Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kody climatronika Audi A4 B5


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę świetna sprawa te kody klimatronika :th:

Mam pytanko.

U mnie jak silnik jest już rozgrzany do temp. 90 (pozycja 51 klimatronika) temperatura płynu chłodzącego (pozycja 49 klimatronika) osiąga góra 85 i czasami spadnie do 81,82 i znów do 85. Nigdy nie podchodzi wyżej. Jaka jest tego przyczyna? CZy wartość płynu chłodzącego nie powinna być też 90?

Druga sprawa, to na pozycji 31 nie wyświetlają mi się wszystkie segmenty wyświetlacza tylko wartość 2. Co to oznacza?

Jak ktoś ma jakieś sugestię to byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na bank pod 49 jest temperaura płynu chłodzącego, bo wartość tam idzie w górę identycznie jak wskazówka na desce rozdzielczej. Problem tylko w tym, że wskazówka na desce dochodzi do 90 stopni a na klimie góra 84.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 49 kanal to temp plynu chlodniczego...jezeli nie dociaga do 90C to masz termostata do wymiany...u mnie jest zazwyczaj 89-91C w zaleznosci od jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 49 kanal to temp plynu chlodniczego...jezeli nie dociaga do 90C to masz termostata do wymiany...

... albo czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie...mysmy sprawdzali dzisiaj i temp na 49 kanale jest 67-68 na trasie...czyli tragedia :confused4: zobaczymy jak bedzie po wymianie termostatu...

_____________________________

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 51 to w takim razie co? na 51 mam 90 po jakimś czasie, na 49 strasznie skacze. czujnik nie działa prawidłowo i w poniedziałek lub wtorek go wymienię, zobaczymy, czy coś to zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak w klimatroniku I na 51 kanale jest 91 przy jeździe na trasie (100km/h), a jak tylko zdejmuje się nogę z gazu to wartość spada do min 81 to należy wymieniać termostat? Co dokładnie oznacza wartość 51?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 to u mnie na bank temperatura, bo po odpaleniu rośnie do 90 i zatrzymuje się, a 49 skacze w górę i w dół.

u mnie jest to samo, na poz. 51 jest stałe 90 a na poz. 49 wartość skacze pomiędzy 81 a 84.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...