Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Przeróbka przodu na B7


DeeJay_Kill

Rekomendowane odpowiedzi

Prac przy aucie ciąg dalszy. Silnik odpalił, więc chyba ocalał, ale ciekaw jestem, jak ze skrzynią - przeguby są rozwalone, ale jednak ktoś chyba pchał auto w pozycji P - w ogóle nie powinno się ruszyć, z tego, co wiem, więc boję sie, ze poleciało coś w skrzyni :confused4: Co do przeróbki przodu - ponawiam prośbę - jeżeli ktoś ma jakieś materiały, zdjęcia, coś, co może mi pomóc, to niech się podzieli :) Na marginesie - zmiana koloru w moich warunkach jest dość trudna - nie mówię tu nawet o pracy, ale o czasie, pieniążkach i możliwościach - ciężko byłoby mi wszystko rozebrać, a potem złożyć, więc podpowiedzcie mi - co można zrobić z granatowym lakierem ly5l, żeby był "ładniejszy"? Jaki jeszcze ciemniejszy granat można zastosować? Może jakiś metalic? Z góry dziękuję i pozdrawiam;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

endriu, dzięki za foty, ale ja nie wstawiam bodykita do b5, tylko kompletny przód od b7;)

A jak przygotowania? masz już cos od B7? spasowałes do swojego ? moze jakies fotki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieszczę fotki na pewno;) Narazie mam kupione praktycznie wszystkie części - maska, błotniki, zderzak, grill, lampy. Rezanie zacznie się, jak wyprostujemy podłużnicę;) Etapy prac będę sukcesywnie umieszczał, to moze zostanie dla potomnych.[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2008, 15:09_________________________________________________dziś udało mi się kupić kilka części do A4 po dobrych cenach;) Relingi (czarne, ale sobie wypoleruję) za 100, ori Sub Nokia - 50zł, 4x głośniki seryjne - 20 zł;D Niedługo poleruję relingi, a teraz spadam do warsztatu skrzynię biegów przykręcić.[br]Dopisany: 02 Wrzesień 2008, 16:59_________________________________________________Odświeżam temat. Od razu mówię, że każdy etap prac jest fotografowany i będzie obszerna fotorelacja, gdy skończę. Pracy przy aucie jest bardzo dużo, trzeba dorabiać każde mocowanie, dopasowywać elementy do siebie, ale miałem tego świadomość, decydując się na taki krok;) Narazie wstawiam fotkę, jak wygląda teraz. Jutro mam nadzieję, że uda nam się wstawić błotniki i dokładnie spasować przód. http://img205.imageshack.us/my.php?image=img2981wt4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak tragedii nie ma :) ciekaw jestem jak będzie wyglądać całe auto :cool1: narazie to wygląda jak B7 po "biciu" :>(wiadomo nie spasowane jeszcze ) No zobaczymy jak to wyjdzie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy...trochę wyobraźni - b7 z tego nie zrobię;) Mam nadzieję, ze dość dokładnie to dopasujemy. Jak chcecie, to wrzucę Wam tylko fotki before-after;p Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na całosciowe fotki :good: nikt nie mówi ze masz zrobic z B5 - B7 ale ciekaw jestem efektu końcowego zresztą napewno nie tylko ja :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia jaki kolor będzie miało to autko? Pisałeś coś o granatowym, a elementy wstawiasz czarne? :mysli: Czy ja coś źle widzę? :decayed: I koniecznie zmieniaj tył autka, progi też by się jakieś przydały :decayed: A no i felgi koniecznie duże :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stylizacja ambitna. Gratuluję odwagi i czekamy na efekty końcowe :wink4: Wrzucaj po każdym etapie fotki. Im więcej tym lepiej. Jak już skonczysz to napisz koszt jaki Cię wyniósł :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia jaki kolor będzie miało to autko? Pisałeś coś o granatowym, a elementy wstawiasz czarne? :mysli:

To, jaki kolor mają blachy wstawiane teraz do auta, nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Auto praktycznie na każdym elemencie ma jakąś skazę, np. dach po gradobiciu, bok przerysowany, klapa tylna i zderzak też wgnieciony lekko jakimś słupkiem - całe idzie do malowania, więc nie rozumiem, jaką różnicę robi kolor maski, zderzaka, czy tam błotników na chwilę obecną;) Co do wstawienia tyłu - jak teraz na niego patrzę, to gryzie mi się nowy przód ze starym tyłem, ale narazie zastanawiam się, skąd wziąć kasę na skończenie przodu... Jako student, nie mam łatwo, ale i tak mi się opłaci, bo całe auto, łącznie z rejestracją, OC, itp, wyniesie mnie 10500-11000zł. Druga sprawa - auto strasznie wysoko stoi, wręcz nienaturalnie...nie wiem, czy u Was jest tak samo, ale coś w tym kierunku będę musiał pomyśleć. Co do felg - mam ori 16" 5-cio ramienne, ale przy tej wysokości auta, wydają się małe. Planuję je zmienić, ale ogranicza mnie jedna rzez - $$$. No dobra - spadam do warsztatu i dłubiemy dalej. Duży problem jest z błotnikami, bo muszą by złożone z 3 części, a najgorsze jest to, ze nie pasuje łuk nadkola...no nic - trzeba pokminić i robić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe idzie do malowania, więc nie rozumiem, jaką różnicę robi kolor maski, zderzaka, czy tam błotników na chwilę obecną;)

O to mi chodziło :wink4: Nic nie mówiłeś o malowaniu całości wcześniej (chyba :decayed: ). Jaki kolorek planujesz? :rolleyes:

a najgorsze jest to, ze nie pasuje łuk nadkola...no nic - trzeba pokminić i robić;)

:blink: hyhy żeby chociaż część koła nie chowała się pod błotnikiem :naughty:

Z tego co piszesz o zawieszeniu to będziesz musiał ją zglebić :decayed: koniecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do koloru, to się mocno zastanawiam. Dla mnie, w grę wchodziły by tylko dwa - czarny i srebrny, ale nie pomaluję auta na żaden z nich. Powód? Czarny lakier jest bardzo wymagający w przygotowaniu i niestety nie mam warunków, żeby dobrze go pomalować. Srebrny - bardzo mi się podoba, jednak w tej chwili auto jest granatowe (LY5L) - trzeba by całego rozebrać, wyjąć silnik, dojść wszędzie... Po pierwsze - masa czasu, po drugie - masa roboty i też ciężko dobrze doszykować, a przy okazji raz zdjęte plastiki, mogą się połamać, albo potem trzeszczeć. Myślę, że pomaluję ją właśnie w podobie do tego granatu, z tym, że na pewno będzie to metalic i albo maksymalnie przyciemnię kolor, albo pójdę w stronę ciemnego niebieskiego. Pooglądam fabryczną paletę kolorów b7 i coś powinno się wybrać. Ze zglebianiem autka to się zastanawiam, bo na pewno jeszcze trochę usiądzie, jak będzie jeździć, ale i tak będzie za wysoko...Jeżeli obniżę, to delikatnie, bo nie mam zamiaru w zimie robić za pług, a czasem trzeba też dojechać na działkę w lesie, itp;) Lecę, może jeszcze coś się podłubie;) Jak ktoś ma propozycje koloru pasującego do tego auta, to niech się podzieli;) (w grę wchodzą odcienie niebieskiego i granatu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz go malować w całosci to tak czy tak musisz zdjąć te plastiki rozebrać wszystko bo co z zewnątrz będziesz go tylko malował? :mysli: to jeszcze bardziej utrudnisz sobie póżniejszą jego sprzedaż o ile w ogóle ją sprzedaż po takich przeróbkach :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym w tym momencie już myślał o sprzedaży, to na pewno nie podjąłbym się takiej przeróbki;) Co do koloru - chyba nie myślisz, że tylko z zewnątrz będzie pomalowany :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...