Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kody climatronika Audi A4 B5


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

odczytujemy jakieś błędy i nikt nie wie co z nimi zrobić. U mnie jest 13.6 czyli potencjometr silnika klapy powietrza uszkodzenie!!! i co dalej skasować jakoś to ? Jak naprawić bo wszystko działa raczej oK?

witam Cię kolego i zapraszam do działu Newbie oraz do zapoznania się z regulaminem forum, w przeciwnym razie posty będą usuwane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale te kody :) Caly dzien mialem dzis zabawe. Mam tylko jedno pytanie. U mnie kody koncza sie na 76 i przypisana jest do niego wartosc 254. Myslicie ze moze to byc prawdziwy przebieg auta ( x 1000) ???? Ja szacuje ze moja niunia ma przebieg cos kolo tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A te kody dzialaja w B6?U mnie jak nacisne recyrkulacje a potem nawiew w gore to wyswietlacz sie wylacza a nie pokazuje 1c tak jak napisales na 1-ej stronie! Jak wejsc do tych kodow w A4 b6?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze w b6 nie moge tych kodow wykorzystac??? :frown: :frown: :frown:

po co pytasz o to samo 2 razy!!! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwa pytanka do Państwa,...

1. mam kod błędu DTC 15.7 klapa powietrza czasem blokowana...jeśli to silniczek?(może co innego) to gdzie on jest i jak się do niego dostać B5 1995 TDi 90KM

2. czy pamięć błędów diagnostycznych kasuje się po odłączeniu akumulatora?tzn. czy ten błąd mi się skasuje jeśli odłącze akku(po naprawie silniczka)?tan niby wyczytałem z zrób to sam A4

Z góry dzięki za każdą odpowiedź!

ad. 1. Poszukaj troche było już o tym na formum.

ad. 2. Z tego co wiem błędy skasujesz Vag'iem. Samo odłączenie akku chyba nic nie da.

[ Dodano: 09-02-2007, 15:47 ]

odczytujemy jakieś błędy i nikt nie wie co z nimi zrobić. U mnie jest 13.6 czyli potencjometr silnika klapy powietrza uszkodzenie!!! i co dalej skasować jakoś to ? Jak naprawić bo wszystko działa raczej oK?

Błędy skasować można Vag'iem. Czasami błąd pokaze się i po skasowaniu go, już się nie pokazuje (sporadyczna sprawa) ale czasami występuje ponownie i wtedy trzeba drążyć temat - naprawić przyczynę występowania. W twoim wypadku musisz zabrać się za naprawę potencjometra, ale na wszelki wypadek skasuj błąd i zobacz czy się znowu nie pojawia.

Co i jak zrobić poszukaj na forum, bo mam wrażenie, że już o tym było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale te kody :) Caly dzien mialem dzis zabawe. Mam tylko jedno pytanie. U mnie kody koncza sie na 76 i przypisana jest do niego wartosc 254. Myslicie ze moze to byc prawdziwy przebieg auta ( x 1000) ???? Ja szacuje ze moja niunia ma przebieg cos kolo tego...

U mnie też kończy się na 76 i też mam tam 254 a więc nie jest to raczej przebieg bo prawdopodobieństwo że mamy dokładnie taki sam jest raczej niewielkie :)

Wydaje mi się że może to być coś związanego z nawiewem, ponieważ z tego co zauważyłem można tę wartość ustawiać(!). Żeby ją zmienić wystarczy po jej wyświetleniu sterować przyciskami + i - od siły nawiewu (w przypadku innych kodów te przyciski działają "normalnie" - nie wpływają na wyświetlaną wartość ale na aktualną siłę nawiewu).

A może ktoś ma inny pomysł bo też mnie bardzo 76-ka zaintrygowała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pokazuje takie błędy:

18.3 Napięcie dmuchawy świeżego powietrza, sporadyczne

22.1 (F118) Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, ciągła przerwa,

*22.1 (zobacz poniżej) *22.1 Kompresor pozostaje wyłączony aż wyłącznik się zamknie

co to oznacza i co trzeba zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie kapuje :grin:

Ale tak wyskoczyło Mi 1C

no i potem tam wybierałem liczbe i znowu przycisk recyrkulacji.

Dla 8 wyskoczyło 8

Dla 9 wyskoczyło 4,0

Dla 10 wyskoczyło 7

Dla 44 wyskoczyło 4,3

Wiec co to znaczy?? Dobrze to wogóle zrobiłem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie kapuje :grin:

Ale tak wyskoczyło Mi 1C

no i potem tam wybierałem liczbe i znowu przycisk recyrkulacji.

Dla 8 wyskoczyło 8

Dla 9 wyskoczyło 4,0

Dla 10 wyskoczyło 7

Dla 44 wyskoczyło 4,3

Wiec co to znaczy?? Dobrze to wogóle zrobiłem??

Dobrze Dobrze ... 90 % wartości z klimatronika nie jest bezpośrednią wartością - bezpośrenio pokazywane to np. 17 czy 49 inne łatwo się domyśleć jak dla wartości 28 trzeba liczyć x10 itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kody sa super dzieki nimi dowiedzialem sie ze wskaznik od temperatury plynu chlodzacego mnie oklamuje, gdy jade pokazuje mi od 80-85st. a na kanale 51 jest caly czas 90st. Juz mialem wymieniac termostat, dobrze ze sprawdzilem a pozatym zero bledow dzieki wielkie Hugo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura plynu chlodzacego to kanal 51 a kanal 49 tak jak piszesz pokazuje temperature oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj popatrzylem troche w kody klimatronika w moim A4 i w c01 pokazuje nastepujace bledy:

02.1 (G86) czujnik temperatury wewnętrznej, w podsufitce, ciągła przerwa

06.3 Czujnik temperatury chłodzenia silnika (ECT), klimatyzacja czasem przerwa

07.1 (G109) Czujnik temperatury otoczenia dmuchawy świeżego powietrza, ciągła przerwa

08.7 Klapa regulacji temperatury, czasem blokowana

22.3 Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, czasem przerwa

22.5 Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, 120 x otwarty

29.2 Detekcja poślizgu paska "hard", ciągła

Czy moze mi ktos powiedziec co dokladniej te bledy znacza i czy mozliwe ze przsez nie niechce mi sie zalaczac klima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel1477

Mam pytanie.Czy na panelu sterownika klimy powinna być wyświetlana temp. zewnętrzna lub inny parametr za wyjątkiem temp którą sam ustawiam?[br]Dopisany: 26 Maj 2007, 15:11 _________________________________________________Przeczytałem jeszcze raz wszystko od początku i odpowiedź sama mi się nasuwa że tylko temp.którą sam sobie ustawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wprowadzasz żadnego kodu to na panelu klimatronika jest widoczna tylko temp. jaka sobie ustawiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...