Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kody climatronika Audi A4 B5


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

mam mały problem na klimie wyskoczył mi ten błąd 15.7 Klapa powietrza, czasem blokowana wie ktoś gdzie ona się znajduje dokładnie bo moze wystarczy tylko przeczyścic żeby działała poprawnie z góry dzięki :)

Za schowkiem, miałem ten sam błąd. Wymieniłem silniczek i teraz wszystko gra. Są to klapki które steruja recyrkulacją . Uprzedzam wszystkich jeżeli jakikolwiek mechanik krzyknie za wymianę 400zł (bo trzeba zdejmować deskę) to po prostu radze sie odwrócić i odejść. Pod blokiem zajmuje wymiana tego silniczka około 15 minut nie wliczając demontażu schowka. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli u mnie nie chce wejśc w opcje? przytrxzymałem recylkulację i nic. Prędzej klima się włączyła niż dodatkowe informacje. Trzymałem z różnymi czasami i nic. Czy klimatronik może byc zablokowany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, lece sprawdzic :>[br]Dopisany: 17 Sierpień 2008, 10:11 _________________________________________________teraz pytanie takie?

jesli kanał 51 to temp. cieczy chłodzącej (90 st.), kanał 49 to temperatura oleju (49 - 55 st.) to gdzie jest temperatura silnika, na którym kanale ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, lece sprawdzic :>[br]Dopisany: 17 Sierpień 2008, 10:11 _________________________________________________teraz pytanie takie?

jesli kanał 51 to temp. cieczy chłodzącej (90 st.), kanał 49 to temperatura oleju (49 - 55 st.) to gdzie jest temperatura silnika, na którym kanale ?

A czy temperatura oleju i silnika to przypadkiem nie to samo :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli kanał 51 to temp. cieczy chłodzącej (90 st.), kanał 49 to temperatura oleju (49 - 55 st.)

49 to chyba nie temp. oleju (u mnie wartosc 0), no i:

49 Licznik błędów sygnału prędkościomierza (prędkość pojazdu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, super sa te kody choc na razie tylko predkosciomierz sie zgadza z tym co na liscie, czyli poz 17c. reszta jak temp. oleju i np. obrotomierz sie nie zgadza i jeszcze nie znalazlem gdzie to jest. ale sam patent fajowy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie który numer kodu jest od temperatury silnika

49c u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie który numer kodu jest od temperatury silnika

49c u mnie

a u mnie pod 49c nie wiem co jest. niby temperatura ale nie wiem czego bo wartosc maksymalnie dochodzi do 80, czasem jak przycisne do 82 a potem spada do 80 nawet jak wskaznik temp. plynu chlodzacego pokazuje 90oC. Temp. oleju powinna byc 80oC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie który numer kodu jest od temperatury silnika

49c u mnie

a u mnie pod 49c nie wiem co jest. niby temperatura ale nie wiem czego bo wartosc maksymalnie dochodzi do 80, czasem jak przycisne do 82 a potem spada do 80 nawet jak wskaznik temp. plynu chlodzacego pokazuje 90oC. Temp. oleju powinna byc 80oC?

termostat do wymiany :wink4:

u mnie też tak było wymień termostat i bedziesz miał 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępne kody diagnostyczne.

Naciśnij i przytrzymaj przycisk recyrkulacji. Następnie naciśnij przycisk ręcznego nawiewu górnego. Wyświetli się 1c. Naciśnij ‘+’ lub ‘-‘ temperatury żeby wybrać numer kodu. Naciśnij ponownie przycisk recyrkulacji. Wyświetli się wartość. Naciśnij ‘+’ lub ‘-‘ temperatury ponownie aby wyświetlić inny kod.

kurde u mnie spoko zmieniam jednostki temperatury, ale nie mogę wejść w kody diagnostyczne. Co robię źle?? Recyrkulacja+górny nawiew i nie pojawia mi się 1C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak zamykania obiegu - na panelu pokazyje wlaczone/wylaczone cos pstyka ale na tym koniec - klapka sie nie porusza. co mzoe byc? jest od tego jakis bezpiecznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępne kody diagnostyczne.

Naciśnij i przytrzymaj przycisk recyrkulacji. Następnie naciśnij przycisk ręcznego nawiewu górnego. Wyświetli się 1c. Naciśnij ‘+’ lub ‘-‘ temperatury żeby wybrać numer kodu. Naciśnij ponownie przycisk recyrkulacji. Wyświetli się wartość. Naciśnij ‘+’ lub ‘-‘ temperatury ponownie aby wyświetlić inny kod.

kurde u mnie spoko zmieniam jednostki temperatury, ale nie mogę wejść w kody diagnostyczne. Co robię źle?? Recyrkulacja+górny nawiew i nie pojawia mi się 1C.

Te kody nie działają w B6 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...