Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kto zostaje w OFE, kto rezygnuje ?


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego ja płacę najniższe składki do ZUS a na własną emeryturę sam sobie odłoże i będę pewien, że mnie nikt nie wydyma - no chyba, że inflacja:decayed:

Osobiste odkładanie na emeryturę rzecz chwalebna. Ale opłacając celowo najniższe składki ZUS dymasz pozostałych. Taki system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mi zagwarantuje, że z OFE chapnę większą emeryturę ?? :grin:

Na dzień dzisiejszy ZUS vs OFE to wybór tak na prawdę mniejszego zła. I jak wspomniałem sam odkładam na moją starość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy chory system emerytalny, zarówno ZUS i OFE w teraźniejszym wydaniu nie gwarantują emerytury na godnym poziomie. Skok stulecia przez popaprańców na kasę w OFE i ich roztrwonienie wpłynie na znaczne zmniejszenie emerytur w przyszłości.

Pieniądze złożone w OFE powinny być pomnażane i mają być dziedziczone po ich niewykorzystaniu.

Zostaję w OFE i mam nadzieję, że nastąpi zmiana władzy i nastąpią zmiany w OFE choćby na wzór niemiecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zostję w OFE, ale uważam, że jak sam nie zaoszczędzę na swoją starość, to ciężko będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zostaje w OFE...

Zauważyliście, że już nie ma reklam OFE w TV ?

Ktoś mi kiedyś mówił że jest zakaz ;)

Widać, że państwu polskiemu to nie pasuje...:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czy jestem w ofe czy w zus :grin:

Wszystkie pisma od nich wypierdalam do kosza :grin:

Nie spodziewam się że oddadzą mi choćby złotówkę z tego co mi kradną tak jak nie przewiduje dożycia tego wieku :grin:

Mój spokój jest dla mnie więcej wart, mam to w d*pie i dobrze mi z tym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile masz lat ;) Jeżeli urodziłeś się po 1968 - jesteś w OFE. Jeżeli teraz nie złożysz deklaracji - będziesz tylko w ZUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje w OFE. Ale patrzac na to co sie dzieje to trzeba samemu zaczac odkladac im wczesniej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest zasada, która obowiązuje jak świat światem. Chcesz cos mieć to sam o siebie zadbaj. Żaden system emerytalny bazujacy na budżecie państwa nie zagwarantuje godziwej emerytury jeśli gospodarka jest kulawa. Do tego dochodzą problemy demograficzne, które maja ogromny wpływ na stan systemu emerytalnego.

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejj to żeby zostać w OFE trzeba składać deklaracje ? Jak nie złoże to przeniosą mnie całkowicie do ZUS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie tak to miało być przeprowadzone. Musisz iść i poprosić żeby łaskawie cie nie okradli. Mogli jeszcze zażądać pol literka krwi na dobry cel skur...

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1Kwietnia w ZUS składa się deklarację czy chcesz OFE czy ZUS, jeśli takiej deklaracji nie złożysz to z automatu przechodzisz do ZUS, ja oczywiście pozostaje w OFE, nie będę pomniejszał swoimi pieniędzmi zadłużenia polskiego ZUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech może pałace posprzedają i pobory pozmniejszają to i wyjdą na plus ;-)

---------- Post dopisany 28-03-2014 at 09:23 ---------- Poprzedni post napisany 25-03-2014 at 19:02 ----------

To panowie od 1 kwietnia idziemy do ZUSu i grzecznie składamy deklarację odnośnie zostania w OFE.

Może ZUS należałoby sprywatyzować ?

Wtedy może by zrobiło się mniej tych pań które siedzą sobie przy kawce i ciasteczku w ciepełku za całkiem dobre pobory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie OFE, ale świadomość jest że i tutaj i w ZUSie mają cholernie lepkie rączki....

Szlak mnie trafia jak idzie się do ZUSu i czeka w kolejce ...podchodzisz do okienka/stanowiska i ten żałosny głosik "proszę" jak w komedi MIŚ...masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwo jakie by nie było, zawsze będzie funkcjonować. OFE to gówno którym rządzi grupa pseudo maklerów i temu podobnych. Czy sądzicie że oni kiedykolwiek będą stratni, czytaj zabiorą sobie żeby innym podnieść emeryturki ?? W każdym państwie jest system emerytalny i ludzie zawsze będą odprowadzać składki. Nie mamy wpływu na postępujący niż demograficzny który jest w dodatku połączony z masową ucieczką ludzi w wieku produkcyjnym za granicę. Wniosek - nie ma komu pracować na emerytury, za kilkanaście lat znowu będzie podniesiony wiek emerytalny.

Główny problem naszych przyszłych "emerytur" leży w polityce prorodzinnej państwa a raczej jej braku. Po prostu nie opłaca się mieć dzieci.

Osobiście gdybym mógł to pracowałbym na czarno, ubezpieczyłbym się w jakieś prywatnej firmie i miał w d*pie pier**lonych polityków, którzy jako reprezentanci narodu mają nas daleko w d*pie.

ZUS - Zapłać Uklęknij sp***dalaj lub Z nami Umrzesz Szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmowca.. polityka prorodzinna w porownaniu do krajow zachodnich jest jednym wielkim zartem. W moim przypadku sprowadza sie do 2000 rocznie, co nie pokrywa nawet polowy kosztow jedzenia w przedszkolu publicznym!!! dla dwojki dzieci..

Co do systemu emerytalnego - kto na niego liczy bedzie klepal biede i wpierd#$## spod siebie na starosc. Bedzie gorzej niz obecnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że okażę się że jesteśmy głównym potentatem gazowym :grin:

Niestety, prywaciarze nie zrobią nam "wyniku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...