadaczem RECARO do sedana w ulubionym kolorze szarym w kratkę. Wczorajsza eskapada w ilości 700 km opłaciła się. Seat Arosa okazał się bardzo pojemnym autem i całe RECARO zmieściło się o dziwo na tylne siedzenie bo zdemontowaniu oparcia. Wyszło taniej niż kurierem ,bo 160 zeta na paliwo :-) Przy okazji miła rozmowa i parę giftów hehe. Jutro fotki porobię bo dopiero skończyłem wkładać to ustrojstwo. W porównaniu do kubełków Recaro( okazuje się że fotele kubełkowe w kratkę w naszych A4 to produkt Recaro ale bez wyhaftowanego logo, tak mi powiedziano w ASO ) wskoczyliśmy o jeden poziom wyżej w komforcie siedzenia.

Opublikowano

foty dajesz..... :decayed:

Opublikowano
  • Autor

670ec51f7f54f691m.jpg

Drugi fotel wstawiłem pod wieczór stąd puste miejsce pasażera hehe.

35dbf201ee6c4998m.jpg

I jak się podoba?

Wpadł też Avus III na zapas w bdb cenie ( 150 zeta ) . W końcu jest komplet. Oponka czekała już od miesiąca.

---------- Post dopisany at 11:03 ---------- Poprzedni post napisany at 10:58 ----------

SID-owe zwrotnice od S4:

6f67c3106d2c210dm.jpg

W poniedziałek wymiana łożysk w piastach i będziemy kompletować zestaw pod 345mm.

Opublikowano

zmiany w autku na duży plus:wink:

Opublikowano

świetne mody, fotele śnią mi się po nocach:kox:

Opublikowano

2.4 Quattro, moje marzenie :)

Stare fotele masz na sprzedaż?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.